Legend ET180: mobil, nebo kapesní počítač?

Obliba komunikátorů nutí výrobce přicházet na trh se stále lepšími a zajímavějšími přístroji. Mezi takové patří i dnešní pohled na miniaturní komunikátor se systémem Pocket PC a klávesnicí.
Legend ET180: mobil, nebo kapesní počítač?

Společnost Legend již světu dokázala, že mobilní telefony stavět umí. V brzké době chce odbornou veřejnost zaujmout svým nejnovějším přírůstkem v kategorii chytrých telefonů. Vybrala si operační systém z dílny Microsoft – PocketPC Phone Edition 2002, zmenšila klasický kapesní počítač, vybavila jej mobilní komunikací a zajímavou klávesnicí ve stylu P800. Výsledkem je každopádně zajímavý komunikátor s označením Legend ET180.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pouze několik informací

Poznámka: Jelikož se jedná o poměrně čerstvou novinku, nejsou podrobnější informace zatím známy. Avšak na povrch prosáklo alespoň toto:

Barevný dotykový displej má úhlopříčku 3,5 palce a barevná paleta čítá 65 tisíc odstínů. V útrobách telefonu bije srdce s logem Intel, a to přesněji Intel Xscale, jenž je taktovaný na 400 MHz. O dostatek paměti se stará RAM paměť o velikosti 64 MB, které sekunduje paměť ROM se svými 32 MB. Podle zatím dostupných informací by měly existovat dvě verze – jedna bude mít klávesnici ve stylu Sony Ericsson P800, druhá bude mít klávesnici jen virtuální - tedy namalovanou na displeji.

Legend si pohrává s myšlenkou produkovat tyto verze ve dvou provedeních – pro sítě GSM a CDMA. Datum uvedení není znám, ale cena se očekává okolo 845 Euro. O uvedení v Evropě nepadlo zatím ani slovo.

Diskuze (1) Další článek: Reklama ve světě mobilů: anarchie se vším všudy

Témata článku: Sony Ericsson P800, Kapesní počítač, Mobil, Počítač


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10