Koupit HPC nebo notebook?

Malé přenosné RISCové počítače HPC (handheld PC) velikosti diáře, si své uživatele hledají snadno...
Koupit HPC nebo notebook?
Malé přenosné RISCové počítače HPC (handheld PC) velikosti diáře, si své uživatele hledají snadno především díky velmi nízké ceně, která se pohybuje mezi 10 tisíci za nejlevější verzi Philipsu a 20 tisíci korun za špičkové modely Hewlett-Packard. Nejvíce konkurují ve světě a konečně i u nás rozšířeným Psionům, kterým doposud jen z povzdálí hledí na paty co se výdrže baterií týče (HPC postrádají solidní power management), zlepšení si zaslouží i klávesnice. Tedy funkčně to nejpodstatnější – pokud si ovšem pořizujete palmtop na práci. Hlavní výhody palmtopu přece spočívají v několikanásobně delší výdrži v porovnání s notebooky a možnosti mít všechna data v kapsy od saka.

HPC mají za sebou velmi krátký život. Oproti jiným řešením se prosadí díky masové podpoře ze strany výrobců. Windows CE jsou již ve verzi 2.0, RISCové procesory pro HPC se v současnosti taktují na 40 – 60 MHz, na konec příštího roku ale Hitachi chystá 200MHz procesor. Jedno je jasné, výkonem se postupně vyrovnají současným notebookům, za cenu do 1000 dolarů.

Témata článku: HP, Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení