Komunikátor s integrovanou kamerou: Samsung SGH-i700

Samsung představil na kongresu 3GSM World kapesní počítač na platformě Pocket PC v kombinaci s GSM/GPRS modulem a vestavěnou kamerou.
Komunikátor s integrovanou kamerou: Samsung SGH-i700

Samsung si na poli mobilních telefonů získává stále zvučnější jméno. Vedle kvalitních a elegantních véček však korejská společnost umí i kapesní počítače. Důkazem může být nově představený SGH-i700: komunikátor s podporou GPRS a s vestavěnou kamerou.

Velikán

To, že umí komunikovat s okolím, Samsung i700 zřejmě před nikým nezapře. Důkazem je vcelku velká anténa, svým tvarem značně připomínající špalíky starších Ericssonů. Není to však jen anténa, která činí přístroj zbytečně velkým. Pod displejem se nachází hardwarová tlačítka, jimž je věnován velký prostor. Uznávám výhodu tlačítek, ale jejich velikost mohla být redukována. Každý si na první pohled všimne „oka“ digitální kamery zasazeného do horní hrany přístroje. Nepředběhne-li jej někdo, stane se nový Samsung zřejmě prvním výrobcem komunikátoru s integrovanou kamerou. Její využití bude stejné jako u dnešních mobilních telefonů s fotoaparátem: multimediální zprávy.

Klepněte pro větší obrázek    Klepněte pro větší obrázek  

Základem jsou „wokna“

Kapesní počítač je postaven na platformě Pocket PC, která si žádá výkon 300MHz procesoru Intel XScale. Nespokojíte-li se s dnešním standardem velikosti paměti – 64MB, budete moci zvýšit kapacitu paměťovou kartou SD/MMC. Zatím bohužel nejsou známy podrobnější technické specifikace, ani přesný vzhled přístroje. Věříme však, že bude podobný již před časem ohlášenému modelu SPH-i700, který je určen pro sítě CDMA.

Najde své uplatnění?

Samsung se snaží nabídnout co možná nejvíc funkcí v „jednom balení“. Zařízení jako SGH-i700 sice nabízí nespočet možností v jednom zařízení, to však jde ruku v ruce s kompromisy. i700 nemůžeme považovat za malý mobilní telefon a bohužel ani za malý kapesní počítač. Zatím není známá cena ani datum uvedení na trh, je však zřejmé, že korejský výrobce preferuje model SPH-i700 pro sítě CDMA, kteréžto zastřešují větší počet uživatelů.

Další informace:
Tisková zpráva Microsoftu
Infosync

Diskuze (3) Další článek: eBanka bude přístupná i z kapesních počítačů

Témata článku: Samsung, Windows, Smartphony, Software pro mobily, Velká anténa, Komunikátor


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39