Kladivo na Sagemy

Porouchal se vám mobilní telefon Sagem a máte dobré či špatné zkušenosti s průběhem reklamace? Nenechávejte si je pro sebe, o reklamační řízení se totiž zajímá Sdružení obrany spotřebitelů České republiky.
Kladivo na Sagemy
Porouchal se vám mobilní telefon Sagem a máte dobré či špatné zkušenosti s průběhem reklamace? Nenechávejte si je pro sebe, o reklamační řízení se totiž zajímá Sdružení obrany spotřebitelů České republiky.

Ve výzvě, jejíž nezkrácenou verzi najdete zde, je uvedeno:

„Sdružení obrany spotřebitelů České republiky zaznamenalo ve svých poradnách v poslední době opakující se podání od spotřebitelů, kteří nebyli spokojeni s vyřízením reklamace mobilního telefonu značky Sagem (zejména modelů MC-920, MC-922 a RC-922). Proto se obracíme s touto žádostí o spolupráci na spotřebitele, kteří mají zkušenost s reklamacemi uváděných výrobků. Máme zájem získat touto cestou objektivní podklady pro posouzení, zda-li se jedná pouze o nahodilý souběh podnětů v našich poradnách, anebo nikoliv.“

Sagem MW936 RadioMobil stáhnul krátce po uvedení z prodeje

Pokud máte zkušenosti z reklamace svého mobilu, informujte Sdružení obrany spotřebitelů ČR. Optimální formou je zaslání kopie reklamačního protokolu nebo jiného dokladu s rozhodnutím o způsobu vyřízení reklamace.

Důležité jsou i následující údaje:

  • Obchodní jméno, adresa a IČO prodávajícího či servisu, který rozhodl o způsobu vyřízení reklamace
  • Zda jste museli hradit nějaké poplatky v souvislosti se zamítnutím oprávněnosti reklamace
  • Zda jste v případě zamítnutí reklamace nechali přístroj přezkoumat nezávislým odborníkem a s jakým výsledkem
  • Zda jste vedli nebo hodláte vést v této souvislosti soudní spor.
Další informace a kontaktní adresy najdete na webu Sdružení obrany spotřebitelů ČR.

MobilMania.cz komentuje: Poslední modely telefonů Sagem měly velké problémy s kvalitou. Přestože se najdou šťastlivci, kterým jejich Sagem funguje, podle informací od prodejců mobilních telefonů bylo nutné reklamovat desítky procent přístrojů! Se Sdružením obrany spotřebitelů ČR budeme v kontaktu a o výsledcích průzkumu se na stránkách MobilManie určitě objeví zmínka.

Napište nám do diskuse, jak jste spokojeni se svým Sagemem a jaké jsou vaše zkušenosti s reklamacemi těchto telefonů.

Diskuze (90) Další článek: Ceny telefonů EuroTelu na leden

Určitě si přečtěte