Kyocera QCP6035: mobil pro manažery

Pokud čekáte, že následující článek bude o nové tiskárně Kyocera, budu vás muset muset zklamat. Kyocera QCP6035 je nový chytrý telefon, který je trochu podobný jako Ericsson R380.
Kyocera QCP6035: mobil pro manažery
Pokud čekáte, že následující článek bude o nové tiskárně Kyocera, budu vás muset muset zklamat. Kyocera QCP6035 je nový chytrý telefon, který je trochu podobný jako Ericsson R380.

QCP6035 je na první pohled velice podobný Ericssonu R380. Na rozdíl od něj však na svou světovou premiéru teprve čeká. Na americký trh by měl být uveden tento víkend společností Verizon, provozovatelem mobilní telefonní sítě v USA, a jeho cena by se měla pohybovat okolo 499 dolarů, což je podstatně méně než částka, za kterou se prodává R380. Co tento nový smartphone nabízí?

Palm nebo telefon?

Telefon je svými rozměry i hmotností velice podobný Ericssonu R380. Tak jako on má i QCP6035 pod klávesnicí skryt „obrovský“ displej. Na rozdíl od jeho evropského sourozence se vám však po odklopení klávesnice naskytne pohled na plnohodnotný Palm III (včetně ovládacích tlačítek). Celý telefon používá operační systém Palm OS 3.5 a svým uživatelům nabízí 8 MB paměti, kterou bohužel nelze dále rozšiřovat. Již v základní softwarové výbavě dostanete e-mailového klienta, WAP a webový prohlížeč (HTML), program na správu kontaktů, časový organizér, atd. Navíc kromě těchto aplikací si díky vestavěné paměti můžete na vaši QCP6035 nahrát takřka cokoliv, co zrovna budete potřebovat.

Telefon nebo Palm?

Kromě výše uvedených funkcí spojených s PDA částí telefonu však QCP6035 nabízí i klasické funkce jako každý jiný mobilní telefon. Vzhledem k tomu, že je tento přístroj určen pro americký trh, tak podporuje pouze sítě typu CDMA – v Evropě si s ním tedy nezavoláte; snad někdy časem. Mimo běžných telefonních funkcí nabízí QCP6035 také hlasitý odposlech, hlasové vytáčení či telefonní záznamník.

Velkým problémem chytrých telefonů bývají rozměry a hmotnost. Co se rozměrů týče, tak telefon je o málo větší než Palm III – jeho rozměry činí 14,2 × 6,6 × 2,2 cm. Co se týče hmotnosti, tak pokud byste měli strach, že vám tento „drobeček“ utrhne kapsu, tak vězte, že hmotnost 208 gramů, o které ztěžkne vaše sako, je jen o něco vyšší, než tíha Ericssonu R380.

Diskuze (3) Další článek: Mobily Siemens: vyplatí se nový firmware?

Témata článku: Mobil, Kyocera, Manažer

Určitě si přečtěte