Legenda ThinkPad ožívá

... a je menší než kdykoli dříve.
IBM připravuje na trhu novou verzi svého legendárního notebooku ThinkPad 701, produktu, který se před pár lety proslavil dvěma revolučními změnami: rozkládací klávesnicí a trackpointem. Zatímco rozkládací klávesnice v typu „Butterfly“ záhadným způsobem vymizela z trhu (hovoří se o trestuhodných i marketingových chybách IBM), trackpoint úspěšně na několik let nahradil neobratný trackball, ovšem v posledních letech je spíše nahrazován trackpadem, snímací destičkou.

Nyní se blíží nový produkt, ThinkPad 240. Jedná se o zmenšenou formu notebooku s váhou pod 1,5 kg, zmenšenou klávesnicí, plnohodnotnou technickou výbavou s přijatelnou cenou okolo dvou tisíc dolarů. Zatímco předchozí „slavné“ verze ThinkPadů obvykle znamenaly poměrně vysokou cenu a byly osazené nejvýkonnějšími čipy, bude nový ThinkPad spíše z rodu levných mininotebooků, podobně jako konkurenční produkty od Compaqu, ale i Dellu (nové typy notebooků Armada a Lattitude).

Živě komentuje: je škoda, že IBM nepokračovala intenzivně v produkci notebooků ThinkPad od let 1994-5 dál a vypustila trh, který měla díky skvělému jménu svému i tohoto produktu skoro v ruce. Dnes už ani tak nejde o technické vymoženosti, ale o to, jak se dokonale trefit, jak nejlépe udeřit na zákaznickou strunu, jak nejpřesněji najít notebook, který by nebyl ani příliš velký, ani příliš malý na to, aby se špatně ovládal, a aby rovněž cena nebyla ani příliš vysoká, ale aby ani nebyly příliš ořezané z pohledu funkcí. Na první pohled se zdá, že by se firma IBM mohla do vkusu s novým ThinkPadem docela trefit.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, ThinkPad, Legenda

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2