LG BL20 New Chocolate: ve stínu delší pochoutky

LG dává k dispozici kompletní specifikace druhé nové čokolády s 5Mpx fotoaparátem a výsuvnou hardwarovou klávesnici.

Když se poprvé objevily zvěsti o novém dotykovém modelu LG BL40, každého zaujaly jeho netypické vnější parametry, zejména podlouhlý tvar a značně širokoúhlý displej. Nikoho asi nenapadlo, že by mohlo jít o novou čokoládu, i když srovnání s velkými 300g čokoládami je v tomto případě výstižné. Nová generace New Chocolate však nezůstala u LG osamocena a na trh ji doprovází poněkud méně nápadný model. Podobně jako u větší sestry se i s parametry BL20 New Chocolate u LG dělaly tajnosti, a tak s jejich kompletním výčtem přicházíme až po nějaké době od prvního představení telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

LG BL20 New Chocolate je elegantní vysouvák, který představuje mnohem typičtějšího nástupce původní čokolády KG800, která se na trhu objevila už před dlouhými třemi lety. Od té doby se vývoj mobilů posunul o nemalý kus kupředu, a tak se nelze divit, že nová čokoláda svou předchůdkyni výbavou hravě předčí. Snad jedinou vymoženost poslední doby, kterou si BL20 s sebou nepřinesla, je dotykový displej. Místo toho zůstala u klasického 2,4palcového aktivního QVGA displeje, který je schopen zobrazit až 262 tisíc barev.

Stylově ukrytá multimédia

Tradiční mechanickou numerickou klávesnici na výsuvné části slideru doplňuje plocha dotykových funkčních kláves pod displejem. Senzory jsou opět efektně prosvíceny a mají funkce směrových kláves, potvrzovacího středu a konextových nabídek. Tlačítko v pravém spodním rohu slouží k rychlému přepínání widgetů, jejichž zástupce je možné zobrazit na ploše v pohotovostním režimu.

Nová malá čokoláda běží na tradičním uzavřeném systému 3D S-Class, rozšíření o další aplikace je možné pouze s využitím platformy Java. Uvnitř telefonu tepe procesor ARM9 neznámé frekvence. S telefonem se dovoláte na třech frekvencích GSM (900/1 800/1 900 MHz), je určen i pro sítě 3G (900/2 100 MHz). Z datových přenosů poslouží GPRS, EDGE nebo nejrychlejší HSDPA (max. rychlost stahování je 3,6 Mb/s).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

LG BL20 je štědrý na vnitřní paměť, hodnota RAM (typ SDRAM) dosahuje 128 MB, Flash paměť (typ NAND Flash) poskytuje uživateli až 256 MB místa pro jeho soubory. Uživatelskou paměť lze rozšířit kartami microSD(HC) o dalších 16 GB. Svými rozměry patří čokoláda mezi průměrně velké, ale stále tenké přístroje: 108 × 51× 12 mm. Hmotnost se zastavila na 116 g.

LG BL20 New Chocolate je konstruován hlavně jako stylový model vyšší třídy, ale nezapomíná ani na multimédia. Zadní straně přístroje dominuje čočka 5Mpx fotoaparátu s optikou Schneider-Kreuznach a LED diodou po přisvícení. Uvnitř telefonu nechybí ani audio-video přehrávač nebo FM rádio. Samozřejmostí je vestavěný internetový prohlížeč a e-mailový klient.

Novinka je určena primárně pro evropský trh, v tuto chvíli však ještě není známo, kdy a za kolik se objeví na trhu. Cenu odhadujeme přibližně na 10 tisíc korun. Novou čokoládu si můžete prohlédnout i v následujícím promo videu.

Diskuze (3) Další článek: LG BL40: široká Čokoláda předvádí funkce na videu

Témata článku: LG, LG BL20 New Chocolate, LG BL40 New Chocolate, Podlouhlý tvar


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21