Krotitel karet SIM

Způsob použití alespoň základního příslušenství k mobilním telefonům je myslím každému jasný – myslím tím nabíječku, pouzdro na telefon, sady pro hlasité telefonování. Každému ale určitě nebude jasné, k čemu může sloužit čtečka karet SIM.
Krotitel karet SIM
Způsob použití alespoň základního příslušenství k mobilním telefonům je myslím každému jasný – myslím tím nabíječku, pouzdro na telefon, sady pro hlasité telefonování. Každému ale určitě nebude jasné, k čemu může sloužit čtečka karet SIM.Řešení od firmy Compelson sestává ze dvou částí – samotného hardwaru, tedy zařízení pro čtení a zápis na karty SIM a softwaru Simedit! ve verzi 3.5. Hardwarové zařízení, které budu i nadále označovat jako čtečka, přestože dokáže i zapisovat, se připojí k sériovému portu počítače. Na přední části této krabičky je otvor pro zasunutí redukce pro malou kartu SIM (plug-in), lze do něj však zasunout i kartu velkou – ty se ovšem už dnes prakticky nepoužívají.

Mnohem zajímavější je program Simedit!. Jeho nejdůležitější funkcí je správa a editace telefonního seznamu. Je možné upravovat jména i telefonní čísla a pochopitelně je možné údaje na kartě SIM setřídit – automaticky nebo ručně.

Některé telefony nedokážou příchozímu hovoru přiřadit jméno ze seznamu, není zapsáno v mezinárodním formátu (+420 …). Pro tyto případy je zde funkce Internacionalizace, která přidá před všechny čísla mezinárodní identifikátor. Ovšem pozor – na telefonním čísle +4204603 či +420*88 se na informační linku nedovoláte.

Telefonní seznam je možné uložit do souboru a stejně tak je možné z tohoto souboru později kopírovat položky na jinou kartu. To už může být zajímavé pro organizace s větším počtem mobilních telefonů – není problém udržovat v textovém souboru telefonní seznam se všemi pro firmu důležitými čísly a pravidelně aktualizovat telefonní seznamy na kartách SIM jednotlivých zaměstnanců.

Všechny údaje z karty SIM, které tento program dokáže měnit, dokáže i zálohovat. Simedit! dokáže pracovat i s textovými zprávami, umožní nastavovat některé vlastnosti karty SIM – ochranu heslem, aktivovat seznam pevných telefonních čísel apod. Program sice netrpí standardní podobou menu, ale vzhledem k jeho funkcím a účelu to lze tolerovat.

Komu tyto vlastnosti nepostačují a chce více, musí si pořídit jiný program, který s touto čtečkou dokáže pracovat – na Internetu je možné takové programy nalézt. Rozhodně však nepočítejte s tím, že si ke svým předplaceným kartám přidáte větší kredit.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Témata článku: Příslušenství

3 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Dušan Kožušník 7. 9. 2001 13:34:59
    Čtečka čipových karet + editační software je dobrá věc, jednak je...
  • Jirka 17. 7. 2001 18:58:52
    Kupovat ctecku je zbytecne. Mozna by se hodila tak do firmy. Staci...
  • Thomas. 17. 7. 2001 18:58:52
    Napad je to heskej ale kolik muže stát to už bude asi horší že...
Určitě si přečtěte

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení