Lenovo láká na rekordně tenké rámečky. Displej zabírá celých 95 % čelní strany

Výsledkem vývoje společnosti Lenovo je smartphone vyšší třídy, jehož displej zabírá 95 % čelní strany. To je zatím rekordní hodnota. Více bychom měli vědět po premiéře 14. června.

V teaseru na nový model, který zveřejnil víceprezident Lenova Chang Cheng na Weibu, tak vidíme levý horní roh telefonu z čelního pohledu, na němž lze zaznamenat skutečně minimální displejové rámečky. Lenovo fotku doplnilo malou anketou, podle které má displej poměr k celkové přední ploše:

  • a) 80 - 84 %
  • b) 85 - 89 %
  • c) 90 - 94 %
  • d) 95% a více

A právě varianta d) zatím vypadá nejreálněji, víceprezident by asi těžko uváděl variantu s 95 procenty, kdyby displej novinky zabíral menší část přední plochy. Lenovo u svého topmodelu zřejmě vsadí na displej, který nebude mít módní výkroj v displeji. Zřejmě se tak inspiruje u Viva Apex (displej na 91 % čelní strany), který kamerku pro selfie vysouvá z horní hrany. Může to být ale jen šikovné ořezání snímku těsně před výkrojem v displeji, finální design telefonu je tedy stále opředen tajemstvím.

Podle zveřejněného teaseru navíc již nyní vznikají fanouškovské rendery, které ukazují, jak by mohl vypadat celý smartphone z přední strany. Na výběr dávají dvě varianty, s výřezem a bez něj. Hardwarové detaily novinky od Lenova zatím nejsou známy.

Nové Lenovo se zřejmě inspiruje u konceptu Vivo Apex:


Oživeno 11.5. 11:00: Na čínské sociální síti Weibo se objevil náčrtek budoucího modelu od Lenova, který má nést označení Z5. Výřez v displeji se tedy zřejmě konat nebude.

Klepněte pro větší obrázek
Bezrámečkovou novinkou od Lenova bude model Z5. Toto je jeho schematický náčrt

Via Gizmochina

Váš názor Další článek: Poslední sen Steva Jobse. Podívejte se na hotový Apple Park

Témata článku: Lenovo, Smartphony, Bezrámečkový displej, Spekulace, Design, Teaser, Rekordy, Rekordní hodnota, Nový model, Přední plocha, Horní hrana, Celý smartphone, Hardwarový detail, Rámeček, Čelní pohled, Apex, Tenký rámeček, Varianta, Přední strana, Budoucí smartphone, Malá anketa, Čelní strana, Malá část, Finální design, Displej

Určitě si přečtěte