Konečně aktivní synchronizace

Včera uvolnil Microsoft novou verzi svého softwaru ActiveSync 3.0, která obsahuje významná zlepšení pro majitele Windows CE.
Konečně aktivní synchronizace
Včera uvolnil Microsoft novou verzi svého softwaru ActiveSync, který zajišťuje komunikaci a synchronizaci osobního počítače s kapesním počítačem s Windows CE. ActiveSync s číslem verze 3.0 si můžete stáhnout zde.

Tato verze je update, tedy nemůžete ji instalovat na nový počítač – tam se instaluje celý balík utilit nazvaných Windows CE Services. Po instalaci jen restartujete počítač a sledujete…

Ikonka vypadá jinak – mnohem více se podobá těm novým, dvoutisícovkovým. Kapesní počítač se pokouší spojit se stolním a díky tomu, že nový ActiveSync automaticky detekuje rychlost, není problém komunikovat ihned rychlostí 115 kb/s. Dříve jste museli nastavovat tuto rychlost na třech místech a doufat, že se oba počítače spojí. To je jedno plus této nové verze, které už je důvod pro stažení.

ActiveSync 3 už nepotřebuje ke své práci instalovanou podporu Telefonického připojení sítě ve Windows 98, nebo Remote Access Server ve Windows NT, což si s sebou neslo také reinstalaci Service Packu, nejlépe 4.

Zapracována byla i kompatibilita – produkty Microsoftu s označením 2000 sice spolupracovaly s kapesním počítačem i dříve, ale nyní jsou opravdu podporovány. Vylepšena byla podpora obrázků v poznámkách, kalendáři, úkolech… Synchronizovat nyní můžete i databáze Microsoft Accessu a nakonec – což potěší skutečně mobilní uživatele – můžete nyní synchronizovat svoje údaje prostřednictvím sériového kabelu, infračervené komunikace, modemu nebo síťové karty nebo telefonu GSM.

Drobných vylepšení je jistě v programu skryta celá řada, ale na detailní pohled je opravdu příliš brzo. Tato verze ActiveSyncu bude zcela jistě přibalována k novým kapesním počítačům a vzhledem k jejímu brzkému uvedení (měla přijít až s Windows CE 3) se dá zřejmě ještě letos očekávat další verze. Máte-li strojek s Windows CE, určitě si trojku nainstalujte.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení