Levnější hovory s Go a nová sekundová tarifikace

Eurotel připravil a představil dvě novinky pro uživatele jeho předplacené služby Go. Přináší jim u běžně dlouhých hovorů mnohem výhodnější tarifikaci po vteřinách a zlevňuje večerní hovory z některých Go tarifů o polovinu. Aktualizováno.
Levnější hovory s Go a nová sekundová tarifikace

Počátek letošního roku je bezesporu dobou neklidnou a současně obdobím více než bohatým na nejrůznější „překvápka“ ze strany mobilních operátorů. Ještě ani neopadl rozruch způsobený změnami v síti T-Mobile a již tu máme další cenové změny. Tentokrát však pochází od Eurotelu a na rozdíl od konkurence jde jistě o změny k lepšímu. Posuďte ale sami:

Sekundová tarifikace je tady!

Snad všichni uživatelé předplacené služby Go již nějakou dobu touží a volají po zavedení sekundové tarifikace – tedy takové, kde po provolání první minuty je cena hovoru účtována přesně podle jeho skutečné délky a nikoliv podle Klepněte pro větší obrázekzapočatého časového úseku. Tak tomu totiž bylo u Go až doposud a ačkoli to tak na první pohled nemusí vypadat, při běžně dlouhých a častých telefonátech dokáže sekundová tarifikace uspořit poměrně zajímavé částky.

Ovšem vše není tak růžové, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jedno „ale“ totiž můžeme vidět ve skutečnosti, že sekundová tarifikace je určena pouze pro majitele tarifů Fun Go a Quatro Go – majitelé Original Go přijdou zkrátka a buď budou muset změnit svůj tarif nebo se vzdát výhod tohoto způsobu tarifikace. Můžeme se jen dohadovat o důvodu tohoto omezení; pokud bychom byli přehnaně skeptičtí, mohli bychom za tímto krokem vidět nenápadnou snahu o „převedení“ uživatelů nejstarší Eurotelího předplaceného programu na některý z tarifů novějších. Pravda však bude spíše taková, že Eurotel zřejmě chce nechat uživatelům šanci výběru i v případě, že jim sekundová tarifikace výhodnou nepřipadá. 

To druhé "ale" zde mohou vidět ti uživatelé mobilních telefonů, kteří místo hovorů s druhou stranou používají převážně větné útržky a tudíž se zvládnou vyjádřit za méně než půl minuty. Přestože stěží můžeme třicet sekund považovat za dostatečný čas pro vyřízení běžného telefonního hovoru (kterým nemyslím strohá sdělení typu "Už jsem na místě, pospěš si..."), jistá část telefonistů tuto možnost využívá. Těmto lidem se pak jejich hovory prodraží, protože místo poloviny minuty se jim zaúčtuje první minuta celá. Ale což, alespoň budou mít důvod neodbývat své známé tak krátkým časovým úsekem.

Dva měsíce za polovic

Změna způsobu tarifikace však není jedinou novinkou určenou předplacenkářům sítě Eurotel. Tentokrát pro všechny tři tarify (Original, Quatro i Fun) bez výjimky je určena nová dvouměsíční akce, která naplno propukne již patnáctého ledna tohoto roku a umožní vám volat po večerech výrazně levněji. Když říkám výrazně, tak tomu věřte, protože plnou padesátiprocentní slevu tak jistě mohu bez obav nazvat. Jeden příklad za všechny: například u tarifu Quatro Go zaplatíte za minutu hovoru mezi osmou hodinou večerní a půlnocí pouze 1,35 koruny do pevné sítě a sítě Eurotel, do ostatních sítí se dovoláte za 3,95 koruny. U tarifu Fun Go zaplatíte v této době pouze 3,30 koruny při hovoru do všech mobilních i pevných sítí.

Přestože obě novinky jsou pro uživatele bezesporu výhodné, je více než podezřelé načasování spuštění těchto akcí. Nyní, když je poměrně značné množství konkurenčních zákazníků minimálně rozladěno postupem jejich mobilního operátora se více než kdy jindy poohlížejí po nabídkách konkurence a více než kdy jindy jsou citliví ke kladným změnám, které jak sekundová tarifikace, tak padesátiprocentní sleva na večerní hovory jistě jsou.

Přestože je známo, že příprava podobných akcí je dlouhodobou záležitostí, v případě marketingu Eurotelu nikdy není problém pozorovat pružné reakce na změny na mobilním trhu. A tak to má být v každém zdravě konkurenčním prostředí – a nám uživatelům nezbývá nic jiného, než se těšit na nabídku Oskara, který zřejmě také nenechá tuto vhozenou rukavici bez povšimnutí.

 

Témata článku: Operátoři, O2, Tarif, Hovor

Určitě si přečtěte

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

** Nový iPhone 8 srazil ceny starších modelů zhruba o 4 000 Kč ** Další podzimní novinkou je nejmenší superphone Sony Xperia XZ1 Compact ** Nepřehlédněte slevy s programem Extra výhod, třeba na Nokie 3 a 5

16.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

O2 v září: Špičkový Samsung Galaxy Note 8 a četné slevy [ceník]

O2 v září: Špičkový Samsung Galaxy Note 8 a četné slevy [ceník]

** O 2 800 Kč šel s cenou dolů iPhone 7 s pamětí 256 GB ** O 2 500 Kč levnější můžete mít CAT S60 s termokamerou ** Sleva 2 300 Kč pak platí na loňský Samsung Galaxy S7

9.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

** Pokud vám ještě nebylo 27 let, máte dveře otevřené ** 10 GB s „občanským“ tarifem stojí přes tisícovku, pro mladé 499 Kč ** O2 připravilo akci na telefony, za úpis sleví až 3 000 Kč

24.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 18

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3