Lenovo S5 je „první blockchain phone“. Co má společného s blockchainem? Vůbec nic...

Kryptoměny jsou teď v kurzu a z jejich základní technologie – blockchainu – se stal mocný buzzword. Málokdo ví, co blockchain doopravdy znamená, ale všichni to chtějí a neváhají investovat. Firmy tento trend vysledovaly a hojně jej zneužívají.

Krásným příkladem je producent nealkoholických nápojů, firma Long Island Iced Tea Corp., která se v lednu přejmenovala na Long Blockchain Corp. A víte co? Její akcie vyletěly o 289 procent. Stačilo na webu prohlásit, že firma hledá partnery a investiční příležitosti, které by vedly k rozvoji decentralizovaných systémů.

Ale to jen pro ilustraci situace, teď už konečně pojďme k mobilům. Viceprezident Lenova Chang Cheng prohlásil, že jejich nový smartphone Lenovo S5 je „první blockchain phone“. Blockchain prý slouží k posílení bezpečnosti plateb, podrobnější vysvětlení však nepřišlo.

Hraje Lenovo stejnou hru, jako newyorkský výrobce ledového čaje? Pohled na Lenovo S5 to nasvědčuje, telefon nijak nevybočuje z řady. Širokoúhlý displej o úhlopříčce 5,7", duální 13MPx foťák, procesor Snapdragon 625, cena startující kolem 3 800 Kč a docela povedený design. Ani jedinou větou Lenovo nezkouší přesvědčit zájemce, proč by měli tento první blockchain mobil vlastně chtít, co nového přináší.

Zneužití buzzwordu? Velmi pravděpodobně ano. Ale Lenovo není ani zdaleka první, kdo to zkouší. Čínský Sugar Phone (mimochodem firma o sobě tvrdí, že je francouzská) je mobil pokrytý falešnými krystaly od Swarovskeho a „je postavený na blockchainu“. V praxi to znamená, že jsou v něm předinstalované aplikace pro těžbu kryptoměn.

Váš názor Další článek: RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

Témata článku: Lenovo, Kuriozita, Širokoúhlý displej, Blockchain, Akcie, Producent, Podrobné vysvětlení, Jediná věta, Základní technologie, Investiční příležitost, Krásný příklad, Corp, Povedený design, Cena startující, Předinstalovaná aplikace, Island, Nealkoholický nápoj, Mobil, Nový smartphone, Bezpečnost plateb


Určitě si přečtěte

RECENZE: HTC U12+ je superstar bez tlačítek a s průhlednými zády

RECENZE: HTC U12+ je superstar bez tlačítek a s průhlednými zády

** Průhledná záda jsou velká frajeřina ** Foťák je skvělý a nevymýšlí si ** Fantasticky naladěný displej

Jakub Michlovský | 13

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

** Paušál je levnější, ale taky platíte jak mourovatí když zrovna nevoláte ** Zásadním benefitem předplacené karty je pro mnohé její anonymita ** A pokud vás operátor naštve, můžete mu dát rovnou košem

Aleš Pospíšil | 129

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 116

RECENZE: Sony Xperia XA2 — z ošklivého káčátka bujarou modelkou

RECENZE: Sony Xperia XA2 — z ošklivého káčátka bujarou modelkou

** Xperia XA2 již nevypadá jako omyl japonského designéra ** Vylepšení přišla snad ve všech směrech a jsou to vylepšení znatelná ** Tenhle kousek se prostě povedl již od prvního pohledu **

Jakub Vrbacký | 9