Legenda ThinkPad ožívá

... a je menší než kdykoli dříve.
Legenda ThinkPad ožívá
IBM připravuje na trhu novou verzi svého legendárního notebooku ThinkPad 701, produktu, který se před pár lety proslavil dvěma revolučními změnami: rozkládací klávesnicí a trackpointem. Zatímco rozkládací klávesnice v typu „Butterfly“ záhadným způsobem vymizela z trhu (hovoří se o trestuhodných i marketingových chybách IBM), trackpoint úspěšně na několik let nahradil neobratný trackball, ovšem v posledních letech je spíše nahrazován trackpadem, snímací destičkou.

Nyní se blíží nový produkt, ThinkPad 240. Jedná se o zmenšenou formu notebooku s váhou pod 1,5 kg, zmenšenou klávesnicí, plnohodnotnou technickou výbavou s přijatelnou cenou okolo dvou tisíc dolarů. Zatímco předchozí „slavné“ verze ThinkPadů obvykle znamenaly poměrně vysokou cenu a byly osazené nejvýkonnějšími čipy, bude nový ThinkPad spíše z rodu levných mininotebooků, podobně jako konkurenční produkty od Compaqu, ale i Dellu (nové typy notebooků Armada a Lattitude).

Živě komentuje: je škoda, že IBM nepokračovala intenzivně v produkci notebooků ThinkPad od let 1994-5 dál a vypustila trh, který měla díky skvělému jménu svému i tohoto produktu skoro v ruce. Dnes už ani tak nejde o technické vymoženosti, ale o to, jak se dokonale trefit, jak nejlépe udeřit na zákaznickou strunu, jak nejpřesněji najít notebook, který by nebyl ani příliš velký, ani příliš malý na to, aby se špatně ovládal, a aby rovněž cena nebyla ani příliš vysoká, ale aby ani nebyly příliš ořezané z pohledu funkcí. Na první pohled se zdá, že by se firma IBM mohla do vkusu s novým ThinkPadem docela trefit.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení