Kladivo na Sagemy: kauza pokračuje

Mobilní telefony Sagem nepatří bohužel mezi nejkvalitnější - počet jejich reklamací překročil únosnou mez. Proto Sdružení pro ochranu spotřebitelů vydalo počátkem letošního roku výzvu pro majitele těchto mobilních telefonů. Kauza pokračuje.
Kladivo na Sagemy: kauza pokračuje
Mobilní telefony Sagem – a především modely s označením 920 a 922 – zřejmě nepatřily mezi nejkvalitnější přístroje, protože počet jejich reklamací o hodně překročil únosnou mez. Proto Sdružení pro ochranu spotřebitelů vydalo počátkem letošního roku výzvu pro majitele těchto mobilních telefonů. Na vznik (a samozřejmě také na důvod) této výzvy uživatele upozorňovala nejen např. Česká televize, ale také MobilMania.cz ve svém někdejším článku.

Jak to vše dopadlo.

Z výsledku velkého počtu došlých reakcí nespokojených uživatelů jich 42 obsahovalo dostatečný počet informací, které umožňovaly další zpracování. Rozborem byly získány tyto poznatky:
  • 42 spotřebitelů bylo nuceno uplatnit celkem 91 reklamací telefonu (tj. průměrně 2,17 reklamace na jednoho majitele),
  • 15 reklamací by zamítnuto z důvodu oxidace telefonu,
  • každá třetí reklamace byla zamítnuta.
Poučení z krizového vývoje

Sagem MW936 RadioMobil stáhnul krátce po uvedení z prodeje

Vzhledem k tomu, že cílovou skupinu, která byla oslovena touto výzvou tvořili především ti majitelé mobilních telefonů Sagem 920/922, kteří tento telefon reklamovali – a protože lze předpokládat, že se ozvali jen ti spotřebitelé, kteří mají spíše negativní zkušenost, nelze objektivně posoudit kvalitu těchto mobilních telefonů.

Podle informací od spotřebitelů došlo k výraznému zlepšení služeb servisního střediska a vyřizování reklamací těchto telefonů je v poslední době již rychlé a reklamace jsou často řešeny výměnou celého telefonu.

Také firma Sagem, která se vyjadřovala k výsledkům výzvy, připouští určité problémy s určitou sérií svých výrobků těchto modelových řad, ovšem zcela odmítá námi zjištěný nezvykle vysoký počet oxidací telefonu. Podle jejích údajů byla v důsledku oxidace telefonu zamítnuta pouze tři procenta reklamací. A mobilní telefony Sagem údajně nejsou o nic méně vodě odolné než konkurenční výrobky.

Napravení

Sagem nabídl, že pokud někdo není spokojen s vyřešením reklamace svého telefonu, může dát svůj přístroj znovu k posouzení pracovníkem servisního centra Sagem. Toto posouzení bude provedeno bezplatně nejpozději do druhého dne. Zájemci se můžou obrátit na telefon 0603/801020.

RadioMobil nabízí spotřebitelům, kteří tento přístroj reklamovali již třikrát nebo pokud doba vyřízení reklamace překročila 30 dnů, že jim přístroj bude vyměněn za přístroj jiné značky v podobné cenové úrovni. Zájemci získají bližší informace na oddělení pro zákazníky.

Přesto se však zdá, že nové mobilní telefony od Sagemu jsou kvalitní a podobná situace by se již neměla opakovat.

Diskuze (125) Další článek: Eurotel stále diskriminuje Oskara

Témata článku: Kauza, Nespokojený uživatel


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34