Konečně aktivní synchronizace

Včera uvolnil Microsoft novou verzi svého softwaru ActiveSync 3.0, která obsahuje významná zlepšení pro majitele Windows CE.
Včera uvolnil Microsoft novou verzi svého softwaru ActiveSync, který zajišťuje komunikaci a synchronizaci osobního počítače s kapesním počítačem s Windows CE. ActiveSync s číslem verze 3.0 si můžete stáhnout zde.

Tato verze je update, tedy nemůžete ji instalovat na nový počítač – tam se instaluje celý balík utilit nazvaných Windows CE Services. Po instalaci jen restartujete počítač a sledujete…

Ikonka vypadá jinak – mnohem více se podobá těm novým, dvoutisícovkovým. Kapesní počítač se pokouší spojit se stolním a díky tomu, že nový ActiveSync automaticky detekuje rychlost, není problém komunikovat ihned rychlostí 115 kb/s. Dříve jste museli nastavovat tuto rychlost na třech místech a doufat, že se oba počítače spojí. To je jedno plus této nové verze, které už je důvod pro stažení.

ActiveSync 3 už nepotřebuje ke své práci instalovanou podporu Telefonického připojení sítě ve Windows 98, nebo Remote Access Server ve Windows NT, což si s sebou neslo také reinstalaci Service Packu, nejlépe 4.

Zapracována byla i kompatibilita – produkty Microsoftu s označením 2000 sice spolupracovaly s kapesním počítačem i dříve, ale nyní jsou opravdu podporovány. Vylepšena byla podpora obrázků v poznámkách, kalendáři, úkolech… Synchronizovat nyní můžete i databáze Microsoft Accessu a nakonec – což potěší skutečně mobilní uživatele – můžete nyní synchronizovat svoje údaje prostřednictvím sériového kabelu, infračervené komunikace, modemu nebo síťové karty nebo telefonu GSM.

Drobných vylepšení je jistě v programu skryta celá řada, ale na detailní pohled je opravdu příliš brzo. Tato verze ActiveSyncu bude zcela jistě přibalována k novým kapesním počítačům a vzhledem k jejímu brzkému uvedení (měla přijít až s Windows CE 3) se dá zřejmě ještě letos očekávat další verze. Máte-li strojek s Windows CE, určitě si trojku nainstalujte.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení