Kompletní balík: infra a Handset Manager

Jeden externí infraport může skvěle nahradit několik datových kabelů. Jeho hlavní předností je universálnost použití. K testovanému infraportu MA-600 navíc dostanete program Handset Manager.
Kompletní balík: infra a Handset Manager
Jeden externí infraport může skvěle nahradit několik datových kabelů. Jeho hlavní předností je universálnost použití. K testovanému infraportu MA-600 navíc dostanete program Handset Manager.

Když je málo portů

Máte doma, či ve firmě jeden a více telefonů, popřípadě ještě nějaký kapesní počítač? A chcete je všechny synchronizovat s vaším počítačem? Pak jste se zřejmě setkali s problémem nedostatku sériových portů. V jednom máte myš a pak už zbývá pouze jeden. O ten se pak hádají nejrůznější datové kabely. Navíc máte stůl přeplněny všemi těmi dráty a synchronizačními kolíbkami.

Pokud máte telefon vybaven infraportem, existuje ještě jedno řešení. Pořiďte si externí infraport. Já již delší dobu používám model MA-600. Synchronizuji přes něj denně svůj Palm a občas si s jeho pomocí nahraji do svého telefonu i nové logo, případně vyzváněcí melodii. Nemusím se kvůli tomu ohýbat pod stůl a vyměňovat kabely, měnit nastavení ovladačů a kdoví co ještě.

Poznámka: Externí infraport není žádnou novinkou. Píšeme o něm proto, že se k němu dodává program Handset Manager, který umí ovládat přes infra mobilní telefony, a to v rámci našeho miniseriálu o programech pro mobily.

Kompletní balík

Pokud se rozhodnete pro koupi externího infraportu, lze námi dlouho zkoušený MA-600 klidně doporučit. MA-600 Infrared Adapter je balík, jehož součástí je cédéčko a samotný externí infraport. Ten vypadá jako žabka o rozměrech 80 x 42 x 30 mm. Na zádech má dvě různobarevné diody. Zelená indikuje aktivní stav a červená se rozsvítí, když probíhá přenos dat. Ocásek, nebo-li kabel této žabky má asi metr, což bohatě stačí. Připojuje se k sériovému portu. Dosah infračervených paprsků je asi 100 cm a efektivní úhel 30 stupňů.

Na cédéčku je kromě veškerých ovladačů také sada programů pro správu snad všech mobilních telefonů s infraportem, které jsou dostupné na našem trhu. Na webových stránkách dodavatele je celkem slušná podpora pro všechny uživatele. Mimo různé návody jsou zde k dispozici aktualizované verze softwaru pro nové typy telefonů a to zdarma. Veškerý software je samozřejmě počeštěn. A v neposlední řadě musím uvést, že jsem s tímto zařízením jednoduše řečeno spokojen a nemám s ním sebemenší problémy. A málem bych zapomněl na cenu. Ta je 1940 Kč, vč. DPH.

Handset Mobile Manager

Co všechno dodávaný program umí? Jednotlivé instalace se samozřejmě liší podle typu mobilního telefonu, který s ní budete používat, ale vzhled a ovládání je prakticky identické. V současné době jsou podporovány tyto mobilní telefony:

 • Nokia 6210, 6250
 • Nokia 8210, 8290, 8850, 7110 , 8890
 • Nokia 61xx Series (6110, 6138, 6150)
 • Motorola L Series (L2000, LF2000) a Timeport (L7089, P7389)
 • Motorola P7689
 • Siemens S25 Series (S25, S2588) a S35i, 3568i
 • Siemens 6888/SL45
 • Ericsson R320S, R320SC

Já osobně mám zkušenosti s Nokií 7110 a Siemensem S25. U obou lze bez problému spravovat telefonní seznam (u Nokie včetně všech položek uložených v paměti telefonu) a kalendář. Můžete také psát, posílat a editovat textovky. Navíc si můžete pohrát s logem operátora a u Nokie i s ostatními typy log. A nakonec si můžete celkem jednoduše složit vlastní vyzváněcí melodii.

Nevýhodou je absence jakéhokoliv zobrazení aktuálního stavu telefonu. Je vcelku běžné, že podobné programy umí zobrazit kód operátora, číslo karty SIM a další údaje o telefonu. Případně je možné měnit nastavení profilů, hlasitosti vyzvánění a mnoho dalších vlastností. Toto vše mi u tohoto programu chybělo. Jedinou záplatou je možnost nastavení centra zpráv SMS a vytvoření podpisu u textovek.

Ovšem daleko větší nevýhodou je nemožnost synchronizace dat s nějakým rozumným programem, jako třeba Outlook. Nicméně, pokud vám tyto vlastnosti budou vadit, není nic jednoduššího než si stáhnout jiný program, který toto vše umí. Pro Nokie je to třeba Oxygen Phone Manager.

Ve zkratce

 • Zařízení zapůjčil: Adart Computers
 • Web: www.adart.cz
 • Cena: 1495 Kč
Diskuze (4) Další článek: Eurotel: rok volání zdarma?!

Témata článku: Příslušenství, Nokia 6210 Navigator, Nokia 8210, Komplet, Balík, Man


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40