LG G6 - vlajková loď jako žádná jiná

Nová vlajková loď společnosti LG je nástupcem modulárního modelu G5. Avšak při navrhování nové G6 vycházelo LG ze zpětné vazby samotných zákazníků a dodalo několik neotřelých řešení.

Doslova oslňující nápad

Zásadním z nich je odvážný formát displeje podporující ojedinělé audiovizuální zážitky. Jde o FullVision® s poměrem stran obrazovky 18:9. Tento netradiční rozměr společně s minimalizací rámečků nabízí mnoho možností při pořizování snímků a intenzivní zážitky při sledování videa nebo hraní her. To umocňuje funkce Dolby Vision™, která zajistí neuvěřitelný jas, kontrast a živé barvy.

Co se týče kvality displeje samotného, G6 disponuje 5,7 palcovým QuadHD+ FullVision® displejem s rozlišením 2880 x 1440 obrázkových bodů. I s takto velkým displejem se telefon velmi dobře ovládá jednou rukou, což byl jeden z nejzmiňovanějších uživatelských požadavků. Tvaru telefonu a ovládání věnovala společnost LG značnou pozornost a návrhy konzultovala například s Pensylvánskou univerzitou. Docílila tím úspěchu například v testech stability při držení nebo pohodlí při dlouhodobém používání.

Klepněte pro větší obrázek

Odolný a funkční

Důraz na funkčnost fotoaparátu a kvalitu snímků reprezentuje u modelu G6 zadní duální kamera s rozlišením 13MP a přední kamera s rozlišením 5MP. Duální fotoaparát má velmi důležitou funkci, protože kromě standardní kamery s OIS 2.0 dokáže druhá čočka pořizovat snímky s úhlem záběru až 125°. Přední kamera disponuje úhlem záběru až 100°, což eliminuje potřebu používat nepraktickou selfie tyč.

Klepněte pro větší obrázek

Tělo telefonu je vyřezáno z hliníku a skla a matný kovový rám po obvodu telefonu dodává pevnost. LG G6 splňuje normu IP68, která značí odolnost vůči vodě i prachu. Je tak spolehlivý i v náročných situacích a zvládne ponoření až do 1,5 metru po dobu 30 minut. Kromě IP68 prošel telefon úspěšně i testy zabývajícími se odváděním tepla součástek, které poprvé zajišťují vnitřní tepelné trubice.

Klepněte pro větší obrázek

Intuitivní ovládání a nevídané funkce

Výdrž telefonu zajistí baterie s kapacitou 3300 mAh s podporou rychlého nabíjení Quick Charge 3.0. Na 50 % nabití baterie se tak lze dostat už za půl hodiny nabíjení.

Uživatelské prostředí LG UX 6.0 je přizpůsobeno poměru stran displeje. Při používání využívá čtverců, které lze libovolně kombinovat a přizpůsobovat potřebám. Poprvé je součástí i Google Assistant, který intuitivně spolupracuje s aplikacemi LG a umožňuje spravovat každodenní činnosti, užít si hudbu a videa i efektivněji vyhledávat informace.

Klepněte pro větší obrázek

Pro uživatele G6 nabízí LG šest her, které jsou připraveny pro nový poměr stran 18:9 a snadno se ovládají jednou rukou. Následující hry v hodnotě 200 dolarů nabízí LG bez dalších nákladů:

Temple Run 2, Spiderman Unlimited, Cookie Jam, Genies & Gems, SimCity BuildIt, Crossy Road

Klepněte pro větší obrázek
ARM představil nová jádra Cortex-A55, A75 a grafiku Mali-G72