LG C3300: konečně bez antény (test)

Nové LG C3300 je atraktivní zaoblené véčko s červenostříbrnými kryty a bez externí antény. Snadno okouzlí nejednu ženu. Výbava nijak nepřekvapí, telefon má dva displeje, VGA fotoaparát, kvalitní vyzvánění a funkce dostačující většině uživatelů.
LG C3300: konečně bez antény (test)
Kapitoly článku

Teprve nedávno jsme na CeBITu okukovali nově představené telefony LG, mezi kterými bylo i atraktivní véčko v červenostříbrném kabátku s označením C3300. Z hlediska výbavy nepřichází s ničím převratným, design je podobný ostatním véčkům, zejména od konkurenčního Samsungu, a temně rudou barvu jsme viděli u staršího modelu C1200. Co tedy přináší nového? Zejména nový přístup LG k designu. Telefon již nemá hruškovitý tvar, ale uhlazené křivky, které občas protne ostřejší hrana. A hlavně: nikde nevykukuje anténa.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LG C3300

Rychlé odkazy

 parametry telefonu v katalogu mobilů 
 
• fotogalerie se všemi obrázky
 •
nerozdělená recenze v textové verzi

Klíčové funkce

 • atraktivní véčko bez externí antény
 • vnitřní barevný a vnější černobílý displej
 • vestavěný VGA fotoaparát s diodou

Hlavní nedostatky

 • chybí infraport
 • do kalendáře lze uložit jen 20 upomínek
 • nabízí pouze T-Mobile


LG šlo v oblasti véček vlastní cestou, jeho modely jste od početné asijské konkurence na první pohled rozpoznali. S novinkou C3300 však trochu ustoupilo a přizpůsobilo se požadavkům trhu. Dnešní moderní véčko určené masám by mělo být malé, zaoblené a hlavně bez trčící antény. Originalitu si tak novinka zachovává alespoň díky vydařené barevné kombinaci temně rudé a klasicky stříbrné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nikde ostrá hrana ...

Telefon se prodává výhradně u T-Mobilu. Je však možné že se časem ukáže i ve volném prodeji.

Samsung trochu jinak

Je velmi snadné určit, komu chce LG C3300 nejvíce zatápět. Tvar telefonu a také jeho výbava se nápadně podobá Samsungu E330. Ten sice nabízí více funkcí, větší paměť a také vnější barevný displej, ale mnoho běžných uživatelů vyšší funkční potenciál ani nevyužije a sáhne raději po levnějším LG. Ti praktičtější mohou více ocenit lépe čitelný monochromatický displej na předním krytu LG oproti pasivnímu barevnému displeji Samsungu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LG je příjemně malé • na přední straně se to červená • fotoaparát

LG C3300 je tedy zaoblený valounek s rozměry 91 × 47 × 25 mm a s hmotností 91 g. Na předním krytu najdeme oválný chromovaný rámeček pro čočku fotoaparátu a světelnou diodu zasazenou ve stříbrné části krytu. Stříbrné jsou také boční lemy, které se dole zužují. Střední část a okraje zasahující do bočních partií přístroje jsou temně rudé. Přibližně ve středu předního krytu je zasazen malý displej ozdobený logem operátora T-Mobile. Logo výrobce se nachází ve spodní části.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tlačítko fotoaparátu na pravé straně • levá strana telefonu • systémový konektor a dioda

Boční strany telefonu oživuje červený proužek, jinak jsou stříbrné. Drážka mezi oběma částmi usnadňuje rozvírání, nezasahuje však až do spodní části telefonu. Ta je zcela zaoblena a otvírací část zde není jak uchopit. Na pravém boku najdeme malé tlačítko pro aktivaci fotoaparátu a konektor pro externí anténu. Na levé straně je klasické kolébkové tlačítko pro zesilovaní a krytkou chráněný konektor pro připojení handsfree. Na spodní hraně je klasický systémový konektor a malá informační dioda.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Drážka pro snadné otevření je pouze po stranách • také v horní části můžeme spatřit červenou

Na zadní straně není ni zajímavého. Stříbrný kryt zdobí vylisované logo výrobce a tři vyvýšené proužky pro snadné sejmutí. Pod krytem se schovává baterie Li-Ion, která má přístroji zaručit výdrž až 300 hodin v pohotovosti a 210 minut při telefonování. Zadní kryt zcela nelícuje s kostrou telefonu a je mírně propadlý. Jedná se však zřejmě o úmysl designérů, kteří tak zadní stranu trochu oživili. Pokárání si však kryt zaslouží za své nepříjemné zvukové projevy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Poutko nesmí chybět • zadní kryt je propadlý, je to však asi záměr • přístup k SIM kartě

Displeje a klávesnice

Po otevření telefonu budete zřejmě dost překvapeni. Celá horní polovina je zabarvena do ruda, klasicky stříbrné zůstaly pouze rámečky kolem sluchátka a displeje. Displej je pasivní, do kvality si však nic nezadá se svými aktivními kolegy. Překreslování je okamžité, barvy jasné a díky rozlišení 128 × 160 bodů je obraz také poměrně jemný. Horší vlastnosti pasivního displeje se projeví až při pohledu ze strany nebo při větším jasu okolního světla. Displej dokáže zobrazit až 65 tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Červená telefonu sluší

