LEGENDY: Odvážná Nokia N93i byla kamera s funkcí mobilu

V roce 2007 už bylo jasné, že mobily budou docela dobře fungovat jako osobní fotoaparáty. Nokia to ale chtěl posunout dál a z mobilu udělat videokameru. Model N93i ji připomínal vzhledem i ovládáním.

Véčko připomíná jen na první pohled. Nápadně masivní kloub ukrývá objektiv s 3× zoomem. Displej je uchycený pouze na jedné straně a otáčí se podle dvou os. Takže z něj kromě véčka složíte „notebook“, nebo právě videokameru s tehdy běžným způsobem držení.

Co se kvality týče, video z Nokie N93i opravdu patřilo k tomu nejlepšímu, co se v roce 2007 dalo koupit, ale na dobových ukázkách je vidět, jak moc jsme se za ty roky posunuli. Tehdejší rozlišení 640 × 480 pixelů dnes prostě nestačí a i ty nejlevnější mobily umí šestkrát víc a obrazovou kvalitou tuhle legendární Nokii překonají.

N93i je vzpomínkou na úžasnou dobu, kdy se výrobci nebáli experimentovat, každý mobil vypadal jinak a na pulty obchodů se dostávaly odvážné konstrukce, které dnes, v době unifikovaných dotykových placek, nemají šanci. Optický zoom by se líbil i dnes, ale tak velký objektiv už by dnes nikdo v kapse nosit nechtěl a jeho cenu by nikdo nezaplatil. Nebo...?

Nokia má od roku 2017 pěkný zvyk vytahovat některé legendární modely ze své slavné minulosti a vracet je na trh v moderní formě. Kamerový mobil Nokia N93i by si takovou reinkarnaci bezpochyby také zasloužil. Dočkáme se?

Nokii N93i zapůjčil Honza Faltýnek.

Diskuze (20) Další článek: INFOGRAFIKA: 18 let fotomobilů Samsung. Od selfie véčka s anténkou až po Galaxy S9+

Témata článku: Nokia, Video, Véčko, Optický zoom, Legendy, Konektor, Paměťová karta, Nokia N93i, Systémový konektor, První pohled, Wi-fi síť, Vnitřní displej, Velký objektiv, Běžný způsob, MMS, Plochá klávesnice, Krytka Pop-portu, Zavřený stav, Kamera, Legendární model, Měsíční náhled, Bohaté příslušenství, Dioda, Zobrazená stránka, Pohotovostní displej


Určitě si přečtěte

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29