Které mobilní telefony se vyplatí?

Preferujete funkcemi nabitý telefon, ale nemáte peněz na rozdávání? Poradíme vám, které mobilní telefony se ve svých kategoriích vyplatí a které se naopak snaží přitáhnout jen svým vzhledem.
Které mobilní telefony se vyplatí?

Každý uživatel mobilního telefonu může mít jiné nároky. Mladší uživatelé preferují levnější, přesto hezky vypadající mobilky, technoidi a hračičkové raději přístroje až po anténu nabité funkcemi. Patříte-li do druhé skupiny a současně vám není jedno, za co těžce vynaložené peníze dostanete, poradíme vám, které mobily se za svou cenu opravdu odvděčí. Předem upozorňuji, že se článek asi nebude moc líbit uživatelům, kteří staví design a pověst značky na nejvyšší stupínek. Tady půjde o funkce.

V každé cenové kategorii nalezneme několik opravdu dobrých koupí. Vymezme si kategorie po pěti tisících korunách – první nižší low-end (do pěti tisíc), vyšší low-end (do deseti tisíc), a přístroje s cenou nad deset tisíc korun. V potaz budeme brát cenu s DPH.


Low – end, cena na prvním místě

Zde jsou přístroje do pěti tisíc korun, většina je z předplacených sad. I když se může zdát cena přístrojů od Oskara nejnižší, nezapomínejte, že zbylí dva operátoři přidávají do sad určité výše kreditu!

Siemens C35i a M35

Oba telefony jsou jakýmsi evergreeny německého koncernu. Jde o prověřené modely, které si získaly velkou popularitu díky designu i funkcím. Údajně se však přestávají vyrábět, náhradou má být nový model C45. Doprodávají se za velmi dobré ceny – jak u Oskara (C35i – 3177 korun), tak i v Twist sadě Paegasu za 3699 korun (C35i) a 3999 korun (M35). Stihnete-li akci Eurotelu, můžete mít C35i za 2995 korun, ale akce platí jen do konce měsíce. Nevadí-li vám horší klávesnice, slabší výdrž baterie a nevýrazné vibrace, budete s oběma Siemensy spokojeni. Nabízí paměť telefonu, skupiny volajících a v neposlední řadě jednoduchý organizér.

Philips Azalis 288

Philips Azalis se nyní v akci Eurotelu prodává za velmi slušnou cenu 2995 korun. Musíte si však pospíšit, akce končí tento měsíc! Za svou cenu nabízí Azalis slušnou výdrž Li-Ion baterie, přehledný displej, hlasové vytáčení i ovládání, jednoduchý organizér a silné vibrace. Prostě mobil pro každý den. Neoplývá sice extra funkcemi, ale za výše uvedenou cenu se opravdu odvděčí.

Sony CMD-J5

Sony CMD-J6 stojí v Go sadě Eurotelu velmi slušných 4 495 korun. Za svou cenu nabízí ohromný displej, skvělou klávesnici a hlavně českou T9 – zkrátka mobil jako dělaný pro mladé textovkáře. Přístroj má též velmi dobrý organizér, paměť až na pět stovek záznamů – a seznam je dokonce vícepoložkový. Chuťovčičkou jsou polyfonní melodie včetně možnosti nahrát vlastní zvonění. Výdrž baterie svědčí o původu přístroje – Japonci prostě nevydrží bez dobíječky několik dnů. Na každý pád je Sony CMD-J5 nejvybavenější přístroj ve své cenové hladině. Hledáte-li funkce, tohle je to pravé pro vás!

Alcatel OT 501

Oskarovi se podařilo zlevnit Alcatel OT501 pod hranici pěti tisíc korun (4977 korun). Touto cenou se pětsetjednička stává nejvýhodnější koupí této cenové kategorie. Přístroj je funkcemi opravdu napěchován: velká paměť na čísla včetně vícepoložklového seznamu, paměť na textové zprávy, hlasový záznamník, organizér, malé rozměry a Li-Ion baterie jsou jen krátkým výčtem všech funkcí. S novým firmwarem navíc získáte český slovník Zi. Není o čem diskutovat – Alcatel OT 501 je bezesporu jednou z nejlepších koupí.

A co se nevyplatí?

Doufám, že nikdo z nás neskočí na Twistův špek s Alcatelem OT DB za opravdu směšnou cenu 3499 korun. Před vánoci se o něco podobného pokoušel Eurotel. Opravdu špatná volba a ještě za horší cenu. Také Siemens A35 od Eurotelu (3495 korun) není nejvhodnější co se funkcí týče. Za stejné penízky lze pořídit mnohem výhodněji.

Vyšší Low – end

V této cenové kategorii je opravdu těžké nalézt nějaký opravdu výhodný přístroj. Většinou jsou zde totiž designově zajímavé nadstavby přístrojů starších - pro mladé bez většího funkčního užitku (Alcately, Sony, Siemens). Najdou se však i výjimky.

Nokia 3330

Nokia 3330 se dá sehnat i za cenu mírně převyšující pět tisíc korun. Za tuto cenu nabízí výbornou klávesnici, slušnou výdrž baterie, český slovník T9 a hlavně hry. Volby pro všechny, kteří preferují finskou značku.

Ericsson T65

Ericsson T65 je opravdu vybavený přístroj, podporuje GPRS, EMS, má velkého pamatováka a v neposlední řadě slušný displej. Bohužel chybí infraport a hlavně klávesnice by mohla být lepší. Je-li však vaším limitem deset tisíc, může být Ericsson T65 dobrou volbou.

Nokia 5510

Nokii 5510 můžete na internetových obchodech sehnat i za cenu necelých desíti tisíc. Neoplývá sice funkcemi, Mp3 přehrávač s rádiem se však může někomu hodit.

Co se nevyplatí: Jak jsem se již zmínil, v ceně nad pět tisíc korun je hodně mobilů – designových nástaveb. Siemens C45 – není špatný mobil, ale cena by mohla být vzhledem k funkcím nižší. Také Alcatel OT511 není – hlavně v poměru se starším OT501 výhodnou volbou. A ještě Sony CMD-J7/70. Umí to samé jako CMD-J5 a stojí mnohem víc. Škoda.


Mobily nad deset tisíc

Siemens S45

Siemens svou cenou jen mírně překračuje hranici desíti tisíc korun. Za svou cenu nabízí opravdu hodně. Velmi líbivý design, velkou paměť na čísla, textovky i údaje organizéru, datové přenosy GPRS, infraport a mnoho dalšího. Opravdu dobrá volba za skvělou cenu. Nedáte-li tedy přednost...

Ericsson T39m

Vážný konkurent Siemensu S45, stojí od desíti do dvanácti tisíc korun. Umí Bluetooth, HSCSD, datové přenosy GPRS a mnoho dalšího. Snad nejvybavenější telefon ve své cenové kategorii, bohužel – ozývají se hlasy, že se T39 přestává vyrábět, zásoby se však odhadují do léta – cena by tedy mohla jít ještě o kousek dolů. Nevýhodou jest absence české T9, ale to snad nějak překousneme.

Nokia 6310

Telefon sice větších rozměrů, o to však vybavenější. Vzal si všechno dobré ze svých předchůdců (zavedené ovládání, dobrá klávesnice) a přidal ještě něco navrch. Datové přenosy GPRS, Bluetooth a další funkce. Preferujete-li Nokii a nevadí-li vám větší rozměry, je 6310 dobrou volbou. Na internetových obchodech koupíte Nokii 6310 i za dvanáct tisíc korun, operátoři nabízí cenu o více jak tři tisíce vyšší.

Ericsson T68

Dlouho jsem zvažoval zařazení Ericssonu T68. Jde sice o špičkový (ne-li nejlepší) mobil současnosti, neumí však o mnoho víc než o více jak osm tisíc levnější T39m. Chcete-li však naprostou technickou špičku a obdiv okolí, je Ericsson T68 to pravé pro vás.

Několik „cenových omylů“: Za nevýhodnou lze označit cenu stařičkých Nokií 8850 a 8890. Za svou cenu toho krom vzhledu mnoho nenabídnou. Také cena Ericssonu T66s je trochu mimo reál. Jde sice o velmi lehký a hezký mobil, cena (zhruba 16500,- korun) je však funkcím nepřiměřená.

Kupujeme výhodně!

A jsme u konce našeho průvodce. Jak jsme si vždy na konci odstavce řekli, vyskytují se totiž i opravdu nevýhodné modely za nevýhodné ceny, proto jsme se dnes podívali na mobily s výhodným poměrem cena/funkce. Máte-li nějaký typ na výhodný nákup, podělte se s námi v diskusním fóru.

Diskuze (137) Další článek: Eurotel vám ochrání auto, dům i továrnu

Témata článku: Ostatní, Telefony, Ericsson T39m, Ericsson T65, Nokia 3330, Nokia 5510, Nokia 6310, Philips Azalis 288, Siemens A35/A36, Siemens C35i, Siemens C45, Siemens S45, Sony CMD-J6, Sony CMD-J7, Telefon, Vážný konkurent, Výhodný nákup, Mobil, Mobilní telefon


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10