Zmínku si zde zaslouží také vnější displej. Ten je sice pouze monochromatický, ale díky tomu je výborně čitelný i bez podsvícení. V šeru se ale bílé osvětlení jistě bude hodit. Rozlišení malého displeje je 96 × 64 bodů, v pohotovostním režimu zobrazuje velké digitální hodiny a stavové ikony. Vašemu pohledu neunikne žádná zpráva nebo zmeškaný hovor. Po stisku některého z bočních zesilovacích tlačítek se displej rozsvítí a zobrazí aktuální datum.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  
Vnitřní .. • .. a vnější displej

  
Ukázka zobrazení informací na vnějším displeji

S červenou barvou se nešetřilo ani na klávesnici, kde jsou takto zabarveny krajní sloupce kláves, včetně těch funkčních. Ty jsou velmi netradičně tvarovány kolem velké kruhové navigační klávesy se čtyřmi směry a potvrzovacím středem. Kontextová tlačítka jsou trochu užší, ale pohodlnému ovládání to nebrání. Pod kontextovými tlačítky jsou speciální funkční klávesy pro přístup k wapu a k fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klasické červené a zelené tlačítko spolu s korekční klávesou tvoří první řadu bloku numerické klávesnice. Jednotlivé sloupce se směrem dolů mírně zužují a krajní řady jsou u spodního okraje zaobleny. Tlačítka s hvězdičkou a křížkem jsou proto docela malá a špatně se mačkají. Stisk ostatních tlačítek je poměrně jistý. Doprovází ho klasické cvaknutí, které by však mohlo být více tlumené.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podsvětlení popisků kláves je modré, intenzita je dostatečná. Telefonu by však daleko více slušelo bílé podsvětlení.

Klepněte pro větší obrázek Podsvětlení by mohlo být rovnoměrnější


Ve druhé kapitole se zaměříme na funkční schopnosti telefonu. Nahlédneme do nabídky, prověříme funkce pro telefonování a psaní zpráv a nezapomeneme ani na fotoaparát a doplňkové funkce

Témata článku: LG, Recenze, Test, LG C3300

102 komentářů

Nejnovější komentáře

 • no moooc 2. 11. 2008 10:36:36
  Holčičko....tenhle šmejd a má být jako 2.nej mobil jo?:-OTy seš ale...
 • uz 6. 12. 2006 13:48:08
  cau ufounko,¨
  mam stejnej problem resim to tim ze dam palec na malej...
 • petra 4. 9. 2006 19:59:57
  mě se to taky stalo skus to udělat přes skupiny zatím třeba přes...
Určitě si přečtěte

BlackBerry KEYone: moderní pisatel má konečně za jedna [recenze]

BlackBerry KEYone: moderní pisatel má konečně za jedna [recenze]

** BlackBerry rovná se klávesnice, a to opět výtečná ** Bezpečný Android a geniální BlackBerry Hub ** Je dnešní doba ochotna ťukat písmenka na klávesnici?

Včera | Vrbacký Jakub | 26

Huawei P9 Lite (2017): bestseller má pokračování [recenze]

Huawei P9 Lite (2017): bestseller má pokračování [recenze]

** Čínská značka přichází s dalším smartphonem střední třídy ** Zařízení je určeno pro masy ** Povedlo se namíchat rozumnou výbavu za dobrou cenu?

22.  6.  2017 | Láska Jan | 13

HTC U11: vymáčkněte z něj maximum [recenze]

HTC U11: vymáčkněte z něj maximum [recenze]

** HTC U11 přináší inovativní ovládání Edge Sense ** Vyniká kvalitním audio výstupem a skvělými sluchátky USonic ** Jeho fotoaparát je dle testů DxOMark momentálně nejlepší ze všech

18.  6.  2017 | Měchura Milan | 16

Alcatel A5 LED: děti ho budou milovat [recenze]

Alcatel A5 LED: děti ho budou milovat [recenze]

** Barevné telefony vyšly z módy, nyní přichází éra svítících ** Alcatel A5 je ideálním telefonem pro děti a teenagery ** Cena vzhledem k výbavě mohla být nižší

16.  6.  2017 | Miksa Martin | 4

Xiaomi Redmi 4X: zpátky ke kořenům [recenze]

Xiaomi Redmi 4X: zpátky ke kořenům [recenze]

** Solidní výbava s přijatelnou cenovkou ** Nadprůměrná výdrž a pokročilé funkce ** Odladěný hardware i software

11.  6.  2017 | Herodek Martin | 29

Huawei P10 Plus: rovnocenný soupeř pro nejlepší z nejlepších [recenze]

Huawei P10 Plus: rovnocenný soupeř pro nejlepší z nejlepších [recenze]

** Cenově Huawei P10 Plus dorovnává Galaxy S8 od Samsungu ** Má výdrž, výkon, dobrý fotoaparát i odladěné prostředí ** Může si Huawei, i když špičkové, dovolit být takto drahé?

4.  6.  2017 | Vrbacký Jakub | 19

Sony Xperia L1: jedna vlaštovka jaro nedělá [recenze]

Sony Xperia L1: jedna vlaštovka jaro nedělá [recenze]

** Xperia L1 je jediným modelem od Sony s cenovkou pod 5 tisíc Kč ** Tomu samozřejmě odpovídá horší výbava a nudnější vzhled ** Nabízí však velmi dobrý 13Mpx fotoaparát **

1.  6.  2017 | Měchura Milan | 33

Nokia 3310 (2017): jen čirá nostalgie [recenze]

Nokia 3310 (2017): jen čirá nostalgie [recenze]

** Legenda se vrací a je kolem toho velký humbuk ** Dokáže navázat na úspěch předchůdkyně? ** Ve světě patřícím smartphonům to bude mít pořádně těžké

28.  5.  2017 | Láska Jan | 22


Komerční sdělení