Lenovo najednou oznámilo pět levných tabletů. Čert aby se v nich vyznal

Když někdo z výrobců představí tablet, většinou je to jeden, maximálně dva modely za rok, Lenovo jich najednou představilo hned pět. Ceny těch nejlevnějších začínají na patnácti stovkách, u těch nejvybavenějších tabletů koncové ceny zatím neznáme. Ale zřejmě se nebude jednat o žádné závratné sumy.

Lenovo Tab E7

Nejníže postavená novinka nabídne 7" TN LCD displej s rozlišením 1 200 × 600 pix, který je obklopen opravdu obřími rámečky. Kamerka pro selfie má VGA rozlišení, hlavní fotoaparát je dvoumegapixelový, zřejmě bez automatického zaostřování. I zbývající hardware se drží dost při zemi.

Klepněte pro větší obrázek
Nejméně vybavená novinka Lenovo Tab E7

Tablet běží na 1,3GHz čtyřjádru MT8167 od MediaTeku a na 1GB RAM, není tedy divu, že v tabletu běží Android Oreo Go Edition. Interní 16GB paměť rozšíříte microSD kartami, baterie je poměrně malá, má kapacitou pouhých 2 750 mAh. I přesto má tablet vydržet až pětihodinové přehrávání videa. A Cena? Přesně 70 dolarů, tedy zmiňovaných 1 500 Kč.

Lenovo Tab E8

Stačí jen přidat zhruba sedm stokorun navíc, a už se dostáváme na mnohem zajímavější specifikace. Tab E8 nabídne 8" displej s rozlišením 1 280 × 800 pix, ovšem tentokrát se jedná o mnohem kvalitnější IPS panel. Na přední straně tabletu je umístěn reproduktor, který díky podpoře Dolby Atmos vytváří iluzi prostorového zvuku.

Klepněte pro větší obrázek
Poměr výkon/cena vypadá lépe už u Tab E8. Stačí připlatit několik stokorun

Použitým čipsetem je čtyřjádro MediaTek MT8163B, operační paměť je 1GB. Úložiště zůstává u kapacity 16GB,na podporu microSD karet se naštěstí nezapomnělo. 5MPx kamerka na zadní straně zvládne automaticky zaostřovat, selfie je již pouze dvoumegapixelová. Baterii narostla kapacita na 4 850 mAh.

Lenovo Tab E10

Třetí model v řadě nabídne desetipalcový IPS panel s rozlišením 1 280 × 800 pix, na přední straně jej doplní stereoreproduktory, a opět s podporou prostorového audia Dolby Atmos.

Klepněte pro větší obrázek
Fotografie Tab E10 se stereoreproduktory

Lenovo u tabletu zvyšuje cenu na téměř 3 tisíce, takže se loučíme s čipsety od MediaTeku. Snapdragon 210 s méně úspornými jádry Cortex-A7 však příliš neohromí. Zvláště, když uvážíme, že nejníže postavený E7 používá daleko efektivnější jádra Cortex-A35. Tablet nabídne 2GB RAM a 16GB ROM, což je pro segment Android Go zařízení tak trochu nadstandard. Baterie má kapacitu 4 850 mAh, rozlišení fotoaparátů je stejné jako u Tab E8. 

Lenovo Tab M10

Písmeno M můžeme u Lenova vnímat jako označení pro střední třídu (M jako „Midrange“), specifikace jsou tedy o něco lepší, než u řady E. Desetipalcový model tak má rychlejší procesor, větší RAM, větší kapacitu úložiště a vyšší rozlišení použitého displeje. I tento tablet má na přední straně stereoreproduktory s podporou Dolby Atmos.

Klepněte pro větší obrázek
Tab M10 je prvním tabletovou novinkou střední třídy

10,1" IPS displej má rozlišení 1 920 × 1 080 pixm tablet běží na osmijádrovém Snapdragonu 450 se 3GB RAM. Interní paměť je 32GB, rozšíříte ji microSD kartami až o dalších 256 GB. Fotoaparáty zůstávají stejné jako u předchůdců, baterie má kapacitu 4 850 mAh.

Lenovo Tab P10

Nejvybavenější novinkou je „prémiový“ tablet P10. Má ze všech nových modelů nejtenčí profil, kovový rám a skleněnou záď. Desetipalcový FHD displej typu IPS je obklopen hned čtyřmi reproduktory Dolby Atmos umístěnými v rámu. Tablet je vybaven čtečkou otisků prstů, která půjde vhodně využít např. při víceuživatelském režimu. V rámci tabletu tak může mít svůj účet doslova celá rodina. 

Klepněte pro větší obrázek
Lenovo Tab P10 nabídne hned čtyři reproduktory a slušnou baterii k tomu

Snapdragon 450 doplňuje 4GB operační paměť,  interní úložiště bylo povýšeno na 64 GB. To platí i pro nevyměnitelnou baterii, jejíž kapacita narostla na velmi slušných 7 000 mAh. Datum uvedení tabletů na evropské trhy, zatím není známo.

Poslední smartphonová novinka od Lenova? No přece model Z5:

Zdroj Lenovo

Diskuze (4) Další článek: Podoba Sony Xperie XZ3 vyzrazena ještě před veletrhem IFA. Bude zaoblená a bez duálního foťáku

Témata článku: Lenovo, Android, Tablety, Střední třída, Baterie, Nižší třída, Operační paměť, Lowend, Android Go, IPS, Plastová konstrukce, Portfolio, Rozlišení, RAM, Dolby Atmos, Velká kapacita, Kvalitní ips, Datum uvedení, Slušná baterie, Nejvybavenější novinka, Desetipalcový model, Nový model, Použitý displej, Vybavená novinka, Víceuživatelský režim


Určitě si přečtěte