Konečně fotomobil se dvěma megapixely

Také teskníte po vyšším rozlišení foťáčku ve svém mobilu? Známý výrobce digitálních fotoaparátů jeden takový má. Kromě skvělého foťáčku telefon nabízí také velkou paměť.
Konečně fotomobil se dvěma megapixely

Klepněte pro větší obrázekKe koupi nového mobilního telefonu láká hodně lidí přítomnost vestavěného foťáčku. Každý uživatel však záhy zjistí, že jeho rozlišení dostačuje akorát potřebám multimediálních zpráv MMS nebo e-mailu a pro vážnější využití to není úplně ono. Hovoříme samozřejmě jen o evropských mobilech, protože na východ od nás jsou běžně k dostání mobilní telefony s fotoaparáty o rozlišení 1,3 megapixelů.

I když fotografie pořízené s takovým rozlišením lze celkem úspěšně nechat vytisknout na papír (samozřejmě jen menší formát), lepších výsledků dosáhnete jen s vyšším rozlišením. Třeba s takovým, jaké nabízí nový mobil Casio A5403CA. Asi však zklamu nejednoho uživatele, neboť telefon nepracuje v sítích GSM.

Téměř jako opravdový fotoaparát

Dvoumegapixelové rozlišení nového Casia je ve světě mobilních telefonů vysoce nadprůměrné. Z mobilu získáte snímky s formátem až 1600 x 1200 pixelů. Také výbava funkcí připomíná spíše digitální fotoaparát, uživatel má na výběr z několika předvoleb: automat, portrét, krajina, noční scéna, šero a makro režim. K dispozici je také vestavěný blesk.

Casio nabízí také zoom, je však pouze digitální, takže hodnota 10x je jen vějička na reklamní materiály. Kromě focení zvládá mobil také nahrávat video a pořizovat panoramatické snímky. Desetiminutové video ukládá v maximálním rozlišení 176 x 144 pixelů v kvalitě patnáct snímků za sekundu. Panoramata mají netradiční rozlišení 1280 x 320 pixelů, jde tedy zjevně jen o ořezaný formát, nikoli spojení několika obrázků vedle sebe.

Video a velké fotografie jsou dosti náročné na dostatek paměti. Přímo v těle mobilu ukrývá 12,8 MB, které lze ještě rozšířit pomocí paměťových karet miniSD - přiložena je karta o velikosti 16 MB. Z ostatních funkcí vyzdvihněme podporu javových aplikací nebo vestavěného klienta elektronické pošty.

Bližší informace o telefonu hledejte na stránkách výrobce.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Casio A5403CA
 • Síť: CDMA2000
 • Rozměry:  51 x 102 x 26 mm
 • Hmotnost: 120 g
 • Displej: 240 x 320 pixelů, (vnější 72 x 96 pixelů)
 • Pohotovostní doba: 200 hod
 • Doba hovoru: 150 min
 • Foťáček: CCD, 2 mil. pixelů, blesk 
 • Zoom: digitální 10x
 • Vyzvánění: polyfonní, 64hlasé
 • Další funkce a vlastnosti: Java, email. miniSD karty
Diskuze (31) Další článek: Nové Siemensy na vlastní oči (fotogalerie)

Témata článku: Foto, Megapixely, Mega


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11