Legendární Motorola Razr slaví 15 let. Prý se vrátí jako véčko s ohebným displejem

Motorola Razr V3. V červenci 2004 představený telefon tehdy chtěli všichni od stylových manažerů přes nafintěné modelky po teenagery, kteří si nemohli dovolit jeho značnou cenu. Kombinace kovu a jako břitva (anglicky razor) tenkého těla v tehdejším světě bachratých plastových Nokií působila jako zjevení. Teď tato mobilní legenda slaví 15. narozeniny.

Motorola je titánem mobilního telefonování. Historicky první hovor proběhl na přístroji této značky a celé dekády tihle Američané udávali směr. S přelomem tisíciletí světu mobilů vládla Nokia a Motorola jakoby ztrácela dech. Povedl se jí však ještě jeden globální hit: Razr V3.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takhle si novodobý Razr představují grafičtí designéři. Motorola na ohebných displejích pracuje, ale že půjde právě o Razr, nepotvrdila.

Motorola se snažila z fenoménu vytěžit maximum, přinesla několik speciálních edicí, v následujících letech přišla řada vylepšených a odvozených modelů, ale všechny byly jen slabým stínem původní „Žiletky“. Prodeje slábly, firma (resp. její mobilní divize) měnila majitele, až značka skončila v rukou čínského Lenova.

Nedávno jsme zapnuli redakční Razr V3. Stále má své kouzlo:

Z jeho továren stále vychází telefony značky Motorola, prodávají se i na našem trhu a sklízí kladné ohlasy od recenzentů i uživatelů. A proslýchá se, že Číňané zkusí po 15 letech navázat na legendu jménem Razr. Znovu má jít véčko, ale tentokrát se skládacím displejem!

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takhle Razr fotil. Názorná ukázka pokroku, jaký udělala mobilní fotografie za 15 let...
Diskuze (11) Další článek: Šestnáctiletý kluk vyhrál největší turnaj ve Fortnite. Získal 69 milionů korun!

Témata článku: Motorola, Spekulace, Ohebný displej, Legendy, Motorola Razr V3, Nokia a Motorola, Jak, Crop, Odvoz, Reinkarnace, Tisíciletí, Razor, Kladně, Displej


Určitě si přečtěte