Komiksový Hancock a ježek Sonic na olympiádě (Java hry)

Staňte se komiksovým Hancockem a chraňte město od zloduchů. Ježek Sonic se tentokrát účastní olympijských her.

Komiksový hrdina Hancock se dostal nejen na filmové plátno ztvárněn Willem Smithem, ale i do zábavné plošinovky v mobilech. Závodní Race Driver: GRID s licencovanými auty pobaví všechny vyznavače rychlých kol. Radost budou mít příznivci ježka Sonica, který si tentokrát bláznivě zasportuje na olympiádě a arkáda na motivy legendárního Arkanoidu nemůže zklamat snad nikoho. Podle návodu v závěru článku si nezapomeňte ověřit, zda je vybraná hra určena pro váš telefon.

Race Driver: GRID

Race Driver: GRID je čistě závodní hra, která obsahuje ta nejvýkonnější závodní auta a vy se budete snažit ovládnout ty nejprestižnější oficiální závodní tratě a městské okruhy, závody na silnicích a v ulicích měst. Budovat svou kariéru začnete od pozice úplného nováčka a postupem času se vypracujete zároveň na manažera, který bude najímat do týmu ty nejlepší členy, abyste vytvořili obávaný a respektovaný závodní tým.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pestrost okruhů najdete především v jejich vizuálním ztvárnění. Závody se konají na v Americe, Evropě a Japonsku, a počet tratí je opravdu ohromující. Projedete se horským terénem severní Evropy, michiganským venkovem, ozdobeným skromnými staveními, nočním velkoměstem, ale také tratí ozdobenou typicky japonskými sakurami. Nová auta nedostáváte jen tak zbůhdarma, ale kupujete si je za virtuální peníze, jež jsou odměnou za dobré umístěný v závodech. Na výběr je ze šesti licencovaných vozů. Vedle vehiklů značek Ford, Saleen si vyzkoušíte třeba také závodní speciál Audi R10 TDI. Vozy se liší jeden od druhého svými jízdními vlastnostmi (ovládání, rychlost, zrychlení).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Cílem kampaně není pouze stát se týmovou jedničkou. Pokud jste úspěšní a vyděláte dost peněz, dostanete možnost založit si tým vlastní. Kampaň se tak stává takřka nekonečnou, nicméně je stále zábavná. Hra je kompletně ve 3D, úchvatná je i úroveň zpracování – zapomeňte na zubaté modely aut a nevěrohodné překreslování. Vše je krásně hladké, detailní a svižné. Race Driver GRID je vyladěná závodní hra, která stojí na pomezí simulátoru a arkády, takže se zavděčí jak občasným hráčům, tak i protřelým virtuálním závodníkům.

Race Driver: GRID (závodní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HJNUP na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Sonic at the Olympic Games

Jako vzpomínku na letošní olympiádu v Pekingu můžete brát sportovní hru s postavičkou oblíbeného ježka Sonica. Společnost mu budou dělat jeho známí kolegové Tails a Knuckles. Hráč si vybere jednu z těchto tří postav a objevují se na jednom ze sportovišť, kde má za úkol utkat se se soupeři v dané disciplíně. Těch je k dispozici celkem pět, konkrétně se pak jedná o běh na 1 500 metrů, překážkový běh na 400 metrů, hod oštěpem, hod diskem a nakonec skok do dálky. Nebyl by to ale starý známý Sonic, kdyby si jednotlivé úkoly trochu nepřibarvil k obrazu svému.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Například při hodu diskem nejde pouze o co nejdelší hod, ale jako doplněk lze považovat nutnost sbírání zlatých mincí po dobu letu – čím více, tím lépe. Při běhu zase můžete upotřebit svou obrovskou rychlost, nebo speciální formy skoků. Zkrátka věci, které byste nikde jinde než u Sonica nemohli čekat. Trochu zarážející je ale právě fakt, že titul nabízí pouhých pět disciplin. Po několika desítkách minut začnete hledat nějaké bonusy, případně další skryté mise. Ale hledali byste marně. Brzy se díky tomu dostaví počet nepříjemného stereotypu. Situaci částečně zachraňuje technické zpracování, které se podle očekávání vydařilo na jedničku. Sonicovský styl se zkrátka bude líbit ještě mnoha generacím a Olympic Games to potvrzuje. Nejde ale jen o grafiku, perfektní je také ovládání a hratelnost. Škoda, že je za chvíli máte dohráno.

