Kouzelná propiska - Ericsson Chatpen

Konečně přichází na trh dlouho avizovaný Chatpen od Ericssonu. Prorazí přirozené psaní emailů a textovek nad pořizovací cenou zařízení?
Kouzelná propiska - Ericsson Chatpen

Celé zařízení je ukryto v pouzdře podobném trochu rozměrnému peru. Pero ačkoli nepřekypuje svou miniaturností je moderně elegantní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sonda do útrob

Je udivující co se tvůrcům podařilo pod kompaktní kabátek dostat. Srdce celého přístroje je procesor ARM ASIC na frekvenci 70 MHz. O záznam obrazu se stará senzor CMOS, který zvládne 100 obrázků za sekundu. Aby senzor lépe viděl co snímá – osvětluje mu podložku IR ledka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pero je opravdu elegantní.                          Stručné schéma vnitřností.

Osvětlení neuvidíte, je viditelné pouze pro digitální kamerku. Zajímavé je, že použitý inkoust není pro kameru viditelný, a z toho důvodu nemáte znehodnocené sejmuté pozadí. Napsaný text putuje do vnitřní paměti Chatpenu, ta je schopna uložit několik plně popsaných stránek textu. Následovně přichází na řadu technologie Bluetooth, která přenáší nasnímaná  data do telefonu, počítače nebo do kapesních počítačů.

Jak to vše vlastně funguje?

Jednoduše, jako byste drželi psací pero něco napíšete nebo nakreslíte. Nabídka možností využití je pestrá, když opomeneme očekávané použití při posílání SMS zpráv, emailů nebo faxů, otevírají se nám nové možnosti objednávání z katalogu bez použití počítače nebo telefonického objednávání. Jednoduše vepíšeme svou objednávku do připraveného formuláře v katalogu a skrze mobilní telefon, který podporuje Bluetooth, jednoduše odešleme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pero je opravdu mohutné, ale stále v rovině psacích per. Srovnání velikosti s Ericssonem T39m.

Další netradiční využití se naskýtá při online objednávání letenek nebo při objednávání pugetu růží z nejbližšího květinářství. Také tištěná reklama v časopisech může mnoho získat, když budete odpovídat na otištěný dotazník a vyplnění dotazník odešlete pomocí chatpenu. Velké firmy mohou uzavírat kontrakty i na dálku bez potřeby schůzky obou stran, prostě jen každá strana podepíše předtištěné dokumenty a hotovo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jednoduše nakreslíme, napíšeme ....                      A výsledek vidíte.

Výstup

Odchozí formát může být jen holý text nebo psané údaje ve formě obrázku. Vzhledem ke skutečnosti, že jako varianta výstupu je holý text, dá se předpokládat, že chatpen bude zvládat rozpoznávání psaného písma.

Klepněte pro větší obrázek

Užitečný doplněk.

Je dobřé, že se zajímavé nápady realizují. Ovšem jediná podstatná věc, která rozhodne zda se zařízení rozšíří, bude cena. Ačkoli má Chatpen přijít na trh každým dnem, není zatím známá jeho cena. 

Základní údaje:

  • Hmotnost: 45 g
  • Procesor: ARM ASIC 70MHz
  • Kamera: CMOS senzor, 100 FPS
  • Komunikace: Bluetooth
  • Baterie: TBA
  • Inkoustová náplň: standardní DIN 16654
  • Osvětlení: IR LED
  • Rozlišení: 0,03 mm
Diskuze (9) Další článek: Exkluzivní fotografie Nokie 7210!

Témata článku: Ericsson, Smartphony, Ericsson, Užitečný doplněk

Určitě si přečtěte