Kolik stojí výměna karty SIM?

Nevíte, co dělat, když si mechanicky poškodíte kartu SIM, a kolik tato výměna bude stát?
Mobility: Výměnu provádějí všichni operátoři, a to jak pro karty SIM k tarifním programům, tak pro většinu předplacených karet. Výměnu provádějí ve značkových prodejnách a po ní vám zůstane zachováno telefonní číslo. Problém už bývá s telefonním seznamem – pokud je karta poškozena natolik, že ji nelze přečíst, zůstanete bez něj.

U RadioMobilu zaplatíte za samotnou výměnu karty 400 Kč, ale pokud kartu ztratíte, bude vás výměna stát 1 000 Kč.

Jestliže v prodejně EuroTelu uznají, že jste poškození nezpůsobili sami, za výměnu nebudete platit. V tom případě vám u karet Go zůstane zachováno i telefonní číslo s kreditem a výměna je stejně jako u tarifního programu zdarma. Jestliže však kartu poškodíte, nebo ji ztratíte, tak vás výměna u tarifu vyjde na 1 000 Kč (telefonní číslo zůstane zachováno), zato u Go si musíte koupit celý základní balíček (1 495 Kč), přičemž ztratíte jak kredit, tak i telefonní číslo.

Bezplatná je i výměna u Oskara, pokud ovšem půjde o zavinění vaší vinou, zaplatíte 1 000 Kč. Na infolince nám však poradili, že u tarifu je výhodnější je zrušit smlouvu a uzavřít novou. Aktivační poplatek totiž neplatíte a záloha vám bude vrácena (přijdete však o číslo). Tento postup nemůžete uplatnit u tarifu Slyším Vás, který lze uzavřít jen jednou za život, a u Dohody s Oskarem, kde není možné smlouvu vypovědět tak jednoduše. Koneckonců, Oskartu je také lepší koupit za 400 Kč novou; ušetříte 600 Kč. Pokud ovšem netrváte na stávajícím čísle.

Diskuze (7) Další článek: Nevychovaným mobil zakázán

Témata článku: Ostatní, Sto, Výměna karty, Výměna, SIM, Karta


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31