LEGENDY: Příběh o tom, jak Psion Series 3a předběhl svoji dobu

Názory k článku

dalBorgo  |  19. 07. 2018 08:49

Psiona 3a jsem měl rád. Psát se na tom moc nedalo, klávesnice taková nejistá, ale bylo to roztomilý, a dlouho to vydrželo na baterku. Psion 5 byla jiná káva. Rychlejší a dokonalejší. Klávesnice mnohem lepší. Fascinoval mě ten vysouvací mechanismus. Nakonec jsem skončil u Psion Revo. Byl to kompromis mezi velikostí a použitelností. Napsal jsem na tom nespočet delších textů...a pak začaly vypadávat tlačítka klávesnice. To mě slušně řečeno nasralo, a éra těchto drahých hraček u mě skončila.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
FC3CF8  |  19. 07. 2018 11:52

Psiony jsem měl (trojku i pětku), resp. mám je dodnes funkční (spolu s Newtonem, Atari Portfolio a pár dalšími hračkami z té doby. Byly to fajn stroje, ale plnohodnotnou klávesnici fakt neměly. Plnohodnotná klávesnice je taková, na které se dá psát po hmatu všemi prsty. Jediný Psion, který toto dovoloval, byla sedmička (resp. netBook) a i u něj byla velikost klávesnice na samé spodní hranici použitelnosti.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Kuba78  |  24. 07. 2018 21:05

Mel sem 3a, 3c a potom Revo (alias diamond mako). Revo mam dodnes doma a myslim ze jsem ho nedavno i zapnul a stale funguje. Na svoji dobu to byla super masinka. Operacni system celkem svizny na to ze to byl relativne pomaly procesor, rozliseni jemne a hlavne ty aplikace byly vyborne udelane - treba Agenda byla nadherna, kez by neco takoveho bylo dnes na iphone nebo ipad. Skoda ze psion zariznul pred dokoncenim vyvoje onen myticky Conan, ktery prinasel v podstate vse co lidem na revu chybelo - podsviceni, barvu, bluetooth.Dneska uz takove zarizeni moc nedavaji smysl (tahat s sebou telefon a jeste toto). Tehdy to jako kapesni pocitac nemelo konkurenci. Je treba si uvedomit ze to byl de facto pravek, apple se potacel v problemech a pomalu se z nich hrabal ven, ios existoval jen v divokych snech jobse po ne uple povedenm newtonu, google byl mala spolecnost ktere se o androidu ani nezdalo, ani chytre telefony tehdy nebyly, notebooky byly velke a tezke a tohle byla perfektni vec na tahani s sebou. A srovnani tehdejsich pda? Epoc jako os v tomto stroji naprosto deklasoval pomale a ohavne windowsCE s prisernym ovladanim. Konkurence byla Palm, ale s daleko horsim displejem a jinym pristupem.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor