Kompletní přehled: jak do banky přes mobil

Mobilní GSM bankovnictví, neboli obsluha bankovního účtu pomocí mobilního telefonu, je stále populárnější. Přečtěte si, jaké možnosti a jaké bankovní ústavy čeští operátoři při GSM bankingu podporují.
Kompletní přehled: jak do banky přes mobil
V dnešní době už jen těžko budete hledat člověka, který by nedisponoval bankovním účtem. Stejně jako většina obchodníků, každá banka si chce přilákat co nejvíce zákazníků a tak přidává stále nové služby pro pohodlnější obsluhu účtu a provádění bankovních transakcí. Jednou z takových služeb je i GSM banking. Jistě tuto službu znáte ať již od známých, z reklamy nebo dokonce z vlastní zkušenosti. Víte však, u jakých bank a jaké služby má k dispozici obyčejný český uživatel mobilního bankovnictví?

Eurotel

U nejstaršího českého operátora najdete tuto službu pod oficiálním názvem Eurotel GSM banking. Je dostupná jak pro paušální zákazníky, tak i pro uživatele předplacených karet Go. Díky nejnovější SIM kartě SMART (SIM karta s GSM banking) můžete z pohodlí domova pomocí mobilního telefonu zjistit aktuální zůstatek na účtu, odesílat příkaz k úhradě a máte také možnost sledovat historii transakcí na účtu nebo se informovat o nejnovějších úrokových sazbách a kurzech zahraničních měn.

Služby mobilního bankovnictví můžete využívat tehdy, jste-li klienty některého z následujících bankovních ústavů:

K zprovoznění služby potřebujete jen GSM banking SIM kartu SMART a bankovní PIN, který obdržíte se svojí bankovní SIM kartou SMART. Do bankovního menu pak vstoupíte volbou položky Banking v hlavní nabídce. Pro bezpečnější komunikaci jsou veškeré zprávy odeslané v rámci GSM bankingu šifrovány. Za používání mobilního bankovnictví neplatíte žádné měsíční poplatky, zpoplatněny jsou pouze příkazy odeslané pomocí SMS a to dle vašeho stávajícího tarifu. O podmínkách používání služby a informacích o přístupu na účet prostřednictvím mobilního telefonu se můžete informovat u vašeho bankovního poradce. Podrobnější informace o službě Eurotel GSM banking najdete zde a na webových stránkách příslušné banky.


T-Mobile

Stejně jako u Eurotelu, i zákazníci T-Mobilu mají možnost využívat služeb mobilního bankovnictví. GSM banking je dostupný jak paušálním zákazníkům, tak předplacenkám Twist. K možnosti využívat GSM banking je nejdříve zapotřebí aktualizovat vaši stávající SIM kartu na novou bankovní SIM kartu. Od října loňského roku nabízí T-Mobile výměnu SIM karet za zvýhodněných podmínek. Více informací o výměně stávající SIM za bankovní SIM kartu najdete zde.

Po výměně SIM karty nebo aktivaci bankovní aplikace na novější Universal SIM kartě lze mobilní bankovnictví využívat u následujících bankovních ústavů:

Díky GSM bankingu od T-Mobilu máte možnost kdykoliv během dne i noci zjišťovat aktuální zůstatek vašeho bankovního konta, procházet historii platebních příkazů a položek, zadávat platební příkazy, zřídit termínovaný vklad, dobíjet kredit na Twist kartě a mnoho dalších. Kromě těchto položek můžete s bankovní SIM kartou platit za zboží a služby nabízené na internetu. Samozřejmě, že i v tomto případě jsou veškeré příchozí a odchozí SMS zprávy šifrovány, aby byla zaručena co nejvyšší míra bezpečí. Další informace najdete na webu T-Mobilu, kde si můžete naživo vyzkoušet GSM banking v interaktivní demo ukázce.


Oskar

U Oskara najdete služby GSM bankingu zabalené do balíčku nazvaného M-Banka. Pro užívání služby je jen nutné vlastnit novější SIM kartu Plus ať už s paušálním nebo předplaceným tarifem a propojit svůj mobilní telefon s bankovním účtem (aktivovat služby GSM bankingu na mobilním telefonu). To provedete odesláním tzv. Aktivační zprávy.

Oskarovu M-Banku podporují následující bankovní ústavy:

Samozřejmě i Oskar nabízí základní možnosti práce s bankovním účtem, jako kontrola výše zůstatku, zadávání platebních příkazů, zjišťování aktuálních kurzů měn, ale i další položky. O nich se můžete informovat u bankovního poradce nebo na oskarově infolince. A i zde jsou účtovány pouze SMS zprávy odeslané při komunikaci s bankou podle platného ceníku tarifů. Podrobnější informace nejen o cenách GSM bankovnictví u Oskara se dozvíte zde.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile, Mobil, Kompletní přehled, Komplet

Určitě si přečtěte

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

** Kvalitu za rozumnou cenu nabídne Xiaomi Mi A1 za 6 496 Kč ** Štědrý Ježíšek může pod stromeček naložit Nokii 8 ** Chcete-li ušetřit na HW, je tu vánoční akce, ale musíte uzavřít smlouvu

6.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 2

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7