LG F2100: poznejte tajemství prostorového zvuku

Výrobce LG Electronics představil nový multimediální mobilní telefon. Chlubí se dvojicí aktivních barevných displejů a nezvyklé je stereofonní vyzvánění. Telefon se již brzy objeví také na našem trhu.
LG F2100: poznejte tajemství prostorového zvuku

Společnost LG představila nejnovější mobilní telefon označený jako LG F2100. Model F2100 rozšířuje nabídku elegantních véčkových telefonů. Tento je navíc vybaven dvěma aktivními barevnými displeji typu TFT.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Šedá varianta telefonu je trochu nudná, mnohem lépe vypadá pomerančová oranžová

Na první pohled jistě většinu uživatelů zaujme trochu atypický design. Jedním z nejvýraznějších prvků je pak použitá barevná kombinace. Myslím, že F2100 je velice sympatický a líbivý telefon. Podle mého názoru se design povedl o něco více, než nedávno představené „Sámerovo“ L1100. Nejen kvůli svému tvaru, ale také díky integrované anténě. Konečné posouzení však závisí jen na vás.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podle specifikace se jedná o duální telefon (pásma 900/1 800 MHz) o rozměrech 90 × 43 × 23 mm a hmotnosti 89 gramů. Vnější displej je schopen zobrazit maximálně 65 tisíc barev na ploše 96 × 96 obrazových bodů. Uvnitř pak najdete o něco větší displej s rozlišením 128 × 160 bodů. Ten zobrazí až 262 tisíc barevných odstínů. Standardně dodávaná baterie je typu Li-Ion o kapacitě 830 mAh. Maximální udávaná výdrž činí 230 hodin v pohotovostním režimu nebo 6 hodin nepřetržitého hovoru.

Domácí kino v kapse

Jedním z prvků, na které bude LG nejvíce sázet při prodeji tohoto modelu je dnes ještě trochu netradiční stereofonní vyzvánění. Pokud se pozorně podíváte na obrázek zjistíte, že na přední straně pod displejem jsou umístěny dva malé otvory pro reproduktory. Právě tyto reproduktory zajišťují dojem stereofonního zvuku. Lze je použít i pro vytvoření jednoduchého prostorového efektu. Reproduktory fungují stereo jak u klasického zvonění (podporuje 64hlasé polyfonní melodie), tak prý i u hlasitého odposlechu právě probíhajícího hovoru. Stereo výstup je dostupný i pro připojitelný headset. Hodil by se proto jistě MP3 přehrávač. Ten však v telefonu tentokrát nenajdeme.

Jedním z dalších taháků možná bude i rozšířená vnitřní paměť o kapacitě až 256 MB. Tato informace však ještě není oficiální, takže uvidíme, čím nás nakonec LG překvapí. Připadne vám stereo zvuk a velká paměť málo? Pak přihodím ještě datové přenosy za pomoci technologie GPRS Class 10, WAP 2.0, JAVA 2.0, infračervený port, podporu MMS a EMS, hlasové poznámky nebo integrovaný fotoaparát s bleskem.

LG F2100 vypadá jako další z řady stylových telefonů určených pro teenagery. Ale i starší uživatelé už pomalu mění styl, takže uvidíme, v jaké věkové skupině se tedy nakonec prosadí nejvíce. Telefon by se na českém trhu mohl objevit hodně brzy, není dokonce vyloučeno, že to stihne do konce letošního roku. Cena ani další podrobnosti zatím nejsou oficiálně známy.

Ve zkratce

rozměry: 90 × 43 × 23,4 mm
hmotnost: 89 g
sítě: 900/1 800 MHz

udávaná pohotovostní doba: až 230 h
udávaná doba hovoru: až 360 min

vnější displej: TFT aktivní, 65 tisíc barev, rozlišení 96 × 96 bodů
vnitřní displej: TFT aktivní, 262 tisíc barev, rozlišení 128 × 160 bodů

fotoaparát: integrovaný VGA (640 x 480) s bleskem

paměť: vnitřní 256 / 64 MB

podporované formáty souborů:
audio:
AMR, MIDI
obrázky: JPEG, GIF

datové přenosy: GPRS třídy 10, IrDA

další funkce: 3D stereo reprodukce, 64hlasé polyfonní melodie, Instant Messaging, e-mail

standardní balení: telefon, baterie, cestovní nabíječka, stereo sluchátka, návod

Diskuze (17) Další článek: Nový mobil umí sítě 3G i Wi-Fi

Témata článku: LG, LG F2100, Tajemství, Líbivý telefon, Dodávaná baterie, Zvuk, Prostor

Určitě si přečtěte