Klub Nokia se konečně probudil k životu

Každý majitel mobilu Nokia se může stát členem klubu Nokia. Pro ty, co s registrací stále váhají, jsme připravili seznam výhod a služeb. Stojí to opravdu za to.
Klub Nokia se konečně probudil k životu
Každý majitel jakéhokoliv telefonu Nokia se může stát členem klubu Nokia. Nedávno dokonce přibyla v nabídce zemí Česká republika. A co vám tento klub může kromě klubové karty nabídnout?

Abyste se mohli přihlásit, potřebujete jakýkoliv telefon Nokia, který má IMEI. Můžete se tedy přihlásit i s telefonem standardu NMT. V současné době má klub Nokia přes 15 tisíc členů u nás a dva tisíce na Slovensku. Co je kód IMEI píšeme zde a jak jej zjistit zase tady.

Do klubu jste se mohli přihlásit už v době, kdy ještě nebylo Česko v nabídce zemí. ,Stačilo, když jste si jako stát vybrali třeba Anglii a vyplnili svoji českou adresu – a dostali jste klubovou kartu dostali. Nicméně kromě této karty vám klub nic zajímavého nepřinesl – v té době šlo spíše jen o záležitost image, než něco funkčního a užitečného. To se však pomalu mění.

Jak se zaregistrovat?

Do webového prohlížeče zadejte adresu club.nokia.com, zvolte češtinu a vyplňte dotazník. Mimo jiné musíte zadat:
 • Jméno, adresu, e-mail, tedy kontaktní údaje. Ty jsou důležité mj. pro zaslání klubové karty.
 • IMEI telefonu Nokia, který vlastníte a datum kdy jste jej koupili.

Samozřejmě se můžete přihlásit, i když žádný telefon Nokia nemáte – stačí si sehnat IMEI jakéhokoliv existujícího telefonu. Je však jasné, že se majitel již použitého IMEI do klubu nepřihlásí. Mimochodem, po registraci si opište členské číslo, které budete potřebovat nejen při zapomenutí hesla.

     

Vítejte v klubu, klubáci!

Jste zaregistrovaní. A co vám může klub nabídnout? Zatím toho není moc, všechny služby jsou ve fázi rozvoje:

 • informace o nových možnostech mobilů Nokia;
 • možnost stáhnout logo nebo zvonění;
 • přístup k infolince Nokia Careline;
 • možnost využívat servisu Club Nokia Instant Service;
 • informace o probíhajících akcích, a to jak lokálních, tak globálních;
 • stáhnutí aktualizací softwaru pro některé modely.

Možností bude podle Nokie dále přibývat. Bohužel, některé výše uvedené služby zatím stále nefungují.

Mobil téměř zdarma

Na vybraných místech po celé republice, zejména prodejnách, budou umístěny speciální servisní místa nazvaná Club Nokia Instant Service. Zde si budou moci majitelé telefonů Nokia ověřit, zda jim mobil funguje tak jak má. Tyto servisní místa se v případě problémů pokusí telefon na místě opravit, pokud to nepůjde, dostanete telefon náhradní. Obsah paměti i nastavení se zkopírují do nového mobilu, který si ponecháte. Vadný telefon se poté opraví a pokud pak bude fungovat správně, použije se pro jiného zákazníka pro tu samou výměnu. Abyste mohli využít této služby, musíte mít s sebou klubovou kartu, pokud možno i prodejní doklad a telefon by měl být v záruce.

Pokud jste na cestách v zahraničí, můžete vyhledat servisní místo i v dané zemi. Tutéž služby byste měli mít totiž možnost využít kdekoliv v zahraničí.

     

Horká linka

Pro členy klubu je připravena také horká linka, Club Nokia Careline. Ta je určena k řešení otázek a problémů, které se mohou vyskytnout při používání mobilů Nokia. V prvním roce členství jsou služby této linky zdarma, bohužel už se nehovoří o tom, kolik budou stát po vypršení této lhůty. Pokud voláte na horkou linku, musíte znát svoje členské číslo a mít po ruce IMEI vašeho telefonu.

Platí se Nokia kredity!

Jak už jsem naznačil výše, na telefon si budete moci nechat posílat loga a vyzvánění. Ovšem nebudou zdarma, budete za ně platit. Podle předběžných údajů za jedno logo zaplatíte 30 korun. A jak se bude platit?

Novým členům klubu Nokia se automaticky založí i účet Club Nokia Credits. Tyto body se nebudou využívat jen k placení za zvonění či loga, ale také za další služby (např. Club Nokia Careline). Karty Club Nokia Credits s platnými body jsou k dostání i u místních autorizovaných prodejců Nokia. Seznam prodejců najdete na webu klubu.

A co dalšího tu máme?

Na webu klubu najdete také informace o mobilních telefonech Nokia. Není tu o moc víc údajů než na oficiálních stránkách společnosti, ale krátké a stručné přehledy se vždy hodí. Nejvíce mě pobavil slovenský popis u Nokie 3310; všude jinde jsou popisky česky.

Zajímavý je také slovník s výrazy s oblasti mobilních komunikací – dozvíte se, co je baterie, bezdrátový přenos, zjistíte, co se skrývá za zkratkami GSM, CDMA apod. Slovníček je poměrně šikovně udělaný, ovšem hledání v něm je trochu kostrbaté.

K oddychu slouží klubový časopis, Expression Clubzine. Zde se mimo jiné dozvíte, jak se starat o váš mobil Nokia nebo pár informací o inteligentní módě v roce 2000 (aktuální články). Tento časopis chce stát součástí vašeho životního stylu, ovšem k dokonalosti mu chybí zejména dobrá čeština.

Co nabízí klub Nokia dále, zmiňuji už jen v bodech:

 • komiksy Flip a Mick;
 • otázky a odpovědi okolo mobilních telefonů a služeb;
 • smajlíky v textových zprávách;
 • seznam prodejců Nokia a servisních míst ve vašem okolí apod.

Klub Nokia toho má v brzké budoucnosti umět ještě více, vše je zatím ve fází raného vývoje. Nezbývá tedy než čekat, co se na webové stránce klubu objeví. Společnost Nokia vkládá do svého klubu velké naděje.

Témata článku: Nokia, Horká linka

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50