Sonic at the Olympic Games (sportovní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HYTZB na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Super Breakout

Arkanoid si získal své příznivce snad na všech herních platformách a výjimkou nejsou ani mobily. Svou verzi nabídli všichni významní vývojáři a nyní se přidává i Glu Mobile. Tradiční model, ve kterém se odrazová deska přesunující se od levého kraje displeje k pravému pokouší odpálit míček tak, aby se nepropadl do hlubiny, opět dostává nový facelift. Kostičky jsou tentokrát seskupeny do opravdu kuriózních tvarů (vytvářejí třeba obrázek květiny či sněhuláka) a s postupem do dalších levelů přibývají i nové typy bloků. Některé jsou nerozbitné, jiné se roztříští až po druhém úderu a další jdou roztlouci jen nárazem shora, respektive z boku. Existují i takové, které po ráně explodují a jako bomby zlikvidují i útvary v blízkém okolí, kdežto jiné zase slouží jako klíč – když do nich kulička uhodí, otevře se nepřístupná brána. A samozřejmě určité kostičky v sobě ukrývají extra bodové ohodnocení nebo rozličné bonusy, jež po sebrání dodávají vašemu „vozítku“ speciální vlastnosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Během hry v základním módu, kde dobýváte jeden level za druhým, se vám v hlavním menu odemkne také Classic Mode, ve kterém si lze vyzkoušet obratnost ve třech obtížnostech. Při klasickém rozestavění kostek bez bonusů či jiných vychytávek máte za úkol rozmasakrovat co nejvíce barevných cihel. V režimu Double je pak hraní obohaceno o další plošinku a ve verzi Cavity přibudou pro změnu dva míčky. Zajímavý je také mód Progressive, v němž přibývají řady, takže si musíte s jejich destrukcí pospíšit. Grafika hry je účelná, ale zvuky úděsné. Během hry se žádný akustický doprovod neozývá, pouze jednoduché tóny vás upozorní na začátek a konec kola. Přesto je jasné, že díky zábavné koncepci arkanoidu, která sama o sobě zaručuje dlouhou trvanlivost, nemohli kluci a holky z Glu Mobile šlápnout vedle. A díky různým vylepšením a inovacím si Super Breakout určitě zasluhuje vaši pozornost.

Super Breakout (arkáda):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HDXSJ na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Hancock

Předlohou této hry je akční komedie Hancock, ve které letos zazářil známý herec a rapper Will Smith. Ve filmu hraje superhrdinu, který s každým dobrým skutkem napáchá více škody než užitku. Spojí se proto dohromady s mediálním magnátem, aby se předvedl v dobrém světle alespoň v novinách a televizi. Hráčovým úkolem je vést hlavního hrdinu Hancocka napříč městem Los Angeles. Tu proletíte mrakodrapem, tady se zase proběhnete po střeše vysokého cihlového domku – Hancock má totiž zvláštní schopnosti, a sice neuvěřitelnou sílu a především schopnost létat. Ty budete do sytosti využívat i vy, protože jako správný komiksový (kladný) hrdina budete mít za úkol zachraňovat město od všeho špatného.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ať chceme nebo ne, hra po chvíli začne upadat do obvyklého stereotypu, jenž se projevuje i na hratelnosti. Úkoly se sice mění docela často a i prostředí je hned několik, nicméně stejně je zde cítit pachuť čehosi nedotaženého do konce. Na druhou stranu; pokud se budete snažit ignorovat fakt, že děláte neustále vlastně to samé, dopřejete si dlouhé hodiny kvalitní zábavy. Velkou předností Hancocka je zpracování – grafika je velice detailní, příjemně barevná a hlavně výrazně podařená. Připravte se tedy na příjemnou hopsající arkádu s akčními prvky, která dokáže pobavit na dlouhé hodiny a ke které se budete při projíždění seznamu svých her vždy rádi vracet.

Hancock (dobrodružná plošinovka):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HDBPR na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Váš názor Další článek: DreimGo DG210: kdo má iGo, vyhraje (test)

Témata článku: Software pro mobily, Hry, Olymp, Michigan, Závodní hra, Rapper, Son, Java, Komiks


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15