Levnější hovory s Go a nová sekundová tarifikace

Eurotel připravil a představil dvě novinky pro uživatele jeho předplacené služby Go. Přináší jim u běžně dlouhých hovorů mnohem výhodnější tarifikaci po vteřinách a zlevňuje večerní hovory z některých Go tarifů o polovinu. Aktualizováno.
Levnější hovory s Go a nová sekundová tarifikace

Počátek letošního roku je bezesporu dobou neklidnou a současně obdobím více než bohatým na nejrůznější „překvápka“ ze strany mobilních operátorů. Ještě ani neopadl rozruch způsobený změnami v síti T-Mobile a již tu máme další cenové změny. Tentokrát však pochází od Eurotelu a na rozdíl od konkurence jde jistě o změny k lepšímu. Posuďte ale sami:

Sekundová tarifikace je tady!

Snad všichni uživatelé předplacené služby Go již nějakou dobu touží a volají po zavedení sekundové tarifikace – tedy takové, kde po provolání první minuty je cena hovoru účtována přesně podle jeho skutečné délky a nikoliv podle Klepněte pro větší obrázekzapočatého časového úseku. Tak tomu totiž bylo u Go až doposud a ačkoli to tak na první pohled nemusí vypadat, při běžně dlouhých a častých telefonátech dokáže sekundová tarifikace uspořit poměrně zajímavé částky.

Ovšem vše není tak růžové, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jedno „ale“ totiž můžeme vidět ve skutečnosti, že sekundová tarifikace je určena pouze pro majitele tarifů Fun Go a Quatro Go – majitelé Original Go přijdou zkrátka a buď budou muset změnit svůj tarif nebo se vzdát výhod tohoto způsobu tarifikace. Můžeme se jen dohadovat o důvodu tohoto omezení; pokud bychom byli přehnaně skeptičtí, mohli bychom za tímto krokem vidět nenápadnou snahu o „převedení“ uživatelů nejstarší Eurotelího předplaceného programu na některý z tarifů novějších. Pravda však bude spíše taková, že Eurotel zřejmě chce nechat uživatelům šanci výběru i v případě, že jim sekundová tarifikace výhodnou nepřipadá. 

To druhé "ale" zde mohou vidět ti uživatelé mobilních telefonů, kteří místo hovorů s druhou stranou používají převážně větné útržky a tudíž se zvládnou vyjádřit za méně než půl minuty. Přestože stěží můžeme třicet sekund považovat za dostatečný čas pro vyřízení běžného telefonního hovoru (kterým nemyslím strohá sdělení typu "Už jsem na místě, pospěš si..."), jistá část telefonistů tuto možnost využívá. Těmto lidem se pak jejich hovory prodraží, protože místo poloviny minuty se jim zaúčtuje první minuta celá. Ale což, alespoň budou mít důvod neodbývat své známé tak krátkým časovým úsekem.

Dva měsíce za polovic

Změna způsobu tarifikace však není jedinou novinkou určenou předplacenkářům sítě Eurotel. Tentokrát pro všechny tři tarify (Original, Quatro i Fun) bez výjimky je určena nová dvouměsíční akce, která naplno propukne již patnáctého ledna tohoto roku a umožní vám volat po večerech výrazně levněji. Když říkám výrazně, tak tomu věřte, protože plnou padesátiprocentní slevu tak jistě mohu bez obav nazvat. Jeden příklad za všechny: například u tarifu Quatro Go zaplatíte za minutu hovoru mezi osmou hodinou večerní a půlnocí pouze 1,35 koruny do pevné sítě a sítě Eurotel, do ostatních sítí se dovoláte za 3,95 koruny. U tarifu Fun Go zaplatíte v této době pouze 3,30 koruny při hovoru do všech mobilních i pevných sítí.

Přestože obě novinky jsou pro uživatele bezesporu výhodné, je více než podezřelé načasování spuštění těchto akcí. Nyní, když je poměrně značné množství konkurenčních zákazníků minimálně rozladěno postupem jejich mobilního operátora se více než kdy jindy poohlížejí po nabídkách konkurence a více než kdy jindy jsou citliví ke kladným změnám, které jak sekundová tarifikace, tak padesátiprocentní sleva na večerní hovory jistě jsou.

Přestože je známo, že příprava podobných akcí je dlouhodobou záležitostí, v případě marketingu Eurotelu nikdy není problém pozorovat pružné reakce na změny na mobilním trhu. A tak to má být v každém zdravě konkurenčním prostředí – a nám uživatelům nezbývá nic jiného, než se těšit na nabídku Oskara, který zřejmě také nenechá tuto vhozenou rukavici bez povšimnutí.

 

Diskuze (132) Další článek: Eurotel mění ceny mobilů

Témata článku: Operátoři, O2, Tarif, Hovor


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40