LG GC900 Viewty II: pár fotek žhavé novinky

LG před dvěma týdny omylem představilo nové Viewty a pak jej stáhlo. Dnes už je opravdu oficiální a my pro vás máme živé fotky.

Aktualizováno: LG GC900 Viewty II už je oficiální a oproti specifikaci, která unikla před dvěma týdny, proběhla jediná, bohužel poměrně zásadní změna - na místě 32GB paměti bude paměť 1,5GB. Krátce po oficiální premiéře telefonu jsme dostali možnost krátce si prohlédnout jeho prototyp. Mnoho věcí na něm ještě nefungovalo, ale po hadrwarové stránce byl již prakticky finální. Co se týče uživatelského prostředí 3D S-Class , to je stejné jako v populárním modelu LG Arena a prohlédnout si jej můžete na videu v recenzi zmíněného telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nové LG Viewty II je štíhlé a elegantní
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Několik detailů: tlačítka, krytky a lesklé kovové logo zasazené do zad telefonu z kartáčovaného kovu
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Už první Viewty byla skvělým fotomobilem a druhá generace hodlá navázat

Na německém oficiálním blogu LG se včera dopoledne objevila podrobná specifikace a fotky očekávaného top-modelu výrobce, který naváže na KU990 Viewty. Po pár hodinách ale Němci zprávu stáhli a oznámili, že k uveřejnění podrobností o novém telefonu došlo omylem a že skutečné oficiální představení bude následovat až za několik dnů. To už se ale dávno informace rozšířily po světových internetových stránkách o mobilech, a tak i my víme, že nové Viewty se bude jmenovat GC900 Viewty Smart, vezme si to nejlepší z modelu KM900 Arena a přidá osmimegapixelový fotoaparát.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

S Arenou jsou jedna ruka

Těžko odhadovat, co přesně znamená v názvu termín "Smart", rozhodně ale neznačí přítomnost otevřeného operačního systému, který nabízí tak zvané smartphony. Druhé Viewty totiž bude využívat S-Class, tedy uzavřené (pro aplikace třetích stran) uživatelské prostředí známé z Areny. Kdyby o tom snad někdo pochyboval, bude tento fakt napsaný i přímo na telefonu těsně pod displejem. I ten si model GC900 vzal z Areny, a tak by displej i u Viewty Smart měl mít mimořádně lákavé parametry - multidotyková technologie, kapacitní dotyková vrstva, třípalcová úhlopříčka, WVGA rozlišení a schopnost zobrazit až 16 milionů barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Viewty Smart a v současnosti nejvybavenější LG, tedy Arena, však nejsou úplná dvojčata. Zásadní výhodou modelu Arena je standardní sluchátkový konektor 3,5mm jack, který výrobce u Viewty Smart pravděpodobně opomněl. Pro Viewty naopak hraje osmimegapixelový fotoaparát.

Nejlehčí high-end

Neoficiální specifikace modelu GC900 unikla už před měsícem. Tehdy nás navnadila na xenonový blesk u fotoaparátu, nakonec to ale vypadá, že se budeme muset spokojit s diodovým. Počítat ale u fotoaparátu můžeme samozřejmě s autofocusem a také s možností natáčet plynulé video o rozlišení 720 × 480 při snímkování 30 f/s. Nyní také můžeme doplnit, že velikost telefonu budou charakterizovat míry 101 × 56 × 12 mm a nečekaně nízká hmotnost 90 gramů. Žádný jiný z výborně vybavených telefonů v našem katalogu přitom neváží méně než 104 gramy.

Klepněte pro větší obrázek
Téměř přesná specifikace serveu newmobile.nl - xenonový blesk v novém Viewty nebude

Telefon dostal do vínku podporu čtyř pásem druhé a jednoho pásma sítí třetí generace včetně možnosti videotelefonování a stahování dat přes HSDPA až do rychlosti 7,2 Mb/s. Cizí mu nejsou ani bezdrátové přenosy přes Wi-Fi a Bluetooth, který umožní i připojení bezdrátových stereo sluchátek. Nové Viewty si poradí i s navigací, přičemž jako navigační software bude připraven ten nejobyčejnější - Google Maps.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nové Viewty už jsme zahlédli i v únoru v Barceloně

Ze současné konkurence pro nové Viewty zmiňme hlavně velmi podobně vybavený Samsung S8300 Ultra Touch, z vlastní stáje může novince lézt do zelí už zmiňovaná Arena. Arena i Viewty jsou na tom podobně, co se týče celkové vybavenosti, přičemž každý má několik malých nedostatků i plusů oporti druhému. Stručně řečeno je Viewty Smart více zaměřené na focení, Arena na hudbu, ačkoli oba mají audiočip od Dolby. Každopádně jde o velký krok vpřed oproti prvnímu Viewty. Model GC900 Viewty Smart by se do prodeje měl dostat letos v červnu za dosud neznámou cenu, kterou po zkušenostech s překvapivě levnou Arenou raději nebudeme ani odhadovat.

LG GC900 Viewty Smart
Klepněte pro větší obrázekOsmimegapixelový fotomobil, který je vybaven třípalcovým hledáčkem v podobě kapacitního dotykového displeje s rozlišením WVGA. Druhé Viewty má GPS modul, podporuje HSDPA do rychlosti 7,2 Mb/s a využívá trojrozměrné prostředí S-Class.rozměry a hmotnost: 101 × 56 × 12 mm, 90 g
displej: 3'', aktivní TFT, 480 × 800, 16 mil. barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), 3G, GPS
data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10, UMTS, HSDPA
konekt.: USB, Bluetooth (A2DP), Wi-Fi
paměť: 1 500 MB, paměťové karty microSDHC
baterie: Li-Ion 1 000 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 8MPx (3 264 × 2 448), video (720 × 480), autofocus, diodový blesk
86 %
(14. místo z 1093)
katalogpreview
cena: ještě se neprodává
Telefon jsme zatím netestovali. Nejbližší testovaný příbuzný je LG KM900 Arena.

Diskuze (17) Další článek: Fotka týdne: Krásy jara okem mobilu

Témata článku: LG, LG KM900 Arena, LG Viewty, LG Viewty Smart, Pár, Přesná specifikace, Podrobná specifikace, Plynulé video, View

Určitě si přečtěte