Land Rover uvede odolný smartphone i u nás. Pořídit k němu můžete externí GPS

Do smartphonového světa znovu zavítá značka známá z automobilového průmyslu. Její telefon se ovšem poprvé objeví oficiální cestou i na našem trhu. Do prodeje se dostane odolný smarpthone Land Rover Explore. Zařízení je údajně inspirováno vozem Land Rover Discovery a pod britskou značkou jej vyrábí společnost Bullitt Group, která má na svědomí i telefony CAT.

Novinka se vyznačuje odolným tělem s tvrzeným sklem displeje Gorilla Glass 5 a již aplikovanou ochrannou vrstvu, díky které má displej vydržet i pád z 1,8 metru. Vedle toho nechybí odolnost proti vodě a prachu (stupeň krytí IP68) a vibracím nebo také teplotním extrémům a výkyvům. Do portfolia outdoorových telefonů patří také baterie s vysokou kapacitou, v tomto případě 4 000 mAh.

Podívejte se na aktuální reklamní spot Land Roveru:

Smartphone používá pětipalcový Full HD displej, desetijádrový procesor Helio X27 od MediaTeku, 4 GB RAM a 64GB vnitřní úložiště. Hlavní fotoaparát disponuje 16Mpx snímačem, přední kamera je osmimegapixelová. Zařízení podporuje LTE (Cat 6), funkci Dual SIM a běží na Androidu Nougat (počítá se s aktualizací na Oreo). S nákupem zařízení dostane zákazník voucher na zobrazení specializovaných mapových podkladů offroadových cest View Ranger.

Land Rover připravil ke smartphonu Explore i množství doprovodného příslušenství. Nejzajímavější je Adventure Pack, který nabídne powerbanku s kapacitou 3 600 mAh, externí GPS anténu a karabinu s tkaným poutkem. Bike Pack obsahuje pouzdro s upínáním na řídítka kola. Battery Pack obsahuje přídavnou baterii s kapacitou 4 370 mAh. Novinka bude k předobjednání na konci dubna za cenu cca 17 tisíc korun.

Váš názor Další článek: Galaxy S8 je u T-Mobilu pod devět tisíc. Musíte se ale upsat

Témata článku: Android, IP68, Smartphony, Voděodolnost, Zvýšená odolnost, Outdoor, Vodotěsnost, Tvrzené sklo, LTE, Oreo, Gorilla Glass, Krycí sklo, GPS, Kapacita, Automobilový průmysl, Rover, Vnitřní úložiště, Hlavní fotoaparát, Výkyv, Přední kamera, MAh, Odolné tělo, Britská značka, Teplotní extrém, Land rover Discovery


Určitě si přečtěte