Levný a dobrý - mobilní telefon Ericsson T10

Mobilní telefon Ericsson T10 (předplacená sada Go Nový Styl)
Mobilní telefon Ericsson T10 (předplacená sada Go Nový Styl)
Několik týdnů před loňskými vánocemi EuroTel začal prodávat předplacenou sadu Go Nový Styl s mobilním telefonem Ericsson T10 a v tom okamžiku se nejspíš čerství majitelé podobné sady se starším telefonem Ericsson GF 768 bili do hlavy kvůli tomu, že ještě nepočkali. Co je na tomto telefonu tak zajímavého? Pokud jste už drželi v ruce Ericsson T18, odmyslíte si aktivní kryt klávesnice, obejdete se bez hlasového ovládání a dalších prkotin, a vezmete na vědomí, že za to vše je za téměř poloviční cenu, tak víte, o čem je řeč.

Pro začátečníky, co hodlají být profíky
Model T10 je dalším důkazem evoluce značky Ericsson a svůj design až na drobnosti převzal z již zmíněného mobilu 768. Že vypadá celkem moderně? Vypadá a to vězte, že jeho designéři jsou dnes už o dva roky starší. Malinký, lehounký – ale zase ne moc, v kapse jej snadno ucítíte.

Kryt klávesnice sice nelze využít pro přijmutí či odmítnutí hovoru, při telefonování je ale praktický, protože je v něm umístěn zvukovod k mikrofonu; druhá strana vás velmi dobře slyší. Pokud se ale vám bude zdát, že volaný nemá Ericsson T10, může být na vině spíš jeho malý otvor reproduktoru, který máte přiložený k nesprávné části ucha. Takže při špatném zvuku posuňte telefon trochu dolů nebo tlačítky na boku zvyšte hlasitost.

Nezatěžuje zbytečnostmi
Tlačítka pro regulaci hlasitosti mají ještě jednu zdařilou funkci při psaní krátkých textových zpráv. Stisk horního tlačítka a klávesy rovnou napíše druhé písmeno v řadě, dolní tlačítko píše třetí znak, pro další znaky postačí zmáčknout klávesu několikrát. Pro textové zprávy je místo i v paměti telefonu. Podobně i pro telefonní čísla nabízí T10s 99 míst v telefonním seznamu a to může být pro majitele karet Go se 100 místy zajímavé.

Přestože je mezi uživateli mobilních telefonů stále rozšířený názor, že telefony Ericsson mají nepřítulné ovládání, není to pravda. Byl to první Ericsson, který jsem delší dobu používal, ale ovládat jsem se jej naučil během několika minut – menu je intuitivní a přehledné. Spokojen jsem byl i s výdrží a kvalitou přijímací části. Třířádkový grafický displej není největší, ale pro čtení nebo psaní textových zpráv dokonale stačí.

Vypadá pěkně s kýmkoliv
Jestli váhavce nepřesvědčily funkce, možná je zaujme vizáž telefonu. Bude se líbit i dámám, do kabelek je ideální a pokud si to budou přát, můžou mít T10 v růžové či žluté barvě. Pánům se mobil pohodlně vejde do kapsy kalhot, a i když se nevyrábí v černém provedení, rušivě nebude působit ani tmavě modrá. A když ani tyto vlastnosti nepřitahují, určitě zapůsobí nejpádnější argument – za cenu, kterou nabízí někteří prodejci, budete mobilní telefon s lepšími možnostmi těžko hledat.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Diskuze (24) Další článek: Oskarovy vábničky

Témata článku: Ericsson, Smartphony, Hlasové ovládání, Ericsson, Klávesnice, Telefonní seznam, Předplacená sada, Telefonní číslo, Špatný zvuk, Aktivní kryt, Mobilní telefon, Dlouhá doba, Tlačítko, Druhá strana, První Ericsson, Poloviční cena, Malý otvor, Dobrý, Telefon, Přijímací část, Starý telefon, Růžová barva, Sada, Mobil, Dobrý mobil

Určitě si přečtěte