Kyocera: průhledný koncept pro rozšířenou realitu (video)

Kyocera se v Barceloně pochlubila zhmotnělými sny designérů. Ukážeme vám koncept s průhledným displejem pro rozšířenou realitu.

Japonská Kyocera přivezla do Barcelony (mimo jiné) pět krásných konceptů mobilních telefonů. Společnost tak činí každý rok, vždy je to pět nejlepších návrhů z designerské soutěže, kterou Kyocera pořádá. I tentokrát jde pouze o hluché a slepé makety bez vnitřností, přesto je zajímavé se na ně podívat a zasněně se podívat do budoucnosti. Dnes vám přinášíme pohled na první z nich…

Klepněte pro větší obrázek

Organic Transparent

Telefon této konstrukce byl vytvořen pro tři základní způsoby použití, vždy bylo dbáno na zachování mobility a možnost použití za pohybu. Elegantní a solidní kov je zde kombinován s průhlednými částmi, které jsou základem neobvyklých funkcí. V zavřeném stavu je to celkem běžná „dotykovka“ jak je známe dnes, rozšíření zobrazovací plochy pak slibuje do strany výklopný displej.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
V zavřeném stavu a zezadu může vypadat jako obyčejní fotomobil dnešních dní
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
V průhledu uvidíte budovy a nad nimi se budou vznášet bubliny s popisky a informacemi

Ten hlavní trik ale přijde až s tzv. rozšířenou realitou (augmented reality). Příklad vidíme na maketách displejů vystaveného konceptu – na tom hlavním vidíme mapu, na vyklopeném transparentním displeji jsou pak zobrazeny výsledky vyhledávání tak, aby při pohledu skrz displej ukazovaly přímo na reálné objekty a budovy. Jak telefon ví, na co se právě díváme? Zjistí to kombinací údajů z GPS, elektronického kompasu a čidel natočení. Něco podobného umí už dnešní mobily vybavené příslušnou aplikací – jen se nedíváme skrz displej, ale realita se díky fotoaparátu zobrazuje na něm.

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • xml 28. 2. 2010 17:23:33
    :-D:-D:-D praveze augmented reality bola vyvinuta prvy krat z mobilnych...
  • Jookie 23. 2. 2010 14:10:54
    Noo, nevim co je na tom pravdy jestli je to sracka a nebo ze letel z...
  • Jondie 23. 2. 2010 13:32:26
    IPhone je SRAČKA NEJVĚTŠÍ, sám jsem iPhone měl 2 dny, pak letěl z okna,...

komerční sdělení

Komerční sdělení