Krotitel karet SIM

Způsob použití alespoň základního příslušenství k mobilním telefonům je myslím každému jasný – myslím tím nabíječku, pouzdro na telefon, sady pro hlasité telefonování. Každému ale určitě nebude jasné, k čemu může sloužit čtečka karet SIM.
Způsob použití alespoň základního příslušenství k mobilním telefonům je myslím každému jasný – myslím tím nabíječku, pouzdro na telefon, sady pro hlasité telefonování. Každému ale určitě nebude jasné, k čemu může sloužit čtečka karet SIM.Řešení od firmy Compelson sestává ze dvou částí – samotného hardwaru, tedy zařízení pro čtení a zápis na karty SIM a softwaru Simedit! ve verzi 3.5. Hardwarové zařízení, které budu i nadále označovat jako čtečka, přestože dokáže i zapisovat, se připojí k sériovému portu počítače. Na přední části této krabičky je otvor pro zasunutí redukce pro malou kartu SIM (plug-in), lze do něj však zasunout i kartu velkou – ty se ovšem už dnes prakticky nepoužívají.

Mnohem zajímavější je program Simedit!. Jeho nejdůležitější funkcí je správa a editace telefonního seznamu. Je možné upravovat jména i telefonní čísla a pochopitelně je možné údaje na kartě SIM setřídit – automaticky nebo ručně.

Některé telefony nedokážou příchozímu hovoru přiřadit jméno ze seznamu, není zapsáno v mezinárodním formátu (+420 …). Pro tyto případy je zde funkce Internacionalizace, která přidá před všechny čísla mezinárodní identifikátor. Ovšem pozor – na telefonním čísle +4204603 či +420*88 se na informační linku nedovoláte.

Telefonní seznam je možné uložit do souboru a stejně tak je možné z tohoto souboru později kopírovat položky na jinou kartu. To už může být zajímavé pro organizace s větším počtem mobilních telefonů – není problém udržovat v textovém souboru telefonní seznam se všemi pro firmu důležitými čísly a pravidelně aktualizovat telefonní seznamy na kartách SIM jednotlivých zaměstnanců.

Všechny údaje z karty SIM, které tento program dokáže měnit, dokáže i zálohovat. Simedit! dokáže pracovat i s textovými zprávami, umožní nastavovat některé vlastnosti karty SIM – ochranu heslem, aktivovat seznam pevných telefonních čísel apod. Program sice netrpí standardní podobou menu, ale vzhledem k jeho funkcím a účelu to lze tolerovat.

Komu tyto vlastnosti nepostačují a chce více, musí si pořídit jiný program, který s touto čtečkou dokáže pracovat – na Internetu je možné takové programy nalézt. Rozhodně však nepočítejte s tím, že si ke svým předplaceným kartám přidáte větší kredit.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Diskuze (3) Další článek: Sada pro hlasité telefonování k telefonu Nokia 3210

Témata článku: Příslušenství, Hardwarové zařízení, Compelson, Telefonní číslo, Velký počet, Nabíječka, Základní příslušenství, Způsob použití, Informační linka, Čtečka karet, Mobilní telefon, Seznam, Přední část, Telefonní seznam, Nejdůležitější funkce, Textový soubor, SIM, Příchozí hovor, Důležité číslo, Předplacená karta, Telefon, Textová zpráva, Hlasité telefonování, Karta, Mezinárodní formát

Určitě si přečtěte