Kovový mazlíček: Motorola V.60 v našich rukou

Motorola V.60 je variace na velmi hezký mobil V.66, o kterém jsme psali teprve nedávno. V.60 je designérský skvost, který si prostě zamilujete. Podívejte se na fotografie tohoto hezkého mobilu a naše krátké zkušenosti.
Kovový mazlíček: Motorola V.60 v našich rukou | wikipedia

Stříbrný kov

Základní rozdíl mezi V.66 a V.60 je ve vzhledu. Zatímco V.66 má výměnný přední kryt, pod kterým se skrývá karta SIM, V.60 má SIM umístěnu klasicky pod baterií a přední kryt výměnný není. V.60 má totiž jiný benefit: exteriér je totiž celý z kovu. Kdo neměl mobil v ruce, neuvěří. Pokud odděláte zadní kryt baterie (tento kryt se rozprostírá přes celou zadní část mobilu, nikoliv jen přes část, jak je obvyklé) a položíte jej na stůl, uslyšíte typické kovové cinknutí. Z kovu je také kompletně celý přední kryt, což se samozřejmě podepisuje na hmotnosti. Mobil je celkově o něco větší a těžší než V.66. Ovšem rozdíl není tak výrazný, aby to komukoliv vadilo. Díky festovnějšímu provedení téměř vůbec nevrže kloub mezi oběma částmi mobilu, což lze jenom pochválit.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Dva displeje

Velkou výhodou mobilu je druhý displej, který se nachází na přední straně vrchního krytu v zavřeném stavu. Je sice pouze jednořádkový, ale odstraňuje všechny neduhy starších Véček. Vidíte na něm čas, aktuální profil a hlavně číslo (jméno) příchozího hovoru! Protože vidíte, kdo volá, i v zavřeném stavu, můžete si s klidem nastavit automatické přijetí hovoru otevřením mobilu. Pokud s dotyčným mluvit nechcete, necháte mobil jednoduše zavřený.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Displej mobilu má jiné podsvícení než V.66 a s určitostí mohu říci, že je podstatně kvalitnější. Má jasnou zelenou barvu s dostatečným jasem. Nemůžete si ovšem vybírat ze tří barevných variant jako u V.66. To je však vlastnost, která mi vůbec nechybí.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

O hodně kvalitnější je také klávesnice. Styl ovládání zůstal stejný, klávesy však mají větší zdvih, jsou větší a podstatně lépe se mačkají. Kapitolou sama pro sebe je prostřední kurzorové kolébkové tlačítko. Po pravé straně mobilu je tlačítko, které kromě ovládání hlasového záznamníku a vytáčení v otevřeném stavu slouží ve stavu zavřeném pro přepínání profilů. Těch je stejně jako u T280 a V.66 pět a jsou plně nastavitelné.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Zlatíčko

Celkově je V.60 opravdu skvostem mezi mobily. Má špičkový vzhled, je celý z kovu, což se bude bezesporu líbit těm, kteří se rádi s mobilem chlubí. Funkce samotné jsou stejné jako u V.66, zde žádnou změnu nehledejte. Pokud si chcete o nich něco přečíst, zkuste naši recenzi Motoroly V.66, kterou jsme zveřejnili začátkem října. Původně měla být Motorola V.60 určena pouze pro americký trh, nyní se také prodává i v Německu a v Itálii. Cena se pohybuje okolo 1100 marek.

Co nejdříve také doplníme parametry mobilu a fotografie do naší databáze.

 

Diskuze (14) Další článek: Oskamarádi: od listopadu už platíte

Témata článku: Motorola, Motor


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136