Krotitel karet SIM

Způsob použití alespoň základního příslušenství k mobilním telefonům je myslím každému jasný – myslím tím nabíječku, pouzdro na telefon, sady pro hlasité telefonování. Každému ale určitě nebude jasné, k čemu může sloužit čtečka karet SIM.
Způsob použití alespoň základního příslušenství k mobilním telefonům je myslím každému jasný – myslím tím nabíječku, pouzdro na telefon, sady pro hlasité telefonování. Každému ale určitě nebude jasné, k čemu může sloužit čtečka karet SIM.Řešení od firmy Compelson sestává ze dvou částí – samotného hardwaru, tedy zařízení pro čtení a zápis na karty SIM a softwaru Simedit! ve verzi 3.5. Hardwarové zařízení, které budu i nadále označovat jako čtečka, přestože dokáže i zapisovat, se připojí k sériovému portu počítače. Na přední části této krabičky je otvor pro zasunutí redukce pro malou kartu SIM (plug-in), lze do něj však zasunout i kartu velkou – ty se ovšem už dnes prakticky nepoužívají.

Mnohem zajímavější je program Simedit!. Jeho nejdůležitější funkcí je správa a editace telefonního seznamu. Je možné upravovat jména i telefonní čísla a pochopitelně je možné údaje na kartě SIM setřídit – automaticky nebo ručně.

Některé telefony nedokážou příchozímu hovoru přiřadit jméno ze seznamu, není zapsáno v mezinárodním formátu (+420 …). Pro tyto případy je zde funkce Internacionalizace, která přidá před všechny čísla mezinárodní identifikátor. Ovšem pozor – na telefonním čísle +4204603 či +420*88 se na informační linku nedovoláte.

Telefonní seznam je možné uložit do souboru a stejně tak je možné z tohoto souboru později kopírovat položky na jinou kartu. To už může být zajímavé pro organizace s větším počtem mobilních telefonů – není problém udržovat v textovém souboru telefonní seznam se všemi pro firmu důležitými čísly a pravidelně aktualizovat telefonní seznamy na kartách SIM jednotlivých zaměstnanců.

Všechny údaje z karty SIM, které tento program dokáže měnit, dokáže i zálohovat. Simedit! dokáže pracovat i s textovými zprávami, umožní nastavovat některé vlastnosti karty SIM – ochranu heslem, aktivovat seznam pevných telefonních čísel apod. Program sice netrpí standardní podobou menu, ale vzhledem k jeho funkcím a účelu to lze tolerovat.

Komu tyto vlastnosti nepostačují a chce více, musí si pořídit jiný program, který s touto čtečkou dokáže pracovat – na Internetu je možné takové programy nalézt. Rozhodně však nepočítejte s tím, že si ke svým předplaceným kartám přidáte větší kredit.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Témata článku: Příslušenství, Předplacená karta, Telefonní seznam, Způsob použití, Mezinárodní formát, SIM, Seznam, Karta, Mobilní telefon, Hardwarové zařízení, Čtečka, Nabíječka, Velký počet, Nejdůležitější funkce, Důležité číslo, Textový soubor, Telefon, Textová zpráva, Compelson, Hlasité telefonování, Přední část, Telefonní číslo, Informační linka, Mobilita, Čtečka karet

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

19.  10.  2017 | Měchura Milan | 16

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

4.  10.  2017 | Kůžel Filip | 4