Lezou nám letní parna na mozek?

Meteorologové předpovídají na tento týden vlny tropických veder. Bude mít horké počasí vliv na naše mobilní telefony? Zmeškali jste něco důležitého? Nevadí, máme všech pět pohromadě.
Lezou nám letní parna na mozek?
Meteorologové předpovídají na tento týden vlny tropických veder. Bude mít horké počasí vliv na naše mobilní telefony? Zmeškali jste něco důležitého? Nevadí, máme všech pět pohromadě.

Léto začíná a školou povinným se začínají pořádně rozjíždět všemožná prázdninová dobrodružství. Ale i většina pracujících si nemůže příliš stěžovat, protože pracovní týden v délce pouhých tří dnů se často nepoštěstí. Co jeste si tedy v tom prvním prázdninovém týdnu mohli přečíst na MobilManii?

První den uplynulého týdne byl na nové události opravdu bohatý. Hned ráno jste si mohli přečíst osobní postřehy Petra Broži po intenzivním používání Nokie 9210 Communicator. Prostě a jednoduše – co v recenzi tohoto mobilního zázraku nebylo můžete najít právě zde.

Se svou troškou do prázdninového mlýna přišel i náš nejmladší mobilní operátor Oskar. Snížil totiž velmi výrazně ceny za roaming a konečně zrušil také zálohu na mezinárodní hovory – pět tisícovek tak můžete užít daleko užitečnějším způsobem. Ještě kdyby Oskar zrušil i stejně vysokou zálohu na Roaming – to by se to cestovalo. Pozadu nezůstal ani Eurotel – představil totiž možnost nového způsobu přístupu ke své informační službě Juice Easy. Až doposud jste pro využívání služby Juice museli vlastnit mobilní telefon s wapovým prohlížečem, nyní však můžete použít jakýkoli novější mobil. Neváhejte tedy a pospěšte si – věčně zdarma to nebude.

Peagas využil úterní noci pro upgade softwarového vybavení svého SMS centra a v průběhu této výměny nechodily u RadioMobilu žádné textovky. Největší radost však českým telefonistům udělala určitě společnost Nokia, která po dlouhém čekání konečně uvolnila český slovník T9 pro starší typ jejího telefonu – Nokii 3310. Protože Oskarova čísla na přání již pomalu ubývají, umožnil tak jejich výběr i zákazníkům s předplacenými kartami – až doposud si totiž své nové číslo mohli zvolit pouze zájemci o některý z tarifních programů. Přestože má nabídka svá omezení (především v množství volných čísel), pokud uvažujete o pořízení Oskarty, máte výbornou šanci.

Ceny mobilních telefonů na měsíc červenec předvedli světu Paegas a Oskar. Přestože u Oskara některé telefony slevnili až o dva tisíce korun, u Paegasu nebyly cenové změny tak výrazné. To o prázdninách má většina z nás úplně jiné starosti. Při svých toulkách nádhernou přírodou se však můžete dostat do situace, kdy vám i ta nejlepší papírová mapa bude k ničemu. Co takhle zkusit neomylnou (satelitní) mapu elektronickou? A co takhle tuto elektronickou mapu zavřít do malého mobilního telefonu? Vznikne totiž Benefon Esc!, první mobilní telefon na světě s vestavěným satelitním navigátorem. Věřte nebo ne, ale s jeho pomocí se skutečně neztratíte.

Korejský Samsung představil mobilní telefon pro mladou generaci a zdá se, že má co nabídnout. Jeden náš zvýdaný čtenář opravil svůj stále porouchaný Sagejm obyčejnou kancelářskou sponkou a od těch dob s ním nemá nejmenších problémů.

Aktivní SMS spustil Oskar ve své síti. Jedná se o službu, která umožňuje pomocí textovek hlasovat v nejrůznějších soutěžích, zasílat příspěvky do některých televizních diskusí, vyjadřovat se k článkům v Mladé Frontě, hlasovat v písničkové hitparádě Evropy 2, či podávat inzeráty v Avizu či TIP servisu.

Jak vidíte, na MobilMánii se stále něco děje. I v době letních prázdnin a dovolených jsme zde pro vás pro všechny každý den.

Váš názor Další článek: Samsung N100: korejský všeuměl (test)

Témata článku: Ostatní, Let, Mozek

Určitě si přečtěte