Kompletní přehled: jak do banky přes mobil

Mobilní GSM bankovnictví, neboli obsluha bankovního účtu pomocí mobilního telefonu, je stále populárnější. Přečtěte si, jaké možnosti a jaké bankovní ústavy čeští operátoři při GSM bankingu podporují.
Kompletní přehled: jak do banky přes mobil
V dnešní době už jen těžko budete hledat člověka, který by nedisponoval bankovním účtem. Stejně jako většina obchodníků, každá banka si chce přilákat co nejvíce zákazníků a tak přidává stále nové služby pro pohodlnější obsluhu účtu a provádění bankovních transakcí. Jednou z takových služeb je i GSM banking. Jistě tuto službu znáte ať již od známých, z reklamy nebo dokonce z vlastní zkušenosti. Víte však, u jakých bank a jaké služby má k dispozici obyčejný český uživatel mobilního bankovnictví?

Eurotel

U nejstaršího českého operátora najdete tuto službu pod oficiálním názvem Eurotel GSM banking. Je dostupná jak pro paušální zákazníky, tak i pro uživatele předplacených karet Go. Díky nejnovější SIM kartě SMART (SIM karta s GSM banking) můžete z pohodlí domova pomocí mobilního telefonu zjistit aktuální zůstatek na účtu, odesílat příkaz k úhradě a máte také možnost sledovat historii transakcí na účtu nebo se informovat o nejnovějších úrokových sazbách a kurzech zahraničních měn.

Služby mobilního bankovnictví můžete využívat tehdy, jste-li klienty některého z následujících bankovních ústavů:

K zprovoznění služby potřebujete jen GSM banking SIM kartu SMART a bankovní PIN, který obdržíte se svojí bankovní SIM kartou SMART. Do bankovního menu pak vstoupíte volbou položky Banking v hlavní nabídce. Pro bezpečnější komunikaci jsou veškeré zprávy odeslané v rámci GSM bankingu šifrovány. Za používání mobilního bankovnictví neplatíte žádné měsíční poplatky, zpoplatněny jsou pouze příkazy odeslané pomocí SMS a to dle vašeho stávajícího tarifu. O podmínkách používání služby a informacích o přístupu na účet prostřednictvím mobilního telefonu se můžete informovat u vašeho bankovního poradce. Podrobnější informace o službě Eurotel GSM banking najdete zde a na webových stránkách příslušné banky.


T-Mobile

Stejně jako u Eurotelu, i zákazníci T-Mobilu mají možnost využívat služeb mobilního bankovnictví. GSM banking je dostupný jak paušálním zákazníkům, tak předplacenkám Twist. K možnosti využívat GSM banking je nejdříve zapotřebí aktualizovat vaši stávající SIM kartu na novou bankovní SIM kartu. Od října loňského roku nabízí T-Mobile výměnu SIM karet za zvýhodněných podmínek. Více informací o výměně stávající SIM za bankovní SIM kartu najdete zde.

Po výměně SIM karty nebo aktivaci bankovní aplikace na novější Universal SIM kartě lze mobilní bankovnictví využívat u následujících bankovních ústavů:

Díky GSM bankingu od T-Mobilu máte možnost kdykoliv během dne i noci zjišťovat aktuální zůstatek vašeho bankovního konta, procházet historii platebních příkazů a položek, zadávat platební příkazy, zřídit termínovaný vklad, dobíjet kredit na Twist kartě a mnoho dalších. Kromě těchto položek můžete s bankovní SIM kartou platit za zboží a služby nabízené na internetu. Samozřejmě, že i v tomto případě jsou veškeré příchozí a odchozí SMS zprávy šifrovány, aby byla zaručena co nejvyšší míra bezpečí. Další informace najdete na webu T-Mobilu, kde si můžete naživo vyzkoušet GSM banking v interaktivní demo ukázce.


Oskar

U Oskara najdete služby GSM bankingu zabalené do balíčku nazvaného M-Banka. Pro užívání služby je jen nutné vlastnit novější SIM kartu Plus ať už s paušálním nebo předplaceným tarifem a propojit svůj mobilní telefon s bankovním účtem (aktivovat služby GSM bankingu na mobilním telefonu). To provedete odesláním tzv. Aktivační zprávy.

Oskarovu M-Banku podporují následující bankovní ústavy:

Samozřejmě i Oskar nabízí základní možnosti práce s bankovním účtem, jako kontrola výše zůstatku, zadávání platebních příkazů, zjišťování aktuálních kurzů měn, ale i další položky. O nich se můžete informovat u bankovního poradce nebo na oskarově infolince. A i zde jsou účtovány pouze SMS zprávy odeslané při komunikaci s bankou podle platného ceníku tarifů. Podrobnější informace nejen o cenách GSM bankovnictví u Oskara se dozvíte zde.

Diskuze (6) Další článek: Oskar nabízí GPRS a MMS roaming!

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile, Mobil, Přehled, Komplet, Kompletní přehled


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35