Levnější textovky pomocí GPRS a J2ME

Pro toho, kdo velmi často odesílá textové zprávy, bude výhodnější vyzkoušet jiný způsob. Velmi zajímavý přístup nabídla v Německu společnost Brodos. Uživatelé díky ní podstatně ušetří. Bude ji u nás někdo následovat?
Levnější textovky pomocí GPRS a J2ME

Úspory činí 60 procent

Uživatelé, kteří pro odesílání textových zpráv využijí služeb německé společnosti Brodos mohou ušetřit až 60 procent nákladů oproti klasickému odeslání. Textovky jsou levnější díky aplikaci v jazyce J2ME a technologii GPRS, kterou musí mít nainstalovanou v telefonu.

Uživatelé, kteří hodlají využít nabízených výhod musí disponovat telefonem s podporou obou technologií a zaregistrovat se na brodos-SMS. Poté si stáhnout do svého mobilního telefonu aplikaci Brodos-SMS J2ME Klient, která zabírá pouhých 29 kB.

Textovka poslaná přes Brodos-SMS stojí uživatele 9 kreditů plus částku za použití GPRS.  Po přihlášení dostane každý asi 120 kreditů, které nemusí nutně využít pouze pro odesílání textových zpráv, ale může si za ně poslat třeba obrázek nebo melodii.

Nikdo nic nepozná

Když chce uživatel odeslat textovku, naloguje se do systému, vepíše svoje telefonní číslo, heslo a jednoduše odešle. Příjemci přijde normální textovka z vašeho čísla a může na ni také normálně odpovědět, tzn. přímo vám na telefonu.

Jeden kredit stojí asi 0,01 Euro. Pro srovnání: běžná textovka stojí průměrně 0,19 Euro (Německo).  Ceny za SMS v ČR jsou sice někde jinde, ale proč by něco podobného nemohlo fungovat i u nás. Samozřejmě, že by se musely upravit ceny za jednotlivé kredity směrem dolů, tak aby používání služby mělo smysl. Možná, až se J2ME prosadí i do low-endové řady telefonů, tak někdo šikovný s něčím podobným přijde. Součastné majitele telefonů s podporou Javy asi levnější textovky nezajímají.

Diskuze (18) Další článek: CoverLamp: praktický doplněk vašeho telefonu

Témata článku: Ostatní, Pomoc, Text, Běžná textovka, GPRS


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82