Krotitel karet SIM

Způsob použití alespoň základního příslušenství k mobilním telefonům je myslím každému jasný – myslím tím nabíječku, pouzdro na telefon, sady pro hlasité telefonování. Každému ale určitě nebude jasné, k čemu může sloužit čtečka karet SIM.
Způsob použití alespoň základního příslušenství k mobilním telefonům je myslím každému jasný – myslím tím nabíječku, pouzdro na telefon, sady pro hlasité telefonování. Každému ale určitě nebude jasné, k čemu může sloužit čtečka karet SIM.Řešení od firmy Compelson sestává ze dvou částí – samotného hardwaru, tedy zařízení pro čtení a zápis na karty SIM a softwaru Simedit! ve verzi 3.5. Hardwarové zařízení, které budu i nadále označovat jako čtečka, přestože dokáže i zapisovat, se připojí k sériovému portu počítače. Na přední části této krabičky je otvor pro zasunutí redukce pro malou kartu SIM (plug-in), lze do něj však zasunout i kartu velkou – ty se ovšem už dnes prakticky nepoužívají.

Mnohem zajímavější je program Simedit!. Jeho nejdůležitější funkcí je správa a editace telefonního seznamu. Je možné upravovat jména i telefonní čísla a pochopitelně je možné údaje na kartě SIM setřídit – automaticky nebo ručně.

Některé telefony nedokážou příchozímu hovoru přiřadit jméno ze seznamu, není zapsáno v mezinárodním formátu (+420 …). Pro tyto případy je zde funkce Internacionalizace, která přidá před všechny čísla mezinárodní identifikátor. Ovšem pozor – na telefonním čísle +4204603 či +420*88 se na informační linku nedovoláte.

Telefonní seznam je možné uložit do souboru a stejně tak je možné z tohoto souboru později kopírovat položky na jinou kartu. To už může být zajímavé pro organizace s větším počtem mobilních telefonů – není problém udržovat v textovém souboru telefonní seznam se všemi pro firmu důležitými čísly a pravidelně aktualizovat telefonní seznamy na kartách SIM jednotlivých zaměstnanců.

Všechny údaje z karty SIM, které tento program dokáže měnit, dokáže i zálohovat. Simedit! dokáže pracovat i s textovými zprávami, umožní nastavovat některé vlastnosti karty SIM – ochranu heslem, aktivovat seznam pevných telefonních čísel apod. Program sice netrpí standardní podobou menu, ale vzhledem k jeho funkcím a účelu to lze tolerovat.

Komu tyto vlastnosti nepostačují a chce více, musí si pořídit jiný program, který s touto čtečkou dokáže pracovat – na Internetu je možné takové programy nalézt. Rozhodně však nepočítejte s tím, že si ke svým předplaceným kartám přidáte větší kredit.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Diskuze (3) Další článek: Sada pro hlasité telefonování k telefonu Nokia 3210

Témata článku: Příslušenství, Přední část, Základní příslušenství, Textová zpráva, Mezinárodní formát, Telefonní číslo, Textový soubor, Mobilita, Hlasité telefonování, Seznam, Předplacená karta, Nabíječka, Důležité číslo, Hardwarové zařízení, Mobilní telefon, Způsob použití, Compelson, Příchozí hovor, Čtečka karet, SIM, Telefon, Informační linka, Čtečka, Nejdůležitější funkce, Velký počet


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70