Když do mobilního pekla, tak jedině s Operou!

Webový prohlížeč Opera již není pouze nejrychlejší na světě, ale je i také nejmobilnější. Přečtěte si podrobnosti a prohlédněte se zajímavé displeje.
Když do mobilního pekla, tak jedině s Operou!

Opera se kromě své rychlosti honosí také dalšími přednostmi. Pro některé je předností její velikost (především ve srovnání s ostatními alternativními webovými prohlížeči), pro jiné skutečnost, že lze tento prohlížeč používat snad pod jakýmkoli moderním operačním systémem. A je úplně lhostejno, zda pracujete na počítači stolním či kapesním - nebo na mobilu.

Nevýhodou prohlížení webových stránek na mobilních telefonech je zejména velikost jejich displejů. U některých webových stránek lze s úspěchem použít jejich kapesní textovou podobu (například takovou MobilManii najdete na adrese www.mobilmania.cz/text), ale u drtivé většiny webů musíme koukat na složité, tabulkami a grafikou přesycené dokumenty, kvůli kterým musíme text na displeji neustále rolovat sem a tam.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek
Zatímco na levém obrázku můžete vidět webovou stránku společnosti Nokia zobrazenou na displeji Sony Erissonu P800, pravý obrázek byl pořízen z Nokia 7650. Stránka i pro průchodu zpracování Operou zůstala i nadále čitelná.

 Některé prohlížeče (například Blazer společnosti Handspring) řeší tento problém svou vlastní cestou - prohlížeč se zde nepřipojuje přímo k Internetu, ale ke speciálnímu serveru, který prohlížeči běžné webové stránky upravuje právě pro malý displej kapesního počítače.

Podobným směrem se vydaly i programátoři společnosti Opera - jen s tím rozdílem, že konverzi stránek do jednosloupcového zobrazení provádí samotný webový prohlížeč. Na rozdíl od programátorů aplikací pro již zmiňovanou platformu počítačů Palm si tento krok mohou dovolit, protože výkon procesorů dnešních chytrých mobilních telefonů (ať již hovoříme například o Nokii 7650 nebo třeba připravovaném Sony Ericssonu P800) je nesrovnatelně vyšší než výkon současných procesorů použitých v Palmech (Motorola DragonBall taktované na 16 nebo 33 Mhz).

Také výrobci mobilních zařízení své produkty buď již vybavují - či se je teprve chystají  vybavit - právě prohlížečem Opera. Dobrým příkladem budiž například Nokia 9210i. Opera má tedy další prvenství, o které ji zřejmě ještě nějakou dobu nikdo nepřipraví. Kvalitou zobrazení stránek i podporou standardů je totiž o několik kroků před Pocket Internet Explorerem Microsoftu a vzhledem k tomu, že kapesní Mozilly se zřejmě hned tak nedočkáme, jí svítá na výborné časy. A my budeme u toho!

Diskuze (14) Další článek: WinEPOC 2.5 aneb na Psionu jako doma

Témata článku: Ostatní, Nokia 7650, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34