Lenovo G900: dva procesory, 260 000 barev na displeji

Nový komunikátor Lenovo G900 má podobnou konstrukci jako oblíbená Motorola Accompli, ale nabízí dvojici procesorů. Jeden pro telefonování a druhý pro funkce kapesního počítače.
Lenovo G900: dva procesory, 260 000 barev na displeji

Motorola Accompli si svou nadčasovou konstrukcí získala nejednu spřízněnou duši mezi uživateli. Však měla také proč. V relativně malém těle přístroje dokázala vtipně zkombinovat funkce kapesního počítače s mobilním telefonem. Co se týče rozměrů, nevybočoval výsledný produkt z běžných hodnot tehdejších mobilních telefonů. A to byla jedna z největších výhod.

Motorola však mnoho zásadních změn s modelem Accompli zatím neprovedla, musíte si počkat na model A760 postavený na operačním systému Linux.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Úplně jiný postoj zaujal k problému čínský výrobce Legend, promiňte – Lenovo, tak zní jeho současné označení. Již v srpnu hodlá představit pětici nových telefonů, z nichž největší zájem poutá model Lenovo G900, který je konstrukčně hodně podobný zmiňované Accompli. Stejně jako ona má velký (176 x 220 pixelů), ale barevný displej s rozlišením 260 tisíc barev. Displej je chráněný plastovým krytem s průhledným okénkem, které umožňuje zjistit, kdo volá nebo si přečíst celý obsah textové zprávy bez nutnosti otevřít kryt.

Uvnitř se liší

Zásadní a velmi zajímavou odlišnost tvoří vnitřní konstrukce reprezentovaná dvojicí samostatných procesorů. Jeden je určen pro potřeby telefonování a druhý pro funkce PDA. Tímto způsobem se výrobce snaží zrychlit odezvu a kvalitu práce s tímto přístrojem.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Lenovo G900 může svým uživatelům nabídnout ucházející kapacitu telefonního seznamu. Do jeho útrob se vejde až 1000 kontaktů z vícepoložkového seznamu. Pro textové zprávy je vyhrazeno dvě stě paměťových pozic. Přestože nové Lenovo není vybaveno vestavěným digitálním foťáčkem, můžete vesele fotografovat pomocí foťáčku, který lze dokoupit ve formě připojitelného příslušenství. V tom případě budete moci uložit až 500 snímku pro pozdější využití v multimediálních zprávách MMS. Při vyslovení slova MMS se většině vás zároveň vybaví také GPRS. Zde v nejnabroušenější formě třídy 10 - tedy 4 + 2.

Pomyslnou třešničkou na dortu je pak integrovaný klient elektronické pošty. Všechny parametry nejsou zatím dostupné a proto nebudeme raději spekulovat. Jisté je ale 40hlasé polyfonní vyzvánění, barevné odlišení volajících nebo sedm připravených her.

Se standardní baterií Li-Pol (650 mAh) můžete s G900kou telefonovat až 3,5 hodiny nebo zůstat na příjmu po dobu až 120 hodin. Bohužel není v plánu expedovat nové Lenovo G900 mimo asijské trhy. Tudíž se zde s ním asi nesetkáte.

Témata článku: Lenovo, Procesor, Vnitřní konstrukce, Displej, Výsledný produkt

Určitě si přečtěte

První taneček. Vyzkoušeli jsme Google Tango a jeho aplikace

První taneček. Vyzkoušeli jsme Google Tango a jeho aplikace

** Lenovo Phab 2 Pro je první mobil s technologií Google Tango ** Mobil je hodně velký, výkonově chabý, ale také překvapivě levný ** Tango má potenciál a funguje skvěle, ale aplikace jsou spíše jen na hraní

31.  1.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 17

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

** Moto Z je velmi štíhlý smartphone s podporou přídavných modulů ** Nešetří ani na vlastní výbavě ** Kladů je většina, chyb jen několik

8.  1.  2017 | Láska Jan | 1

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

** Rok 2016 byl ve znamení evoluce ** Prosadila se spousta nových technologií ** Došlo i na smutné konce

1.  1.  2017 | Miksa Martin | 13

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

** Moto Mods je první modulární systém, který dává smysl ** Moro Mods půjdou použít i s budoucími modely Moto Z ** Cena je vysoká, pro Moto Mods musíte najít využití

21.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 10