Kvůli koronaviru klesnou dodávky smartphonů o 10 %, tvrdí analytici

Kvůli koronaviru klesnou dodávky smartphonů o 10 %, tvrdí analytici

Nákaza koronavirem se neblaze projevuje na světovém průmyslu a ekonomice, odvětví telekomunikací nevyjímaje. Firmy kvůli výpadkům pracovní síly nestíhají vyrábět smartphony v plánovaném objemu, tím pádem se do distribuční sítě nedostává tolik zboží, kolik by odpovídalo očekávané poptávce.

I ta se ale snižuje – lidé řešící hrozbu koronaviru nebo dokonce už samotnou nákazu mají jiné starosti než pořizovat nový mobil. Podle analytiků z výzkumné společnosti Strategy Analytics se vlivem koronaviru sníží objem distribuovaných smartphonů v roce 2020 globálně o 10 %. Pokles v Číně, zasažené nákazou nejsilněji, se počítá s ročním propadem dokonce o 15 %.

Klepněte pro větší obrázek
Země zasažené koronavirem k 2. březnu 2020 – čím tmavší odstín červené, tím větší nákaza (Zdroj: Strategy Analytics)

Odborníci odhadují, že největší panika z koronaviru bude kulminovat v průběhu března, postupně uklidňovat se má situace v dubnu a květnu. V souvislosti s tím většina výrobců vykáže za první polovinu roku 2020 podprůměrné prodeje. Zlepšovat by se mohla situace až v letošním druhém pololetí. Dá se očekávat, že výrobci, prodejci i operátoři zvolí nejrůznější slevové a propagační akce, pomocí kterých budou chtít prodeje podpořit.

Koronavirus online

Váš názor Další článek: Telefon od Microsoftu se prý dostane na trh už v létě. Připravte se na Android a dva obří displeje

Témata článku: Koronavirus, Smartphony, Čína, Hospodaření a finance, Strategy Analytics, Predikce, Prognózy, Objem, Dodávka, Analytik, Nákaza, Země, Plánovaný objem, Výrobce, Tmavý odstín


Určitě si přečtěte