Legend: nová mobilní značka na trhu

Rovných pět nových mobilních telefonů pro sítě GSM představila společnost Legend Group Limited. Hned v úvodu se může pochlubit světovým prvenstvím – model G808 je totiž nejmenší a nejlehčí mobil se dvěma displeji. Prohlédněte si obrázky, které jinde na Internetu nenajdete.
Legend: nová mobilní značka na trhu

Nováček jen na první pohled

Je tomu týden, kdy byly představeny nové modely pod značkou Legend. Jedná se vůbec o první mobily, které se ocitly v portfoliu firmy. Společnost Legend Group Limited je ve světě známá svými elektronickými počiny (notebooky, PC, základní desky QDI), ovšem mobilní telefony ji zatím chyběly. Nové modely pocházejí jen částečně z její produkce. Některé vyvíjí sama, ale nabízí i modely, které pro ni vyrobili OEM výrobci. Není se čemu divit, stejně jsou na tom i ostatní výrobci.

Pohled na modelovou řadu

Představených modelů bylo ve skutečnosti šest, avšak pouze pět jich bylo určeno pro GSM sítě. Naděje jsou vkládány zejména do modelu G808, který, jak jsem již zmínil, drží světové prvenství. Modelová řada pokračuje mobilem G608, G607 a modelem Xoceco G678. My si představíme model Legend G808 a Legend G601.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vlajková loď

Mobilní telefon Legend G808 je svými rozměry 84 x 44,5 x 21 mm a váhou 85g nejmenší a nejlehčí mobilní telefon s duálním displejem na trhu. Z obrázků je jasné, že se jedná o „véčkovou“ konstrukci bez integrované antény. Dodávat se bude ve třech provedeních - modré, stříbrné a červené. Přestože byla použita Li-Ion baterie o slušné kapacitě, vydrží telefon pouze dvě hodiny hovoru nebo sto hodin v pohotovosti. Což jsou spíše průměrné hodnoty. Oba displeje jsou podsvíceny odstínem sytě modré barvy. Vnitřní displej je poměrně velký – nabízí rozlišení 128 x 128 pixelů a zobrazí čtyři odstíny šedi. Celkem tedy sedm řádků textu. Jak se na novinku sluší, může uživateli nabídnou něco více. Koupí telefonu získáte především čtyřicetihlasé polyfonní vyzvánění, které zaručí opravdu kvalitní reprodukci. Ta spolu se speciální vibrační funkcí zaručí hodnotný prožitek z vestavěných her. V telefonu naleznete pět takto upravených gamesek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

K Internetu se budete připojovat až rychlostí 53,6 Kb/s, protože GPRS je třídy 10. Pouze dva profily pro připojení jsou ale málo. Mezi sto textovek, které lze do telefonu uložit, můžete zařadit rovněž také podporované zprávy EMS. Pro telefonní seznam zbylo dvě stě paměťových pozic. Telefonní seznam je vícepoložkový, takže kromě jména a telefonního čísla na mobil lze uložit i číslo domů, do kanceláře, na fax a emailová adresa. Za pozornost stojí vestavěný záznamník zvuku, jehož kapacita činí 3 x 30 sekund nebo dioda pod vnějším displejem, která bliká jednou ze sedmi barev.

Ve zkratce:

Mobilní telefon Legend G808
Sítě:
GSM 900/1800
Rozměry: 84 x 44,5 x 21 mm
Hmotnost: 85 g
Displej: duální, grafický, 128 x 128 pixelů
Baterie: Li-Ion 750 mAh
Doba hovoru: 2 h
Pohotovostní doba: 100 h
Další funkce a vlastnosti: GPRS, EMS, diktafon

Klepněte pro větší obrázek 

Druhým v řadě

Druhým telefonem na programu je model Legend G601. K němu se nám bohužel nepodařilo sehnat žádný obrázkový materiál.  Musíme se omezit na suchá fakta. Rozměrově malý telefon bude určen uživatelům, kteří hledají především stylový telefon. Až na poměrnou tloušťku jsou jeho rozměry (80 x 44 x 24,9 mm) velmi příjemné. Na pultech se objeví ve dvou barevných provedeních. Perleťově bílá a čistě stříbrná. Váha oproti G808 činí 95 g, tedy o něco více. Také v tomto případě se jedná o osvědčenou „véčkovou“ konstrukci se dvěma displeji.  Přičemž ten vnější se může pochlubit rozlišením 96 x 12 pixelů (zobrazí jeden řádek). Vnitřní je větší, ale nedosahuje kvalit dražšího bratříčka G808 – zobrazí „pouze“ 128 x 90 pixelů. S použitou Li-Ion (720 mAh) baterií s ním lze hovořit až 150 minut nebo být 150 hodin na příjmu. Oba displeje jsou rovněž podsvíceny sytě modrou barvou.

Telefon by měl být odolný proti nárazům a vysoké teplotě – když vezmeme v potaz jeho rozměry, můžeme jen obdivně pokývat hlavou. K WAPu se připojíte pouze přes klasická data, tedy rychlostí 9,6 Kb/s, modernější GPRS není podporováno. Telefon pojme pět set kontaktů a paměť na příchozí SMS je dvanáct míst. O zábavu se postará jedna z pěti her nebo položka s názvem Horoskop.  

Ve zkratce:

Mobilní telefon Legend G601
Sítě: GSM 900/1800
Rozměry: 80 x 44 x 24,9 mm
Hmotnost: 95 g
Displej: duální, grafický, 128 x 90 pixelů, 96 x 12 pixelů
Baterie: Li-Ion 720 mAh
Doba hovoru: 150 m
Pohotovostní doba: 150 h
Další funkce a vlastnosti: WAP, diktafon (30 s)

Diskuze (13) Další článek: Volejte s Eurotelem v zahraničí

Témata článku: Ostatní, Mobil, Světové prvenství, Duální displej, Trh, Značka, Vestavěný záznamník


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11