Koníkovi se lepí smůla na kopyta

Paegasu v úterý večer zase na jižní Moravě spadla síť. V listopadu je to už čtvrtý výpadek a lidem začíná docházet trpělivost.
Koníkovi se lepí smůla na kopyta
Ještě do úterního večera jsem výpadky Paegasu bral celkem sportovně. Prostě smolný měsíc, to se občas stát. V druhém mobilu mám Oskara, takže když se nedovolám s jedním, mám ještě druhý, případně v kapse kartu Go.

Nedobiješ

V úterý o půl jedenácté večer jsem chtěl své přítelkyni dobít přes Internet kartu Twist. Přihlásil jsem do Expandia Banky a nechal jsem si na mobil poslat autentizační kód pro přístup ke svému účtu. Obvykle dojde do několika desítek sekund, předevčírem však mobil nehlesl ani po pěti minutách. Podívám se na displej mobilu – a hle, displej hlásá „Hledám síť Paegas CZ“. Po té mi na Oskara začaly chodit textovky od kamarádů, že Paegas nejede po celé jižní Moravě. Situace z pátku 24. listopadu se tedy opakovala. Dokonce to došlo tak daleko, že mi můj Siemens S35i nahlásil chybějící kartu SIM.

Každý operátor má ve svých podmínkách, že neodpovídá za jakékoli finanční ztráty či problémy, které svému zákazníkovi způsobí. Mě to však přijde, jako kdybych si půjčil auto v půjčovně a tam mi řekli, že nezodpovídají za technický stav vozidla a když zůstanu někde viset, je to jen a čistě můj problém. Peníze za půjčení mi samozřejmě nevrátí a navíc mě nechají zaplatit odtahovku.

Nenapíšeš

Ani by mi tak nevadilo, že si občas nezavolám. Podstatně horší je situace, když nechodí textovky. Můj přístup do banky je totiž na nich přímo závislý – pokud nechodí, jsem jednoduše řečeno v háji. Autentizace i certifikace operací chodí přes SMS. Používám mobilní klíč Expandia Banky a teď vidím, že to byla chyba – měl jsem si onu starou „kalkukačku“ nechat. Nikdy totiž nemám jistotu, že koníkovi v době, kdy svůj účet potřebuji, poběží síť.

Textové zprávy navíc se značným zpožděním už delší dobu – když jsem minulý čtvrtek psal kolem půlnoci textovku, že se zdržím, protože mě zastavili ochránci zákona, textovka došla druhý den odpoledne. Navíc zpoždění měly textovky jak z webu, tak z mobilu celý víkend. Kamarádovi v pondělí večer došlo zhruba padesát textovek s třídenním zpožděním.

Neuhádneš

Mimochodem, kdosi nejmenovaný nedávno poznamenal: „V ČR jsou tři sítě. Jedna spolehlivá, jedna méně spolehlivá a jedna nespolehlivá.“ Hádejte, která je která; máte na to tři pokusy.

Poznámka: Měli jste vidět to zděšení, když jsem si byl v Expandii v říjnu vyřizovat GSM Banking. Bankéř zkoušel autentifikaci k účtu asi pětkrát a textovka ne a ne dojít. Dokonce se mi za Paegas několikrát omluvil! Všechny bankovní zprávy mi došly zhruba o půl hodiny později – to jsem však už jel autem domů.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Siemens S35i

31 komentářů

Nejnovější komentáře

 • MrProchy 17. 7. 2001 19:01:35
  Připojuju se - toto je jasnej důkaz že záření z mobile eliminuje mozek....
 • mark 17. 7. 2001 19:01:35
  No tady to už všem asi hodně leze na mozek měli by jste pánové asi přestat...
 • gary 17. 7. 2001 19:01:35
  Jsem rad, ze jsem mel takovy ohlas, nebo pravdu????
  Jak se rika, pro...
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

** Frekvence pro „městské“ LTE vydražili O2, Vodafone a dva nováčci ** Jmenovitě Poda a Nordic Telecom, který má největší kus spektra ** Cena za frekvence se nelíbila T-Mobilu, a tak se z aukce stáhl

11.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 73

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56


komerční sdělení

Komerční sdělení