Konec 2× kreditu. Nová nabídka Tesco Mobile je slabá

Tesco Mobile se teď bude chlubit rovnou čtyřmi výhodami za dobití! Musíte však zaplatit více a hlavně – ta zásadní výhoda z minulosti chybí…
Konec 2× kreditu. Nová nabídka Tesco Mobile je slabá

Dlouho očekávaná nová nabídka Tesco Mobilu byla ohlášená na středu 25. února, ale podle informací z našeho fóra se po prodejnách Tesco letáčky s novou nabídkou povalují už teď. Odtud se pochopitelně dostaly na internet, takže se operátor rozhodl zprávu vypustit už dnes. Už je tedy jasné, že obavy zákazníků byly oprávněné, Tesco Mobile definitivně přijde o neoficiální titul nejvýhodnějšího českého virtuálního operátora.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Scan letáku nové nabídky z obchodu Tesco. Zdroj: Fórum MobilMania

Tabulka se základními cenami je stejná, ale změny mimo ni převrací celou nabídku naruby. Začněme zvolna – dosud zákazník s kartou ClubCard získal měsíční výhody po dobití 200 Kč, nově to bude 300 Kč. A teď jde do tuhého. Hlavní výhodou dříve bylo zdvojnásobení kreditu, to v rámci nových podmínek neplatí, zůstává pouze volání a SMS do vlastní sítě zdarma.

Mění se také ceny za mobilní internet. V pásmu „výhoda za dobití“ bylo dříve 150 MB za 75 Kč, teď to bude 100 MB za 99 Kč. Gigabajt byl za 175 Kč, nově za 299 Kč – operátor však tuto změnu může  prezentovat jako zlevnění, protože dříve se z kreditu strhávalo 350 Kč (ale na jeho pořízení uživatel opravdu vynaložil pouze 175 Kč, až pak operátor kredit vynásobil dvěma).

Nové výhody

V rámci nové nabídky získají zákazníci přístup k on-line hudbě prostřednictvím aplikací Youradio.cz a Evropa 2 zdarma. Poslouchat bude možné i bez datového tarifu, pokud jej mají aktivní, data se nebudou počítat do FUP limitu.

Za dobitý kredit u Tesco Mobile získá zákazník vody na kartu Clubcard. Ty se pak při nákupu v Tesco dají proměnit za finanční poukaz, tedy slevu na nákup libovolného zboží. Tabulka bonusů vypadá následovně.

  • dobití 1000 až 1999 Kč -> 300 bodů, tedy 30 Kč
  • dobití 2000 až 2999 Kč -> 1000 bodů, tedy 100 Kč
  • dobití 3000 až 4999 Kč -> 2000 bodů, tedy 200 Kč
  • dobití 5000 Kč a více -> 5000 bodů, tedy 500 Kč

Darovanému koni…

Je to trochu zamotané, změny nejsou vidět na první pohled a proniknout do jejich podstaty chvíli zabere. Je pochopitelné, že na prezentačních materiálech se bude operátor chlubit těmi lépe vypadajícími hodnotami. Nakonec Tesco Mobile nikdy neřekl, že výhoda dvojnásobného kreditu bude platit navěky.

Nerad jsem negativní, nerad prohlížím zuby darovanému koni, ale nová nabídka je slabá. Co když vás nezajímá Evropa 2? Jednu ze čtyř výhod můžete škrtnout.

Klepněte pro větší obrázek
Z tiskové zprávy Tesco Mobile. Nově dostanete hned 4 výhody za dobití!
...co na tom, že musíte dobít víc a nosná výhoda z minulosti v současné nabídce není.

Sleva na nákup v obchodech Tesco vypadá atraktivně, ale její parametry jdou přímo proti typickému způsobu zacházení s předplacenou kartou. Ostatní výhody dostanete už při dobití 300 Kč měsíčně, ale slevu na nákup až při dobité tisícovce. Navíc je to nevalných 30 Kč. Kolik měsíců bude uživatel utrácet tisícovku a kolik zatím prodělá na neaktivních výhodách za dobití? Tohle se jednoduše nevyplatí. Získat můžete až 500 Kč, ale to byste museli dobít 5 000 Kč. Najde se vůbec nějaký předplacenkář, který takovou částku zvládne provolat za dobu platnosti kreditu? Tuhle výhodu nezachrání ani fakt, že s aktivním automatickým dobíjením (Dynamo) dostanete dvojnásobek uvedených bonusů.

Takže z výše vyobrazeného seznamu výhod zůstávají dvě. V porovnání s jinými operátory jsou opravdu zajímavé, ale pokud budeme srovnávat s minulostí u Tesco Mobile, je to bída. Někdejší výhoda dvojnásobného kreditu jednoduše chybí a Tesco Mobile s ní přichází o punc nejvýhodnějšího virtuála.

Rada na závěr

Nová nabídka platí od středy 25. února, máte tedy pondělí a úterý na to, abyste koupili a aktivovali kartu podle starých pravidel. Výhoda dvojnásobného kreditu pak pro vás bude platit do konce roku 2015.

Diskuze (131) Další článek: Výrobce baterií do elektromobilů zažaloval Apple

Témata článku: Operátoři, Virtuální operátoři, Tesco Mobile, Kredit, Dobitý kredit, Neoficiální titul, Nová nabídka, SLA, Nov, Bída, Mobil, MOBI, Tesco Mobil, Clubcard, Nabídka, Tesco, T - Mobil, Konec


Určitě si přečtěte