Koupit HPC nebo notebook?

Malé přenosné RISCové počítače HPC (handheld PC) velikosti diáře, si své uživatele hledají snadno...
Malé přenosné RISCové počítače HPC (handheld PC) velikosti diáře, si své uživatele hledají snadno především díky velmi nízké ceně, která se pohybuje mezi 10 tisíci za nejlevější verzi Philipsu a 20 tisíci korun za špičkové modely Hewlett-Packard. Nejvíce konkurují ve světě a konečně i u nás rozšířeným Psionům, kterým doposud jen z povzdálí hledí na paty co se výdrže baterií týče (HPC postrádají solidní power management), zlepšení si zaslouží i klávesnice. Tedy funkčně to nejpodstatnější – pokud si ovšem pořizujete palmtop na práci. Hlavní výhody palmtopu přece spočívají v několikanásobně delší výdrži v porovnání s notebooky a možnosti mít všechna data v kapsy od saka.

HPC mají za sebou velmi krátký život. Oproti jiným řešením se prosadí díky masové podpoře ze strany výrobců. Windows CE jsou již ve verzi 2.0, RISCové procesory pro HPC se v současnosti taktují na 40 – 60 MHz, na konec příštího roku ale Hitachi chystá 200MHz procesor. Jedno je jasné, výkonem se postupně vyrovnají současným notebookům, za cenu do 1000 dolarů.

Témata článku: HP, Software pro mobily, Software pro PC, Notebook, Note

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení