Klávesnička pro Alcatel 511 - pište textovky rychleji

Maniaci posílající větší množství textových zpráv jistě ocení nový počin Alcatelu, který začal prodávat plnohodnotnou klávesnici pro svůj model Alcatel One Touch 511.
Klávesnička pro Alcatel 511 - pište textovky rychleji

Klepněte pro větší obrázek Psaní textových zpráv na klávesnici mobilního telefonu je pohodlné až do té doby, než se jich rozhodneme napsat větší množství. V té chvíli přijde vhod pomoc v podobě externí klávesnice.

Aby nezáviděli

Majitelé mobilních telefonů značky Ericsson mají již léta svůj chatboard a více než před rokem se dočkali i majitelé již postarší Nokie 5110. Uživatelé telefonů značky Alcatel se dočkali až nyní. Telefony Alcatel vlastní převážně mladí lidé, kteří raději posílají textové zprávy namísto toho, aby volali.

Řešením je kablík

Alcatel začal prodávat klávesnici pro svůj aluminiový telefonek OT 511. Na rozdíl od zmiňovaného Chatboardu Ericsson netvoří tato klávesnice s telefonem jeden celek, ale připojuje se pomocí krátkého kablíku. Stejný systém nabídla i Nokia, ale její řešení bylo celkem neohrabané – dlouhý kablík a rozměrné pouzdro na klávesnici při psaní vadilo. SMS klávesnice Alcatelu je vzhledově podobná klávesničce od Ericssonu, jen z ní navíc čouhá již zmiňovaný kablík. S mobilním telefonem se spojí pomocí malého konektoru, který se zasune do konektoru pro osobní handsfree.

Osobně si myslím, že řešení, které nabídl Ericsson, je nejšťastnější, neboť zápasit s telefonem a připojenou klávesnicí -například v dopravním prostředku - je s kablíkem značně nepohodlné.

Pro pohodlné brouzdání

Pomocí SMS klávesnice můžete měnit a vytvářet nové kontakty v telefonním seznamu, psát textové zprávy, a to vše podstatně pohodlněji. A nejen to, klávesnice je vhodná i pro psaní emailů a využijete ji i při wapování. Práce s klávesnicí je nejen pohodlná, ale v první řadě také o poznání rychlejší než datlování pomocí tlačítek na telefonu.

Vyšší cena

Klávesnice pro Alcatel OT 511 se již prodává, bohužel ji zatím lze sehnat pouze v zahraničí. Pro všechny - kteří po ní prahnou - mohu doporučit, aby si ji objednali na webové stránce výrobce.

Balení v hodnotě 1 250 korun obsahuje kromě klávesnice SMS Keyboard také ochranné pouzdro.

Klávesnice pro telefony značky Alcatel na trhu chyběla. Doufám, že nezůstane jen u jednoho modelu a Alcatel nabídne klávesnice i pro své ostatní modely.

Používáte pro psaní textovek externí klávesnici?

Diskuze (11) Další článek: Cellular Essentials: správa vaší Nokie na jediné kliknutí

Témata článku: Alcatel, Alcatel One Touch 511, Text, Chatboard


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15