Lenovo Vibe P1 a P1m: maratonci s pořádnou baterií

Lenovo na IFA 2015 představilo celkem tři smartphony a jen volající tablet. Tohle jsou kousky s největší baterií.

Před pár dny se na veřejnost dostaly snímky smartphonu od Lenova, který by měl jako novinka přibýt do modelové řady P, tedy k vyváženým smartphonům s posílenou kapacitou baterie. Novinka není jen jedna, jsou rovnou dvě, a jmenují se Lenovo Vibe P1 a Lenovo Vibe P1m. Obě byly oficiálně představeny na veletrhu IFA v Berlíně a necelý týden starý únik skutečně odhaloval snímek jednoho z nich.

Baterie především, rovných 5 000 mAh

Nový Vibe P1 je už od pohledu pěkný telefon. Osvědčená kombinace skla na čelní straně a kovového těla uhrane snad ještě více, než osazený akumulátor s kapacitou 5 000 mAh. To vše při rozměrech 153 × 76 × 9,9 mm a váze 189 gramů. O pohon se stará procesor Snapdragon 615 spolu se 2 GB RAM, 32 GB vnitřního úložiště a slotem na microSD. Použitý zobrazovač je 5,5" IPS displej s rozlišením 1080 × 1920 bodů. Dvojice fotoaparátů má rozlišení 5 a 13 Mpx. Lenovo nezapomnělo ani na takovou vymoženost, jako je senzor otisků prstů. V balení navíc najdeme užitečnou rychlonabíječku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Lenovo Vibe P1 na tiskových snímcích výrobce. Čtečka otisků prstů by měa být ukryta v domovském tlačítku. Specifikem tohoto modelu je také fakt, že díky velké baterii může skrze microUSB nabíjet i jiná zařízení. Jedná se tedy o jakousi mini powerbanku.

Vibe P1m je drobnější sourozenec, odvozený z hlavní novinky. Nejen tedy, že klesly jeho rozměry a váha na hodnoty 141 × 72 × 9,3 mm a 148 gramů, ale také akumulátor už má „pouze“ 4 000 mAh. Použit je rovněž menší, 5" IPS panel s rozlišením 720 × 1 280 bodů, namísto Snapdragonu čtyřjádrový a 64bitový MediaTek MT6735P, 2 GB RAM a 16 GB vnitřního úložiště (slot na microSD zachován). Fotoaparát má rozlišení 8 Mpx a jako bonus je na povrch nanesena nanovrstva proti nečistotám a postříkání vodou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Menší Lenovo Vibe P1m na tiskových snímcích výrobce.

Kovové Lenovo Vibe P1 bude dostupné v šedé a platinové, zatímco polykarbonátové Lenovo Vibe P1m v černé a bílé. Na trh by se měly obě novinky dostat později během tohoto roku, přesněji na přelomu září a října. Přepočtové ceny bez daně za oba LTE smartphony činí 4 000 korun za Vibe P1m a zhruba 6 800 korun za Vibe P1.

Jaké jsou naživo?

Oba smartphony jsme bezprostředně po skončení tiskové konference měli možnost vyzkoušet. Větší Lenovo Vibe P1 je opravdu příjemně vyhlížející smartphone, kterému sluší kovové tělo. V něčem možná připomíná loňský konkurenční Huawei Mate 7. Čtečka otisků je ovšem u Lenova integrována do Home tlačítka, které je proti okolním senzorovým klávesám tuhé a ne až tak příjemné na dotek. Příjemně nás překvapilo, že telefon i při takto obří kapacitě baterie nepůsobí jako bumbrlíček. Je to díky designu boků, které jsou tenčí – telefon se rozšiřuje až směrem do středu zad.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Lenovo Vibe P1

Lenovo Vibe P1m je klasický oškubaný sourozenec, u kterého je zřejmé, že se šetřilo na každém kroku. Nejen displej s menším rozlišením, slabší procesor a očesaný fotoaparát, ale hlavně chybějící čtečka a použití plastového těla model staví do pozice ošklivějšího bratra. Zařazení do linie Vibe, jež má být u Lenova prezentací toho nejlepšího, je tak diskutabilní. Slabším místem obou modelů s mamutí baterií je náchylnost na ulpívání otisků na displeji. Možná se to ale týká pouze vystavených prototypů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Lenovo Vibe P1m

Cestu a pobyt redaktora na veletrhu IFA hradila společnost Huawei.

Diskuze (4) Další článek: Huawei Mate S je precizní, ale cenu přestřelil [video]

Témata článku: Lenovo, Android, Smartphony, IFA, Huawei Ascend Mate, Huawei Ascend Mate 7, Lenovo Vibe P1, Lenovo Vibe P1m, Pěkný telefon, Necelý týden, Použitý zobrazovač, Osazený akumulátor, Maraton, Přelom září


Určitě si přečtěte