Král je mrtev, ať žije král. Android Beam u Androidu Q nahradí Fast Share

Google v Androidu Q ukončí podporu funkce Android Beam, která se poprvé objevila v Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich představeném v roce 2011. Funkce sloužila ke sdílení souborů mezi telefony, spojení probíhalo přes NFC. Typicky se tedy jednalo přenos dat malého objemu s maximální rychlostí 400 Kbps, např. navštívených webových stránek, videí z YouTube nebo kontaktních informací.

Počínaje Androidem Q budete mít v systému možnost sdílet soubory přes Fast Share. Jedná se o řešení, které potřebuje zapnuté Bluetooth a GPS, aby telefon lokalizoval blízká zařízení, po potvrzení příjmu jsou data přenášena přes Wi-Fi. Přenášet můžete úseky textů, webové adresy nebo třeba fotografie, navíc Fast Share není omezen jen na Android telefony, ale fungovat bude i u iPhonů, zařízení s Chrome OS nebo třeba u chytrých hodinek. Celek vypadá hodně podobně jako funkce AirDrop používaná u produktů značky Apple.

Jaké novinky můžeme očekávat v Androidu Q?

Fast Share bude třeba v nastavení nejprve aktivovat, aby vás ostatní viděli. Oblíbená zařízení však můžete zařadit mezi oblíbené, takže vás uvidí i tehdy, je-li v nastavení funkce Fast Share vypnutá. Funkce je v současné době k dispozici v betaverzi Androidu Q na smartphonech řady Pixel, s aktualizací balíčku Google Services by se Fast Share měl dostat i na starší Androidy. Kde se tak stane, zatím není známo.

Zdroj 9to5google

Diskuze (17) Další článek: OnePlus omylem spamoval uživatele. Na telefony jim zasílal nesmyslné notifikace

Témata článku: Google, Android, Android Q, GPS, Wi-Fi, Bluetooth, Chrome OS, YouTube, Pixel, Beta, Fast Share, Soubor, AirDrop, Funkce, Král, Android Beam, Cream Sandwich, Telefon, Bluetooth a GPS, Nastavení, Google Services, Zařízení


Určitě si přečtěte

RECENZE: Motorola One Vision – Android One v protáhlém provedení

RECENZE: Motorola One Vision – Android One v protáhlém provedení

** Průstřel zabírá zbytečně moc místa, výřez by byl lepší ** Na střední třídu více než štědré úložiště a podpora paměťovek navrch ** Ve všech směrech vyvážený telefon boduje cenou a Androidem One

Martin Herodek | 30

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

** Samsung představil dva modely řady Galaxy Note 10 ** „Náčrtník“ dostal chytřejší S Pen, displej s průstřelem i ToF kameru ** Éra 3,5mm jacku končí, základní Note 10 nemá ani slot pro microSD.

Martin Chroust, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 157