Kouzelná propiska - Ericsson Chatpen

Konečně přichází na trh dlouho avizovaný Chatpen od Ericssonu. Prorazí přirozené psaní emailů a textovek nad pořizovací cenou zařízení?
Kouzelná propiska - Ericsson Chatpen

Celé zařízení je ukryto v pouzdře podobném trochu rozměrnému peru. Pero ačkoli nepřekypuje svou miniaturností je moderně elegantní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sonda do útrob

Je udivující co se tvůrcům podařilo pod kompaktní kabátek dostat. Srdce celého přístroje je procesor ARM ASIC na frekvenci 70 MHz. O záznam obrazu se stará senzor CMOS, který zvládne 100 obrázků za sekundu. Aby senzor lépe viděl co snímá – osvětluje mu podložku IR ledka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pero je opravdu elegantní.                          Stručné schéma vnitřností.

Osvětlení neuvidíte, je viditelné pouze pro digitální kamerku. Zajímavé je, že použitý inkoust není pro kameru viditelný, a z toho důvodu nemáte znehodnocené sejmuté pozadí. Napsaný text putuje do vnitřní paměti Chatpenu, ta je schopna uložit několik plně popsaných stránek textu. Následovně přichází na řadu technologie Bluetooth, která přenáší nasnímaná  data do telefonu, počítače nebo do kapesních počítačů.

Jak to vše vlastně funguje?

Jednoduše, jako byste drželi psací pero něco napíšete nebo nakreslíte. Nabídka možností využití je pestrá, když opomeneme očekávané použití při posílání SMS zpráv, emailů nebo faxů, otevírají se nám nové možnosti objednávání z katalogu bez použití počítače nebo telefonického objednávání. Jednoduše vepíšeme svou objednávku do připraveného formuláře v katalogu a skrze mobilní telefon, který podporuje Bluetooth, jednoduše odešleme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pero je opravdu mohutné, ale stále v rovině psacích per. Srovnání velikosti s Ericssonem T39m.

Další netradiční využití se naskýtá při online objednávání letenek nebo při objednávání pugetu růží z nejbližšího květinářství. Také tištěná reklama v časopisech může mnoho získat, když budete odpovídat na otištěný dotazník a vyplnění dotazník odešlete pomocí chatpenu. Velké firmy mohou uzavírat kontrakty i na dálku bez potřeby schůzky obou stran, prostě jen každá strana podepíše předtištěné dokumenty a hotovo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jednoduše nakreslíme, napíšeme ....                      A výsledek vidíte.

Výstup

Odchozí formát může být jen holý text nebo psané údaje ve formě obrázku. Vzhledem ke skutečnosti, že jako varianta výstupu je holý text, dá se předpokládat, že chatpen bude zvládat rozpoznávání psaného písma.

Klepněte pro větší obrázek

Užitečný doplněk.

Je dobřé, že se zajímavé nápady realizují. Ovšem jediná podstatná věc, která rozhodne zda se zařízení rozšíří, bude cena. Ačkoli má Chatpen přijít na trh každým dnem, není zatím známá jeho cena. 

Základní údaje:

  • Hmotnost: 45 g
  • Procesor: ARM ASIC 70MHz
  • Kamera: CMOS senzor, 100 FPS
  • Komunikace: Bluetooth
  • Baterie: TBA
  • Inkoustová náplň: standardní DIN 16654
  • Osvětlení: IR LED
  • Rozlišení: 0,03 mm
Diskuze (9) Další článek: Exkluzivní fotografie Nokie 7210!

Témata článku: Ericsson, Smartphony, Ericsson, Užitečný doplněk


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34