Kriminálka Las Vegas a triky na skateboardu (Java hry)

Zapojte se do vyšetřování týmu Kriminálky Las Vegas. S Tonym Hawkem natrénujte nejlepší triky na skateboardu.

Dnes oživíme bojovou legendu společnosti SEGA, i když pro mobil nebyla původně stvořena. Televizní maniaky potěšíme konverzí další seriálové pátračky do mobilní hry. Nejoblíbenější mobilní arkanoid se dočkal svého pokračování a na své si přijdou i vyznavači skateboard freestylu. Na konci článku se nezapomeňte podle návodu přesvědčit, zda váš mobilní telefon vybranou hru podporuje. 

Virtua Fighter

Virtua Fighter Mobile nechce být moderní bojovou hrou, nýbrž konverzí obstarožní legendy. Přesnou předělávkou hry - bez příkras a se všemi jejími neduhy. Hra je pověstná tím, že skvěle zpracovává pohyb postav a to platí i pro toto mobilní zpracování. Věřte, že jakmile vám poprvé Kage obtiskne svou cvičku do obličeje, tak se zmůžete leda na to, že budete s otevřenými ústy ledovat, jak ten váš virtuální nebožák letí vstříc smrti.Zpočátku budete mít asi spoustu problémů s ovládáním. Chce to dlouhý trénink, abyste objevili všechny možnosti hry a vyměnili strategii střídy jednotlivých útoků za vlnu komplexních komb a chytaček (vykrytí soupeřova útoku a jeho následné přehození). Po hodinách tréninku budete předvádět show srovnatelnou s nějakým podivným akčním baletem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Virtua Fighter Mobile není hrou, u které byste strávili víkend nonstop. Jednak proto, že je strašně namáhavá a jednak z toho důvodu, že kromě touhy zvítězit neskýtá žádnou motivaci. Příběhový mód, který znáte moderních bojovek, tu chybí, takže si musíte vystačit s pouhou Arkádou, kde postupujete od nejslabšího bojovníka k tomu nejsilnějšímu, a Survival, jehož název mluví za vše. K dispozici je samozřejmě i tutoriál a tréninkový mód, ve kterém můžete libovolně bušit do bezbranné figuríny a pilovat komba. Virtua Fighter je poctivá, leč ne zrovna uživatelsky přívětivá bojovka ze staré školy. Pokud s ní budete mít ze začátku trpělivost, vydrží vám navěky.

Virtua Fighter (akční, bojová):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HQDTR na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Kriminálka Las Vegas

Staňte se součástí týmu vyšetřovatelů z Kriminálky Las Vegas a pomozte vyřešit případ záhadné vraždy, jenž byl napsán přímo tvůrci seriálu exkluzivně pro tuto hru. Budete sbírat důkazy, zpracovávat je v laboratoři (extrakce DNA, skládání fotky) a chybět nebude ani výslech svědků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V příběhu vystupují postavy ze seriálu, oproti předchozí pátračce Kriminálka Miami nabízí tato hra zbrusu nový 3D engine, díky němuž můžete prozkoumat místo činu ze všech úhlů. Vyšetřování se skládá vždy z několika částí: prozkoumávání místa činu, ohledávání mrtvoly, zpracovávání vzorků, výslech a dalších. Práce v laboratoři je ztvárněna pomocí pěti miniher. Pokud máte aspoň trochu detektivního ducha, neměli byste tuto skvěle graficky ztvárněnou hru minout.

Kriminálka Las Vegas (akční):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HGAAG na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Tony Hawk's Proving Ground

Tony Hawk je sice známý skateboardista, avšak v dnešní době jej spíše než jeho sportovní výkony připomínají nové a nové hry s jeho jménem v názvu. Koncept Tony Hawk's proving Ground je v podstatě neměnný. Stále se jedná o plnění úkolů – výzev, které vás posunují do dalších lokací. Za úspěchy jste ale také odměňováni penězi a zkušenostmi. Peníze využijete ve Skate shopu. Zkušenosti se pak proměňují ve speciální hvězdičky, které lze přiřazovat k jednotlivým dovednostem. Během hraní budete plnit výzvy, například v každé mapě sbírat písmenka, z nichž se skládá slovo SKATE. Další úkoly už se liší. Na letišti se vrhnete na sběr zavazadel (úkol zní srazit 5 kufrů ukrytých v mapě), jiný cíl spočívá v sebrání tajné kazety, jež se vždy nachází v těžce dostupném místě. A poslední - avšak velmi častá - výzva se týká atakování vypsaného bodového limitu. Na každou lokaci jsou vždy tři bodové meze, a jak postupujte výše, limity se zvedají.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Tony Hawk’s Proving Ground na první pohled nenadchne grafickým zpracováním. Při samotném hraní jsou ale animace velmi jemné, pohyb panáčka je přirozený a jednotlivé triky se tudíž dají dobře rozeznávat. Ale hlavně - při hře nebudete mít tolik času hledat detaily v grafice. Důležitý je totiž postřeh a skládání správné sekvence stisknutých tlačítek, které na konci dohromady dávají vybraný trik. V časovém presu totiž musíte zmáčknout směrové klávesy, jež vidíte na obrazovce. Posloupnost se zobrazí jako série šipek a tomu musí odpovídat správné stisknutí. Princip hry je snadný a do všeho se rychle vpravíte. Neznamená to však, že pokořit všechny výzvy je brknačka. Naopak, řádně se zapotíte, než všechno otevřete a zpřístupníte všechny triky. Zábavou pro dva je mód Horse, ve kterém putuje mobil z ruky do ruky a hráči se snaží pokořit soupeřem získané skóre.

Tony Hawk's Proving Ground (sportovní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HUGZL na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Block Breaker Deluxe 2

Nejlepší mobilní arkanoid je zpátky! Dvojka přináší řadu novátorských, ne-li dokonce revolučních vylepšení. Druhý díl nabízí nové levely, výzvy, módy a celou řadu překvapení - mimo jiné multiplayerový mód, v němž se můžete utkat s kamarádem na jednom mobilu a to v reálném čase. Grafika je plná animovaných objektů a efektů, hraje je o mnoho rozmanitější. Novinkou jsou například i levely, kde se závodí a dokonce i bojuje. Od píky předělaná grafiky, nové levely a power-upy jsou pak již samozřejmostí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Block Breaker Deluxe 2 (arkáda):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HKGSR na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Váš názor Další článek: Ubiquam U-400: se mnou si zavolají U:foni (test)

Témata článku: Software pro mobily, Hry, Druhý díl, Trik, TRI, Vegas, Skateboard, Java, Mobilní zpracování, Las, Sega, Las Vegas


Určitě si přečtěte