Legend i188: Poprvé s barvou ven

Nejpopulárnější značka mobilních telefonů v Číně představila konečně svůj model s barevným displejem. A hned se zařadila na první místo.
Legend i188: Poprvé s barvou ven

Novinkou, kterou představil čínský výrobce mobilních telefonů Legend Group je model Legend i188. Klepněte pro větší obrázekPřestože se od tohoto výrobce jedná o první model s barevným displejem, je v současnosti jediným mobilem na čínském trhu, který může nabídnout až 65 536 barev.  

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Malé véčko má rozměry 80 x 44 x 22.6 mm a váží 80 gramů. Vzhledově povedená kombinace dvou barev řadí mobil do kategorie pro mladé. Stejně jako většina asijských véček vsadil i Legend na dvojí zobrazování. Menší displej s rozlišením 64 x 80 pixelů se nachází na vnější straně mobilu, zatímco druhý displej s rozlišením 128 x 144 pixelů si velebí uvnitř. Velký barevný displej je hlavním, ale také jediným lákadlem. Ostatní parametry telefonu spadají do šedého průměru. Snad jen 40ti hlasé polyfonní vyzvánění může na našince působit poněkud exoticky.  

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefonní seznam má kapacitu 500 kontaktů. Všechny můžete vytáčet pomocí hlasových jmenovek. Hlasem lze ovládat i některé funkce telefonu. Příchozí hovor odlišuje jedna ze sedmi barev, kterými poblikává indikační dioda. Uživatel má k ruce i slovník T9, který využije při psaní dlouhých textovek. Kromě WAPu, her, kalkulačky a jednoduchého kalendáře už v telefonu nic nenajdete.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Baterie udrží mobil při životě pouze sto hodin nebo pět hodin hovoru. Přes absenci nejnovějších funkcí a technologií, si osobně myslím, že by měl šanci uspět i v Evropě. Stylové véčko pracuje na známých frekvencích 900/1800 MHz.