LG G-5200: modrá je dobrá, Korea lepší

O víkendu jsme psali o velmi povedeném véčku LG G-7000 jako o zabijáku evropských mobilů. Firma LG tímto modelem samzořejmě neřekl poslední slovo a dává všanc trhu další kousek, který je opravdu hezounký.
LG G-5200: modrá je dobrá, Korea lepší

Klepněte pro větší obrázek Na to, že véčka nyní ovládají trh, jsme si již zvykli. Zejména asijští výrobci nás neustále zahrnují novými a hezčími modely. Po nedávno uvedeném krasavci LG G-7000 přichází i o něco skroměji vybavený bratříček, LG-G-5200. Základní koncepce je stejná: dva displeje, jeden uvntiř, jeden venku. Ten vnější má rozlišení 96 x 64 bodů, což je více, než mají běžné evropské mobily, ten vnitřní pak 128 x 128 bodů, přičemž může zobrazit až čtyři odstíny šedit. Podsvícení je elegantně modré, a díky malým rozměrům a velkému rozlišení jsou písmena krásně vyhlazená; ostatně u asijských mobilů to už ani není jinak.

Tip: Přečtěte si preview mobilu LG G-7000.

G-5200 je svým určením něco jako střední třída. Není ani drahý, ani levný, má optimální počet funkcí. Je duální, podporuje GPRS (4+1 timeslot), má infraport (je tedy využitelný k datování s PDA) a je hezký. Zkrátka, to co potřebujete, umí. Jediné, co trošku kazí design, je tmavá anténa; kdyby byla stříbrná jako celý mobil, nikdo by se určitě nezlobil. Rozměry mobilu jsou velmi příjemné, 84 x 45 x 19,5 mm, stejně jako hmotnost - 80 gramů. Zkrátka mobilek akorát do kapsičky.

Z dalších funkcí už jen stručně: 40 polyfonických melodií včetně možnosti stahovat je z webu, možnost stáhnout do mobilu obrázky jako šetřič či plná podpora EMS zajišťují dostatek „multimediální“ zábavy. K tomu si přidejte nějakou tu hru a máte jistotu, že se nebude ve frontě na hrušky nudit. Kromě toho mobil uloží do své paměti až dvě stě kontaktů, přičemž ke každému může být přiřazeno pět čísel. Zajímavostí je indikační dioda, která může blikat až v sedmi barvách; ta je určena tím, do jaké skupiny volajících příchozí číslo patří.

Mobil se začne prodávat snad už toto léto ve stříbrné barvě za nějakých 300-400 eur; cena je však jen přibližná, oficiální informace LG neposkytuje.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon LG G-5200
 • Cena: 300-400 eur
 • Rozměry: 84x45x19,5 mm
 • Hmotnost: 80 g
 • Baterie: Li-Pol 780 mAh
 • Pohotovostní doba: až 150 hodin
 • Doba hovoru: až 150 minut
 • Displej: interní 128 x 128 bodů, externí 96 x 64 bodů, modré podsvícení, 4 úrovně šedi
 • Paměť na čísla: 200 kontaktů, ke každému 5 čísel
 • Zvonění: polyfonické, MIDI, 40 melodií
 • Funkce: WAP, eZi, EMS, vibrace, infračervený port
 • Standardní balení: nabíječka, manuál, bondovka
Diskuze (7) Další článek: Pozor, abyste se nepořezali: Sanyo SCP-6200

Témata článku: LG, Korea, Lep


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136