Kyocera: Co se nosí v USA či Austrálii?

Je pravdou, že se mobilní telefony Kyocery v naší zemi v nejbližší budoucnosti nedočkáme. Jestli vás však zajímá, jaké mobily tohoto pro nás neznámého výrobce se nosí v Americe, Austrálii či v Asii, čtěte dále.
Kyocera: Co se nosí v USA či Austrálii?

Dá se říci, že mobilní telefony jsou ve všech koutech naší malé Zemičky stejné. Všechny mají klávesnici, displej a většinou i anténu. Když se však podíváme podrobněji, nalezneme docela velké a významné rozdíly. Stačí srovnat mobilní telefony Evropy s mobilními telefony Japonska, Koreje či Číny a hned uvidíme téměř generační posun. Kam se zařadí mobilní telefony prodávané v Americe či Austrálii? Ve srovnání nám pomůže portfolio mobilních telefonů značky Kyocera. Ta vyrábí a prodává mobily od těch nejlevnějších až po ty nejlepší, nahlédněme tedy do kuchyně tohoto výrobce a podívejme se, co se kutí za našimi zády.

Pěkně od low-endu – řada 2000

Kyocera nabízí stejně jako naši výrobci několik výkonově odlišných řad. Základ tvoří řada s jednoduchým označením 2000. Myslím, že nás nikdo od Kyocery nebude číst, takže můžeme být trošku kritičtí. Mrkněte na obrázek. Telefon je poněkud větších rozměrů (130 x 46 cm x 21 mm) a hmotností 130 gramů také neoslní. Jde o telefon do terénu, na stavbu či do dílny, kde pro malé a drahé střízlíky není místo. Po technické stránce však nejde o úplné ořezávátko. Přístroj má solidní výdrž (zhruba pět dnů), zapamatuje si dvě stovky jmen včetně textové poznámky a adresy, podporuje diskrétní vibrační vyzvánění a umí další základní funkce (čas, budík, stopky…)

Klepněte pro větší obrázek

Entertaiment – řada 2100

Touto řadou chce Kyocera oslovit mladší skupinu uživatelů toužících po výměnných krytech a další personalizaci svého telefonu. Přístroj se po vzhledové stránce příliš neliší od předchozího modelu, jistý posun k lepšímu zde však je. Telefon podporuje také modernější technologie, zejména WAP a, za jeho pomoci, stahování různých melodií přímo do mobilu. Telefon také umí komunikovat prostřednictvím datového kabelu se stolním počítačem pro výměnu kontaktů a dalších informací.

Klepněte pro větší obrázek

Konečně kus designu – řada 2200

Tyto přístroje začínají být zajímavé i po designové stránce. Nemusíte se mnou souhlasit, mně se však oba přístroje líbí, modré podsvícení působí elegantně a barevné kombinace jsou vyvážené. Telefon obsahuje hlasový záznamník i hlasové vytáčení, umí WAPovat a konečně – telefon podporuje datové přenosy CDMA2000 1X až do rychlosti 153kb (!) za sekundu (Vzpomínaje na první informace o GPRS mne napadá – jaká bude asi reálná přenosová rychlost?). Teprve u této řady se objevují hry a prediktivní režim vkládání textu T9.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Manažerský telefon – QCP3035

Názor na design si, prosím, udělejte sami, já jej hodnotím zdrženlivým “bezvýrazný”. Rozměry telefonu nejsou opět nijak převratné, buďme konkrétní: 123 x 48 x 26 milimetrů. Omluvou však může být velký, osmiřádkový displej. Třítisícová řada je svými funkcemi zase o krok vpřed před řadou minulou: Přístroj obsahuje kalendář, hlasové ovládání i vytáčení a v neposlední řadě prediktivní vkládání textu. Telefon obsahuje zajímavou funkci, totiž automatickou regulaci citlivosti mikrofonu v závislosti na hlasitosti projevu majitele.

Klepněte pro větší obrázek

QCP-6035: Chytrý telefon na Palm OS

Kyocera vedle PocketCosma založeném na platformě PocketPC vyrábí i komunikátor na platformě Palm Os. Přístroj vypadá zajímavě, i když nové PocketCosmo jistě oku zalahodí víc. Komunikátor zvládá všechny úkoly jako pravý kapesní počítač i jako vybavený mobilní telefon. Slušné jsou rozměry - 142 × 64 × 22 milimetrů. Popisovat funkce Palm OS je nošení dříví do lesa, za zmínku však stojí integrovaný WAP i HTML prohlížeč. Přístroj má 8MB RAM, což je pro tuto platformu tak akorát.

Klepněte pro větší obrázek

Pohled do neznáma

I když mnoho z vás jistě namítne, že je tento článek zbytečný, když se u nás mobily této značky v nejbližší době neobjeví. Věřím ale, že mnoho čtenářů zajímá, co se děje na druhé půlce planety či u protinožců a jaké mobily vyrábí pro nás zcela neznámá značka jakou Kyocera jistě je.

Diskuze (6) Další článek: Numerátor aneb volejte mi na 0603/BLBOUN

Témata článku: USA, Neznámá značka, Kutí, Kyocera

Určitě si přečtěte