Která značka nabídne čtečku otisků v displeji jako první? Prozradil to sám výrobce technologie

Která značka nabídne čtečku otisků v displeji jako první? Prozradil to sám výrobce technologie

Čtečka otisků vpředu, na boku nebo na zádech? Tyto dohady se brzy stanou minulostí. V novém roce přijdou do prodeje smartphony, které ukryjí snímač otisků přímo pod sklo displeje a dotýkat se k odemknutí telefonu budeme tam, kde je to nejpřirozenější – tzn. přímo na displej.

Jako první oznámila finalizaci svého projektu společnosti Synaptics, která je připravena poskytnout řešení hned několika výrobcům smartphonů. A tajemství už není ani to, kdo z nich čtečku pod sklo implementuje mezi prvními. Podle magazínu Forbes by už na veletrhu CES 2018 v Las Vegas měl být odhalen první smartphone s touto technologií.

Klepněte pro větší obrázek
První smartphone se čtečkou integrovanou v displeji má být čínské Vivo (foto: Forbes)

Stát za ním bude čínský koncern BBK Electronics, do jehož portfolia spadají značky Vivo, Oppo a potažmo též v Evropě prodávaný OnePlus. Se čtečkou má jako první přijít značka Vivo, které se v minulosti už několikrát podařilo dostat do první pětky světových výrobců podle objemu distribuce.

O výbavě samotného telefonu zatím mnoho nevíme – snad jen to, že bude obsahovat OLED displej, což je podmínka pro funkčnost řešení se čtečkou v displeji. Jde vlastně o CMOS fotosenzor, který zaznamená strukturu prstu prosvětleného za pomoci OLED panelu. Umístěn bude maximálně 1,5 mm pod vnější vrstvou krycího skla.

Synaptics má se čtečkami otisků bohaté zkušenosti:

Diskuze (15) Další článek: Rendery Samsungů Galaxy S9 a S9+: Rozdílovou funkcí bude duální fotoaparát

Témata článku: Technologie, Čtečka otisků prstů, Biometrie, Krycí sklo, CMOS, Synaptics, Čtečka, Značka, Nový rok, Forbes, BBK Electronics, Sklo, Otisk, Kter, Čtečka otisků, Světový výrobce, Jak, Displej, První smartphone, První pětka, Vivo, Čínský koncern, Objem distribuce, Sam, Výrobce


Určitě si přečtěte