LG-500: nejen sporáky, ale také mobily

Asijská společnost LG Electronic je ve světě známá svými mobilními telefony pro síť CDMA, která byla až doposud hlavní oblastí jejího zájmu v oblasti mobilních komunikací. Protože se však sítě GSM stávají stále rozšířenějšími, představil i tento výrobce nový GSM přístroj.
LG-500: nejen sporáky, ale také mobily

LG-500 je mobilním telefonem střední třídy, jehož cena by měla být poměrně přijatelná – doporučená cena by po přepočtu neměla přesáhnout devět tisíc korun. Mobil disponuje funkcemi, které snad již nikoho nepřekvapí – má přehledný kalendář a diář, wapový prohlížeč, několik her, vlastní paměť pro telefonní seznam, stahovatelné vyzváněcí melodie – to však ale trochu předbíhám.

Příjemný drobek

U každého nového telefonu jsou velmi bedlivě sledovány jeho rozměry a hmotnost. Velikost tohoto mobilu určuje především velký grafický displej (jeho rozlišení je celách 128 x 90 obrazových bodů), který zvládne zobrazit až sedm řádků textu se šestnácti znaky na jednom řádku – dokáže zobrazit skoro celou textovku najednou. Přestože má LG-500 poměrně robustní konstrukci, váží pouze 95 gramů. Numerická část klávesnice je ukryta pod flipem a celé ovládání je soustředěno na malý joystick pod displejem a na dvě softwarová tlačítka.

Přestože spousta výrobců mobilních telefonů od externích antén upouští, asijští výrobci si je stále ponechávají. Můžeme jen hádat, co je k tomuto kroku vede – podle našich informací má však LG-500 velmi dobrou citlivost na signál.

Klepněte pro větší obrázek

Do vnitřní paměti telefonu lze uložit nejen 90 vteřin hovoru, ale i 120 vyzváněcích melodií. Vyzváněcí melodie jsou velmi zajímavě řešeny – při zakoupení telefonu v něm najdete pouhých dvacet „cvrlikaček“ a zbývajících sto si můžete stáhnout z Internetu prostřednictvím wapového prohlížeče. A protože se jedná o pořádný zábavný telefon, jsou i stahovatelné melodie plně polyfonické! Kvalita hlasu při telefonování je prý na dobré úrovni a protistraně je poměrně dobře rozumět.

Výdrž spíše průměrná

Baterie je typu Li-Ion a se svou kapacitou 600 mAh dokáže udržet tohoto drobečka při životě dvě a půl hodiny při hovoru nebo 150 hodin v pohotovosti. Telefon bude k dispozici ve třech barevných kombinacích – stříbrné, tmavě modré a stříbrně šedé. Zajímavý je také způsob prediktivního psaní textu – nenajdete zde T9, ale je zde eZI technologie. Češtinu tedy zřejmě nikdy umět nebude.

LG-500 je malý a roztomilý telefonek, jehož cena je poměrně přijatelná. Absence českého jazyka není příliš dobře pochopitelná, protože telefon je určen pro prodej v evropských zemích. Myslím si však, že za nabízenou cenu by si své příznivce zcela určitě našel i u nás.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon LG - 500
  • Sítě: GSM 900/1800
  • Hmotnost: 95 gramů
  • Baterie: Li-Ion, 600 mAh
  • Pohotovostní doba: 150 hodin
  • Doba hovoru: až 150 minut
  • Displej: grafický, 128 x 90 bodů
  • Podporované funkce: Wapový prohlížeč, 500 paměťových míst pro telefonní seznam, 100 míst pro textové zprávy, budík, kalkulačka, kalendář, hardwarový modem, pět her, vibrační vyzvánění, stahovatelné polyfonické vyzvánění, hlasový zápisník, světový čas

Témata článku: LG, Spor, Mobil

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Naživo z CES: Tohle jsou ty zajímavější mobily od LG [galerie]

Naživo z CES: Tohle jsou ty zajímavější mobily od LG [galerie]

5.  1.  2017 | Kůžel Filip, Polesný David, Láska Jan | 15